Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

MartaKozak 14:25, 28 wrz 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
I juz posadzone, trzeba korzystac z dobrej pogody

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 14:29, 28 wrz 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
makadamia napisał(a)
Skoro planujesz mur ceglany, to zamiast na pnącza można go wykorzystać na drzewka owocowe prowadzone w szpalerze. Nie wszystkie drzewa da się tak prowadzić (np.: jabłonie i grusze tak, wiśnie i czereśnie nie) ale jest to bardzo korzystne ustawienie dla drzew, bo mur ceglany kumuluje ciepło w dzień, a oddaje w nocy - zabezpieczając pączki przed wiosennymi przymrozkami.

Na ogrodowisku takie drzewa ma Malkul i Nawigatorka.


W sumie to myslalam ze beda tam tylko winogrona i moze roze, ale Twoj pomysl bardzo mi sie podoba, mam nadzieje ze dam sobie rade z cieciem. Musze poszperac na ten temat

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
makadamia 14:31, 28 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


Asiu, im więcej cienia, tym mniej potrzebują wody.

Jeśli chodzi o wrzosy i wrzośce to ostatnio rozmawiając o nich z szefem ten wytłumaczył mi, że Erica nie potrzebuje aż tak kwaśnej ziemi. Wystarczy jej ubogie, przepuszczalne podłoże nawet o odczynie obojętnym. Jest podobno dość krótkowieczna. Natomiast Calluna jest bardziej wymagająca co do podłoża i lubi kwaśne. Rosnąc wytwarza symbiozę ze znajdującymi się w ziemi grzybami, mikoryzę i w ten sposób się rozprzestrzenia, doprowadzając do zamierania roślin z nią konkurujących. Znasz Lüneburger Heide ?


Nie znam, ale zdjęcia bardzo ładne

O wrzosach (calluna, bo te mam u siebie) już rozmawiałam z Gruszką u siebie - stanowisko im powinno odpowiadać, ale słońca im chyba trochę za mało i słabo kwitną.
Także ta rabatka jeszcze ewoluować

Marta - pierwszy plan bardziej mi się podobał, głównie dlatego, że IMO lepiej pasuje do stylu angielsko-romantycznego, do którego Cię ciągnie (jak wynika z pinów - wiesz, że to bardzo pracochłonny styl?). Tylko ustawienie drzew trzeba jeszcze raz przemyśleć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MartaKozak 14:40, 28 wrz 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
makadamia napisał(a)


Marta - pierwszy plan bardziej mi się podobał, głównie dlatego, że IMO lepiej pasuje do stylu angielsko-romantycznego, do którego Cię ciągnie (jak wynika z pinów - wiesz, że to bardzo pracochłonny styl?). Tylko ustawienie drzew trzeba jeszcze raz przemyśleć.


Kochana co to jest IMO ?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
makadamia 14:45, 28 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
skrót
IMO = in my opinion = w mojej opinii
może być jeszcze IMHO in my humble opinion - skromnej opinii

Bywa, że stosuję jeszcze ROTFL (rolling on the floor laughing - tarzam się po ziemi ze śmiechu) albo BTW (by the way - swoją drogą), ale chyba przestanę, bo widzę że te skróty wzbudzają tutaj dużą konfuzję (już parę osób się o to pytało) i zapewne są odbierane jako pretensjonalne.

Dbajmy o czystość języka polskiego
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MartaKozak 14:50, 28 wrz 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
makadamia napisał(a)
skrót
IMO = in my opinion = w mojej opinii
może być jeszcze IMHO in my humble opinion - skromnej opinii

Bywa, że stosuję jeszcze ROTFL (rolling on the floor laughing - tarzam się po ziemi ze śmiechu) albo BTW (by the way - swoją drogą), ale chyba przestanę, bo widzę że te skróty wzbudzają tutaj dużą konfuzję (już parę osób się o to pytało) i zapewne są odbierane jako pretensjonalne.

Dbajmy o czystość języka polskiego



Haha, no ja wlasnie ROTFL - swietne!
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 14:50, 28 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Zakupy bardzo ładne. Na murze też możesz śliwkę poprowadzić
Masz fajny areał do zagospodarowania
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 14:51, 28 wrz 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Opcja 1 ?


czy opcja 2?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 14:56, 28 wrz 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Anda napisał(a)
Zakupy bardzo ładne. Na murze też możesz śliwkę poprowadzić
Masz fajny areał do zagospodarowania


No wiesz, narazie NIC tam nie ma to mozna poszalec
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 14:58, 28 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Dla mnie wersja 1 jest bardziej harmonijna. Poza tym skrzynie szerokie na dwa metry są ciężkie do pielenia w środkowej części, bo ciut za szerokie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies