Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pędraki w trawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pędraki w trawie

jula81 21:16, 30 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Witam. mam bardzo ważne pytanie... czy pędraki niszczą bukszpany? Dziś robiłam obwódkę z bukszpanów przy rabacie i zauważyłam że w darni trawy mam dużo pędraków .Boję się o rośliny szczególnie rododendrony , róże i świezo nasadzone bukszpany.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam .
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Mazan 13:03, 31 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Oczywiście. Wystarczy, że "znajdą adres", czyli przyjęta roślina zacznie wydzielać do podłoża substancje zapachowe, a to w jakiej ilości przybędą zależy wyłącznie od liczebności populacji.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jula81 13:50, 31 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Mazan napisał(a)
Oczywiście. Wystarczy, że "znajdą adres", czyli przyjęta roślina zacznie wydzielać do podłoża substancje zapachowe, a to w jakiej ilości przybędą zależy wyłącznie od liczebności populacji.


Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Więc muszę zniszczyć te szkodniki. Mam zamiar zastosować dursban,.
Myślę że będzie odpowiedni. Chyba że polecacie coś innego..
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
wieslaw57 22:55, 23 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 7
od maja ani słowa o pędrakach - jest mi smutno .
Myślę , że za pędrakami stoją producenci traw )
A nawet jestem pewien , żaden producent trawy nie ma w ofercie środka do zwalczania skutecznego pędraków , ludzie się męczą latami z tym paskudztwem - wymieniają trawę ( czym zwiększają zyski producentów trawy ) - a wystarczałoby aby producenci trawy sprowadzili z Kanady środek o nazwie Lawn Guardian i dystrybuowali go w Polce - ale po co - to nie jest w ich interesie .
Żadne tam srodki zastepcze typu Biomass Sugar nic nie pomogą .
Kandadyjski preparat jest szansą na pomoc dla NAS .Ale czy ktoś pomoże w sprowadzeniu tego środka do Polski . ( lub moze on już jest w sprzedazy w Polsce).
SMUTNO MI jak patrzę na mój trawnik i dwa słoje 3litrowe pędraków zebranych przy okazji zerwania trawy 100 m2 .
POZDRO
monteverde 23:03, 23 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wieslaw57 napisał(a)
od maja ani słowa o pędrakach - jest mi smutno .
Myślę , że za pędrakami stoją producenci traw )
A nawet jestem pewien , żaden producent trawy nie ma w ofercie środka do zwalczania skutecznego pędraków , ludzie się męczą latami z tym paskudztwem - wymieniają trawę ( czym zwiększają zyski producentów trawy ) - a wystarczałoby aby producenci trawy sprowadzili z Kanady środek o nazwie Lawn Guardian i dystrybuowali go w Polce - ale po co - to nie jest w ich interesie .
Żadne tam srodki zastepcze typu Biomass Sugar nic nie pomogą .
Kandadyjski preparat jest szansą na pomoc dla NAS .Ale czy ktoś pomoże w sprowadzeniu tego środka do Polski . ( lub moze on już jest w sprzedazy w Polsce).
SMUTNO MI jak patrzę na mój trawnik i dwa słoje 3litrowe pędraków zebranych przy okazji zerwania trawy 100 m2 .
POZDRO

Użyj gnojówki z wrotyczu nie rozcieńczonej
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
wieslaw57 20:25, 24 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 7
dzięki , spróbuję


waldek727 16:50, 28 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jula81 napisał(a)

Dzięki za odpowiedź. Więc muszę zniszczyć te szkodniki (pędraki). Mam zamiar zastosować dursban,. Myślę że będzie odpowiedni. Chyba że polecacie coś innego.

Na pędraki będzie odpowiedni.
Dla ptaków i innych pędrakożarłaczy zawarty w dursbanie chloropiryfos wraz z martwymi larwami będzie ich ostatnim posiłkiem w życiu. Rośliny miododajne na których osiądzie chociażby mgiełka dursbanu wytrują wszystkie pszczoły w okolicy.
No, ale rododendrony, róże i bukszpany przeżyją. W końcu taki jest cel tej głupiej jak dla mnie formy pielęgnacji swoich roślin.
Mimo to pozdrawiam, ponieważ tiofosforan 0-3,5,6-trichloropirydyn-2-ylo-0,0-dietylu również przenika podczas oprysków do organizmu człowieka nie będąc wcale w nim obojętny także dla ludzkiego zdrowia.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
wieslaw57 22:16, 28 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 7
a co kolega radzi - jeżeli do polski nie sprowadzono jeszcze preparatu , który opisałem w poprzednim moim wpisie :

""A nawet jestem pewien , żaden producenci trawy nie ma w ofercie środka do zwalczania skutecznego pędraków , ludzie się męczą latami z tym paskudztwem - wymieniają trawę ( czym zwiększają zyski producentów trawy ) - a wystarczałoby aby producenci trawy sprowadzili z Kanady środek o nazwie Lawn Guardian i dystrybuowali go w Polce - ale po co - to nie jest w ich interesie .""

Ten preparat działa inaczej i nie zawiera składników wymienionych przez kolegę .

z pozdrowieniami przesyłam fotkę zebranych pendraków z placu o wymiarach 3x10 m + kilka worków resztek trawy

KasiaBawaria 17:24, 04 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moja trawa po zimie wyglada zle. Miejscami lodygi stoja wyniesione w gore a cala darn mozna oderwac jak dywan.Myslalam, ze to pedraki, ale chyba jednak nie??Nie maja nozek. Sa roznej wielkosci.Te wieksze to chyba len ogrodowy a mniejsze??A moze to pedraki tylko mlode jeszcze?Pomozcie



____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 20:49, 04 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

Foto przedstawia larwy leniowatych. Być może lenia ogrodowego i/lub marcowego. Mówiąc inaczej to chmary czarnych muszek zostawiły w ubiegłym roku swoje potomstwo.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies