Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 21:08, 03 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Ciesze sie ze mnie odwiedziłaś. Zaraz zrobie Ci kawke. Biała bez cukru moze byc? Zastanawiam sie co bedzie działo sie na naszym forum jak roslinki zaczna budzic sie do życia. Bedzie wielkie szalenstwo. Nie moge doczekac sie.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sylwia_slomc... 21:22, 03 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Uwielbiam zebrę....mmmmmm pyszna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowalijka 21:35, 03 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
sylwia_slomczewska napisał(a)
Uwielbiam zebrę....mmmmmm pyszna

Fajnie ze wpadłas. Smacznego! Przyznam sie ze zmodyfikowalam przepis. Nie mialam wody gazowanej wiec dodalam pepsi. Pepsi colowa zebra jest nawet smaczna
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 21:58, 03 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
U mmnie na działce do życia pchają sie poziomki

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Anda 08:55, 04 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj Elu , wpadam z rewizytą. Przeczytałam wszystko i widzę, że masz sporo do roboty ale też już parę dziewczyn Ci pomaga Tak jak Iwonka jestem za tym, abyś zebrała część roślin do kupy i zrobiła jedną, za to dużą rabatę. Rabaty najładniej wyglądają z kancikami. Tutaj nasza kochana Danusia zrobiła wątek na ten temat http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-kanty-brzegi-trawnika

Naprawdę od razu ogród wyglada 1000 razy lepiej Poza tym wtedy łatwo rabatę powiększyć, a to robimy w ogrodzie bardzo często.

Pytałaś u mnie o jednoroczne. Ja moje w pierwszym roku kupiłam jako młode mini-sadzoneczki końcem marca. W zeszłym roku wysialam warzywa i bawiłam się w pikowanie itp. Liatrę też wysialam (dostałam od Gosi z forum) i ładnie wzeszla, ale na rabacie już nie chciała rosnąć. Niektóre rośliny możesz wysiewać wprost do gruntu a niektóre nie. To zależy. Jesli nie wiesz, to zapytaj osobę od której dostaniesz nasionka. Czytałam, że znasz już wątek oddam-przyjmę

Zaznaczam Twój wątek i postaram się pomagać na tyle, na ile potrafię
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowalijka 09:04, 04 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Anda napisał(a)
Witaj Elu , wpadam z rewizytą. Przeczytałam wszystko i widzę, że masz sporo do roboty ale też już parę dziewczyn Ci pomaga Tak jak Iwonka jestem za tym, abyś zebrała część roślin do kupy i zrobiła jedną, za to dużą rabatę. Rabaty najładniej wyglądają z kancikami. Tutaj nasza kochana Danusia zrobiła wątek na ten temat http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-kanty-brzegi-trawnika

Naprawdę od razu ogród wyglada 1000 razy lepiej Poza tym wtedy łatwo rabatę powiększyć, a to robimy w ogrodzie bardzo często.

Pytałaś u mnie o jednoroczne. Ja moje w pierwszym roku kupiłam jako młode mini-sadzoneczki końcem marca. W zeszłym roku wysialam warzywa i bawiłam się w pikowanie itp. Liatrę też wysialam (dostałam od Gosi z forum) i ładnie wzeszla, ale na rabacie już nie chciała rosnąć. Niektóre rośliny możesz wysiewać wprost do gruntu a niektóre nie. To zależy. Jesli nie wiesz, to zapytaj osobę od której dostaniesz nasionka. Czytałam, że znasz już wątek oddam-przyjmę

Zaznaczam Twój wątek i postaram się pomagać na tyle, na ile potrafię


Wasze rady niesamowicie mnie mobilizują, jestem zła, że jest zima, bo poszłabym już na działkę kopać, sadzić i przesadzać. Na razie wszystko układam w głowie, choć wiem, że jak przyjdzie pora na kopanie to zgłupieję i w rzeczywistości nie poradzę sobie z aranżacją. Wtedy będę Was atakować, nie dam Wam spokoju. Jesteście na to gotowe?
Dziś wybieram się nad morze, może znajdę jakieś fajne pniaki, kamienie... Jak uda mi się coś zdobyć - pochwalę się.
Teraz biorę się za czytanie o kantach
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Basilikum 14:23, 04 gru 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no i wlasnie dobrze, ze jest zima. My ogrodnicy potrzebujemy ja by sobie w glowie poukladac Wyobraz sobie taki ogrod bez wczesniejszego oukladania w glowie chaos by byl absolutny a tak mozesz powoli wysec, planowac i zmieniac plan
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 14:41, 04 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Elu, jasne, że pomożemy I jest właśnie tak, jak pisze Iza, że zimą jest czas na to, aby sobie wszystko poukładać Np. warto zastanowić się nad planem, ilością i rozłożeniem rabat, czyli szkieletem ogrodu
Udanych łowów nad morzem Ci życzę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowalijka 14:52, 04 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Basilikum napisał(a)
no i wlasnie dobrze, ze jest zima. My ogrodnicy potrzebujemy ja by sobie w glowie poukladac Wyobraz sobie taki ogrod bez wczesniejszego oukladania w glowie chaos by byl absolutny a tak mozesz powoli wysec, planowac i zmieniac plan

Masz racje ale ja jestem w gorącej wodzie kąpana. Już chcialabym mieć pieknie na działce. Dzisiaj byłam nad morzem, szukałam okazow. Nic nie bylo ciekawego. Zeby trafić na interesujace gałezie czy tez konary drzew musi byc chyba przyplyw. Ludzi na spacerze dużo. Mrozik trzymał, sloneczko swiecilo. Oto fotorelacja:

Jakis gosc brodził w morzu

Piekna roslinnosć na wydmach

Moja towarzyszka na dobre i na zle

Trochę przyziemnych akcentów

i piękne morze

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Basilikum 15:29, 04 gru 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ale fajnie
ja tez w goracej wodzie kapana ale juz troche sie nauczylam, ze nie tedy droga
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies