Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pędraki w trawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pędraki w trawie

aniasmyk 09:55, 06 paź 2015


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Mazan przeczytałam cały wątek i dalej nic nie wiem ;( mówisz że to leń? moje robale nie wyglądają tak jak u Katriny- nie mają takiej "dupki" jak miałabym osuszyć trawnik? musiałabym go zakładać na nowo? Myślałam o nicieniach ale już chyba za późno w tym roku?
A czy ten ostatni to chrząszcz?

Poza tym... mam coś takiego w trawniku- takie muszki, miniaturki- 1mm-2mm max. Jak się idzie to one skaczą jak koniki polne- w wątku kłopoty z trawnikiem mir_bks (str 120) pisał o podobnym problemie ale nie znalazłam tam odpowiedzi... może nie potrafię szukać...
być może ma to związek z tymi larwami?
____________________
Ania Tonący w bieli
Mazan 12:32, 06 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aniasmyk

Ostatni to pędrak, fotki u góry przedstawiają skoczka, jest zbyt oddalony żeby można było go rozpoznać. Żerują na wszystkich roślinach, ich drugi człon nazwy często wskazuje które rośliny są przez nie preferowane. To pluskwiaki, czyli mają ssący aparat gębowy, zaliczane do piewików. Prawdopodobnie przeniosły się z pól i nieużytków trawiastych na lepsze żerowiska /delikatne liście, brak oprysków, itd/.
Związek z larwami mają rolnice i komarnice, a problem z osuszaniem możesz sama rozwiązać, gdyż nie znam wielu szczegółów dotyczących tego zagadnienia.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
aniasmyk 15:49, 06 paź 2015


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Mazan bardzo dziękuję.
____________________
Ania Tonący w bieli
basia3 19:44, 09 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Witam mam poważny dylemat, mianowicie zastosowanie dursbanu przy psie. Nawet już zakupiła ten środek ale waham się, no bo nie chce psa wykończyć, ile trzeba czekać aż będzie mógł wyjść na trawę.
____________________
JEST DOBRZE :D
Camelia 20:29, 09 maj 2016

Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 18
Chodzi o substancje czynna - chloropiryfos.
W tym przypadku producenci podają różne okresy prewencji dla ludzi i zwierząt, albo brak albo 1 dzień, ale z doświadczenia wiem, że śmierdzieć może jeszcze po 2 dniach od oprysku (w zależności od opryskanej powierzchni).
Gardenarium 14:46, 31 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
SlavkoLodz napisał(a)
Witam,
Posiadam trawnik który przez częste koszenie i podlewanie i nawozenie ze zwykłego polnego trawnika zrobiła mi się całkiem ładna gęsta i zielona trawa.
Niestety moja radość trwała do momentu kiedy postanowiłem na wiosnę użyć wertykulatora w celu napowietrzania jak i wyczyszczenia ze starej skoszonej trawy.
Na ta chwile cała darń zrobiła się mega pulchna, jak chodziłem po niej miało się wrażenie ze chodzi się po dywanie.
Następnie zaczęła mega schnąć do tego stopnia ze trawa sama wyodrębniła się od ziemi, w innych miejscach trawa jakby odparzyla się od ziemi, a pod ta darnią jest mega dużo białych grubych robaków.
Moje pytanie brzmi czy to jest efekt:
- zbyt solidnego użycia wertykulatora, za głęboko i dużo??
- za dużo nawozu?? Nadwoziem za pomocą siewnika gdy padało lub obficie podlewalem po nawożeniu
- czy to jakaś choroba, grzyb co coś jeszcze innego??
W załączniku jeszcze przesyłam zdjęcia jak to wyglada.
Z góry dziękuje za pomoc.




Pozdrawiam,
Sławek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
14:47, 31 sie 2016
Witaj to są larwy opuchlaka. Masz już spore larwy czyli mieszkają sobie od dawna

Kliknij na zielony napis a przejdziesz do linku:

Tutaj masz artykuł o zwalczaniu opuchlaków w ogrodzie
Kasya 14:47, 31 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41699
MonikA napisał(a)
Witaj to są larwy opuchlaka. Masz już spore larwy czyli mieszkają sobie od dawna

Kliknij na zielony napis a przejdziesz do linku:

Tutaj masz artykuł o zwalczaniu opuchlaków w ogrodzie


czemu uwazasz ze to larwy opuchlakow ?
w trawniku to zazwyczaj chrabaszcza mojowego lub ogrodnicy niszczylistki...
podgryzaja korzenie i niszczą trawnik
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao_J 14:47, 31 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
O właśnie - jak zobaczyłam to pomyślałam o chrabąszczu majowym.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
SlavkoLodz 14:47, 31 sie 2016

Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 2
No to niezła masakra, bo jeszcze mam bardzo dużo drzew i drzewek owocowych, i sosen jak mi to wszystko uschnie to się z lekka załamie

Trawnik mam wielkości około 1500m2 wiec walka chemiczna będzie dość droga.....
Domniemywam, ze glebogryzarka i przeoranie tego za dużo nie pomoże ?
Może kupić kury??
Pzdr
Slawek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies