Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Wrocławiem

marekm 20:12, 23 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
kasia_w dziękuje za namiar akurat pod miliczem jest plantacja lawendy i mają odmianę Platinum również
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
polinka 20:18, 23 kwi 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć Marku Chyba jestem u Ciebie pierwszy raz to się miło witam
Milicz wyczytałam i szkółkę lawendową, to pewnie masz namiary od Agi?

Obwódka bukszpanowa cudna! Muszę nadrobić Twój wątek i będę na bieżąco.

Pozdrawiam z Doliny Baryczy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
marekm 21:37, 23 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
polinka dziękuje za odwiedziny. Tak namiary od Agi
lecę pooglądać Twoje królestwo
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Gardenarium 14:50, 24 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marekm napisał(a)

Dwie pierwsze donice poskręcane i pomalowane pierwszy raz.
Wymiar 1,10x1,10x0,45m jeszcze dwie przede mną


Folia niepotrzebna, na dnie siatka nie folia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marekm 14:56, 24 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Dziękuje Gardenarium za odwiedziny. Folii na dole nie ma, to tylko takie zabezpieczenie podłogi garażu przy malowaniu
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 00:29, 25 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Muszę zrobić zdjęcia skrzyń jak już są na swoim miejscu-nawet już wypełnione warzywami, ziołami i borówkami. Dzieci mają nie lada ubaw, szczególnie najmłodszy dwulatek jak sadził cebulę "do góry nogami"
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Efffa 12:32, 25 kwi 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Marek to ja tez się witam, piękny, elegancki i zadbany ogród.Zwrócilam uwagę na zdjęcia, gdzie nie ma trawnika, tam gdzie są rabaty a pośrodku ścieżka.
Też tak chcę u siebie, trawnika jak najmniej przewiduję.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
iwka 14:11, 25 kwi 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
marekm napisał(a)
no i teraz rabata pod oknem z która nie wiem co zrobić... pomożecie?



cześć Marku nie wiele doradzę bo się na tym nie znam, ale wydaje mi się że tu jest za duży misz-masz trzeba chyba ograniczyć trochę gatunki i skupić się na jakimś głównym akcencie, a później dodać wypełniacze. Kulki w żwirku fajnie wyglądają więc może coś w tą stronę obwódka bukszpanowa super, więc może powtórka dla zróżnicowania podwójna, taka jak u Oli ostatnie zdjęcie.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
marekm 18:15, 25 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
iwka dziękuje za sugestię, chyba mi się coś pomysły skończyły. Jeszcze się dziś podłamałem bo sporo hortensji mi wymarzło - tylko liście więc żyć pewnie będą ale pięknych kwaitów się w tym sezonie pewnie nie doczekam. Mój Mariken również stracił wszystkie listki, mam nadzieję że odbiję.
Może ktoś jeszcze coś podpowie
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 10:36, 26 kwi 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
może coś takiego
pewnie wygląda to lepiej niż to co jest ale nie jestem do końca przekonany. Te rododendrony mają chyba dobre miejsce zaciszne i raczej cieniste, Hortensję będą miały trochę słońca. Miskanty ML będą miały najwięcej światła, a rozplentnice lub turzyce frosted curls powinny dać sobie radę podobnie jak Hakonechloa. Nie wiem co z tym klonem czy poradzi sobie w cieniu i czy wogóle nie będzie za duży w tym miejscu (tak pod domem). nie wiem niestety co to za gatunek ale pewnie atropurpurea. W nogi rododendronów dałbym runiankę-myślę że bedzie pasować. Bardzo proszę o wspomożenie w tym temacie, bo chciałbym na majówkę plany urzeczywistnić.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies