Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Wrocławiem

marekm 12:32, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
no i kolejne zdjęcia powyżej pokazują:
1 zdjęcie:
dwie sosny (po prawej te same co na zdjęciu nr 3) buk zielony pendula (dokłądnie na przeciwko okna od jadali później kolejne sosny mini. Nie wiem co posadzić przed bukiem na obwódkę- może jakąś trawkę ?
na drugim całość pozostałej części rabaty przy domu i mamy dwie jodłki nana i kila kostrzew popielatych - tniemy teraz ? a dalej lawendę z piórkówką. Kolejne 3 szt. zdjęć pokazują pozostała część rabaty po lewej stronie i powtarza się obwódka bukszpanowa, sosenki mini o oraz sosna czarna -docelowo ma mieć 2 m i na końcu grab fastigata. To co mi spędza sen z powiem to głównie lewa rabata, myślałem żeby mdz sosenki mini posazdić Hortki ale czy to dobry pomysł??? (cały czas pamietam o tle w postaci grabowego żywopłotu) więcej pomysłów nie mam. Także w sumie reasumująć nie wiem
-co posadzić między bukiem pendulą a bukiem czerwonym kolumnowym- sosnę czarną taką jak mdz. bukiem pendula i grabem fastigata czy może magnolię, wiśnie amanganową czy jeszcze coś innego (trochę tam wieje)
- no i jak zagospodarować teren za żywopłocikiem bukszpanowym- posadzić hortki mdz sosenki mini czy może jakoś poprzesadzać te sosenki mini i inaczej to zagospodarować? aż mnie głowa boli od tego...
- i co przed bukiem pendula bo zrobil się taki przerwany żywopłocik z bukszpana-może jakaś trawka?
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 12:35, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Jagodaa napisał(a)
Dziewczyny mają fajny, sprawdzony powojnik Princesse Diana. Podpytaj Magdy70 lub malkul, czy się go ścina, czy trzeba zachowywać Stare pędy. W opisie informują, ze się ścina nisko w marcu.
bardzo dziękuję, myślełem jeszze o jakiś różach, hortkach pnących ale to strona płd.
Widziałem zdjęcia i kolor powojnika Princesse Diana fajnie by korespondował z krzewuszką nana posadzoną pod kratką.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 20:32, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Spróbuje jutro podjechac do botanika bo ostatnio widziałem że mają już powojniki. Jakby ktoś był zainteresowany to dam znać. Jakieś podpowiedzi co do moich rozważań-pomożecie?
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 19:09, 17 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
dziś byłem w szkółce w Długołece-jakby ktoś chciał to są fajne graby fastigata (około 2m) za 50 PLN, rozgałęzione na około 0,5 m nad ziemią-ładne egz.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
aga_pe 19:37, 17 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
marekm napisał(a)
Spróbuje jutro podjechac do botanika bo ostatnio widziałem że mają już powojniki. Jakby ktoś był zainteresowany to dam znać. Jakieś podpowiedzi co do moich rozważań-pomożecie?


Kupiłeś powojniki? Ja mam swoje źródło, ale nie wiem czy akurat ta poszukiwana przez Ciebie odmiana jest
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
marekm 19:41, 17 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
aga_pe napisał(a)


Kupiłeś powojniki? Ja mam swoje źródło, ale nie wiem czy akurat ta poszukiwana przez Ciebie odmiana jest

Niestety nie maja odmian bylinowych w botaniku- podobno nie schodzą. Jak możesz to podaj namiar to sprawdzę. W necie widzę że jest
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
malkul 21:51, 17 mar 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Jagodaa napisał(a)
Dziewczyny mają fajny, sprawdzony powojnik Princesse Diana. Podpytaj Magdy70 lub malkul, czy się go ścina, czy trzeba zachowywać Stare pędy. W opisie informują, ze się ścina nisko w marcu.



ja go uwielbiam , jak na razie nei ma dla mnei wad. tnę w lutym na ok. 10-15 cm
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
marekm 22:15, 17 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
szukam, w necie znalazłem ale dzięki uprzejmości aga_pe mam jeden kontakt do sprawdzenia na miejscu
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
malkul 22:48, 17 mar 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ja kupowałam tu http://www.tomszak.pl/
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
marekm 23:34, 17 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
malkul napisał(a)
ja kupowałam tu http://www.tomszak.pl/

dzięki
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies