Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Radziu2013 20:27, 09 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Elu ładnie wszystko powschodziło
Przypadki takie jak orliki też się zdarzają...u mnie też one ni wyrosły...

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nowalijka 22:04, 09 mar 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
No to kolejne wysiewy poczynione. Właśnie wysialam:
Werbena patagonska - kolejny pojemnik
Groszek pachnący
Firletka
Ostróżka jednoroczna
Wilec
Maczek kalifornijski
Chabry
Szałwia kolorowa
Trawa pampasowa
Bazylia po raz drugi, tamta po polowaniu zmarniała
Zobaczymy co wykielkuje.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Anda 07:51, 10 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Szalwia kolorowa startuje bardzo szybko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zoja 22:24, 10 mar 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
maczek mogłaś spróbować wysiać do gruntu - mi sam się wysiał w zeszłym roku - wschodzi szybko i szybko ładnie rośnie siewki chyba w kwietniu się pojawiały w zeszłym roku
w tym roku - dziś- jak czyściłam rabaty to jeszcze nasionka z nasienników na wszelki wypadek na ziemię wysypywałam
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 11:44, 11 mar 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Anda napisał(a)
Szalwia kolorowa startuje bardzo szybko

Ewa to liczę ze będzie już tylko cieplej i przesadzę ją do gruntu. To tak już jest ze niby pilnujemy terminu zlewu a jak wpadniemy w amok siania to siejemy co nam w ręce wpadnie.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 11:49, 11 mar 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)
maczek mogłaś spróbować wysiać do gruntu - mi sam się wysiał w zeszłym roku - wschodzi szybko i szybko ładnie rośnie siewki chyba w kwietniu się pojawiały w zeszłym roku
w tym roku - dziś- jak czyściłam rabaty to jeszcze nasionka z nasienników na wszelki wypadek na ziemię wysypywałam

Zoju do doniczki wysialam część nasion resztę wysypie do gruntu. Dzisiaj chce pójść na działkę ale czy nie za wcześnie na wysiew go.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 12:24, 11 mar 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Nowalijka napisał(a)

Zoju do doniczki wysialam część nasion resztę wysypie do gruntu. Dzisiaj chce pójść na działkę ale czy nie za wcześnie na wysiew go.

Nie. U mnie wysiewa sie jesienia i sam kielkuje kiedy chce a do doniczki tez ok najwyzej bedziesz uszczykiwac a potem zahartujesz i na dzialke - siewki daja rade to i te dadza
Lubie go bardzo
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 15:04, 11 mar 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)

Nie. U mnie wysiewa sie jesienia i sam kielkuje kiedy chce a do doniczki tez ok najwyzej bedziesz uszczykiwac a potem zahartujesz i na dzialke - siewki daja rade to i te dadza
Lubie go bardzo

Ja tez jestem jego fanką i jeszcze werbeny ale nie mam ani jednego ani drugiego. Mam nadzieję ze nasiona się zlitują i będą rosły na mojej działce.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 15:58, 11 mar 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Elu odnosnie pytania o pikowanie - zasada jest zawsze taka sama: jak jest juz pierwsza para lisci wlasciwych. Czyli roslinka wyglada jakby miala 4 listki / dwa to liscienie z kielkowania i 2 wlasciwe/
Mozesz tez to zrobic poxniej, ale te dwa listki to wymog minimalny.

Lobelie ze wzgledu na to iz jest mega drobna pikuj kempkami - odkroj albo wykop kepke i do pojemniczka. Ona i tak musi byc po kilka bo jedna jest malo efektowna.
Za rok od razu wysiewaj szczyptami
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 16:43, 11 mar 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
podpowiedzcie proszę, co mi wykiełkowało. W tym miejscu tok temu rosło wiele roslin: bidensy, ostróżki jednoroczne, szałwia....
może ktoś z Was rozpoznaje tą siewkę?

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies