Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Wrocławiem

marekm 18:06, 18 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164

Dwie pierwsze donice poskręcane i pomalowane pierwszy raz.
Wymiar 1,10x1,10x0,45m jeszcze dwie przede mną
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Jagodaa 21:45, 10 kwi 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Czekamy na wiosenne fotki
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
marekm 13:09, 11 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
postaram się jak najszybciej wstawić, tym bardziej, że uporałem z rabatą o której wcześniej pisałem. Wysadziłem 20 kilka hortensji dzięki Waszej pomocy. Teraz zastanawiam się czy to już czas na nawiezienie delikatne iglaków, w szczególności tuji, bo chyba ze wszystkich roślin wygląda najgorzej po zimie-trochę wiatr połamał gałązki, ale mam nadzieje że puste miejsca się z czasem wypełnią przy zagęszczaniu.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Jagodaa 16:04, 11 kwi 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja moje iglaki już zasilałam, od kilku lat stosuję Pinivit, nawóz z płynie lubiany na forum.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
marekm 14:28, 23 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
witam wszystkich po przerwie, brak czasy daję się mocno we znaki
poniżej kilka świeżych zdjęć (na 5 min przed gradobiciem dzisiejszym)
Na pierwszych zdjęciach front, wzdłuż ogrodzenie żywopłot z graba narazie niewidoczny-choć na dowód na ostatnim zdjęciu pokazuję już pod liściem cudo-strasznie się cieszę. Między żywopłocikiem z bukszpanu a grabowym żywopłotem rośnie od lewej magnolia lenneli później miłorząb mariken (niestety przemarzły mu liście po ostatnich przymrozkach-oskubałem go i mam nadzieję że odrosną...ale trochę mnie martwi) no i grab fastigata podstadzony dwoma sosenkami low glown wraz z pony tails i miskanty redfeder (narazie niewidoczne)
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 14:40, 23 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
tu widać graba fastigata, dalej za żywopłocik z bukszpana a za nim 5 szt. hortensja grandiflora (też ledwo widoczne)


następnie rośnie buk pendula podsadzony sosenkami z szałwią omszoną i brakuje mi tu czegoś w nogach buka-może hakonechloa? tylko to jest płd-wsch i nie wiem czy nie za dużo słońca


na ostatnim zdjęciu pokazuję się piekna kora brzózki doorenbosa, jest ich w sumie 4 szt, rosną w szpalerze o szerokości 90 cm- mam nadzieję że nie za mało miejsca na docelowy pieniek
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 14:44, 23 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
tu widać szpaler smaragdów a przed nimi zgodnie z Waszymi sugestiami szpaler limek, 3 szt. platanów alphens globe a przed nimi będą rozplentnice hamelt

trochę hortensją liście podmarzły-mam nadzieję że to nie jest powód do wielkich zmartwień, pourywałem i czekam na nowe
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
bartek_luberda 14:53, 23 kwi 2017


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Pogoda dzisiaj nie rozpieszcza ale masz śliczną obwódkę z bukszpana
____________________
Ogródeczek
marekm 14:53, 23 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
no i teraz rabata pod oknem z która nie wiem co zrobić... pomożecie?



rabata ma około 6 mb
co mi się podoba
-myślę że mogą zostać te dwie kule bukszpanowe ze stożkiem (kupione były 3 w cenie jednego dlatego mało kształtne, ale myślę ze za 1-2 lata będzie ok) a pod nimi runianka
-3 szt. hortensji w drugiej linii za bukszpanami (wydaje mi się że jest ok) do nich jestem przekonany ale do trzmielin pod nimi już nie
-i na końcu w drugiej linii jest klonik i on też mógłby zostać.
co mi się nie podoba
-cała przednia linia czyli sosny pumillo i cyprysiki nana.
Pomóżcie bo już długi czas nad tym myślę i nie mam pomysłu. Najbardziej naturalne wydaje mi się posadzenie w pierwszej linii zamiast cyprysów i sosenek kul bukszpanowych jako kontynuacja 2 szt. kul wraz ze stożkiem (w tym momencie są takim obcym elementem) i nawiązanie do żywopłociku na przeciwko ale jakoś nie umiem ich sobie wyobrazić.
Mam nadzieję że coś doradzicie.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
kasia_w 16:21, 23 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej Marek.Ja także po sąsiedzku. Piekny ogrod powstaje i bardzo duzo pracy juz za Toba.Jeśli nie kupiles jeszcze lawendy gorąco polecam odmianę Platinum Nico (raczej tylko w necie).jest piękna nawet zimą,możesz u mnie zobaczyć. Mam 3 odmiany w tym Hidcote ale nico przebija wszystkie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies