Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

sylwia_slomc... 20:47, 16 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Radziu2013 napisał(a)


Mircia, powiem krótko, bo żeby wszystko sprecyzować musiałbym to rozrysować (jak zrobię sobie projekt poglądowy to pokaże ) Powiem tylko tyle że byłby on przejściem z "wgłębnika" (tak to nazwijmy) z kapliczką. Jedna strona wąwozu ( musiałbym dowieźć ziemi żeby utworzyć "skarpy" opierałaby się na ścianie stodoły po której dodatkowo puściłbym bluszcz. Z drugiej strony muszę wybudować murek oporowy ( być może z białej cegły którą mam) i dalej zrobić dokładnie to samo co od strony stodoły(na szczycie posadziłbym barwinka, no może coś innego byleby przewieszało się na drugą stronę ). A po środku biegłaby ścieżka wysypana korą. Na skarpach zrobiłbym półki żeby wszystko się jakoś trzymało...jak widzę to w głowie to myślę że to fajnie będzie wyglądało ( tym bardziej że idąc przez wąwóz wyjdziemy za stodołę gdzie jest młody sad warzywnik i jeszcze dużo miejsca do kwiatowego zagospodarowania)

Nie wiem czy coś zrozumiesz z opisu Mam nadzieję że tak

Świetny pomysłbędzie bomba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 21:29, 16 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)

Świetny pomysłbędzie bomba


____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:30, 16 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Słuchajcie, zacząłem sobie rysować plan kapliczki i jej otoczenia. Muszę się jednak zasłonić od sąsiada. Do tej pory była tam tylko siatka ogrodzeniowe, po której nic się nie pięło więc wszystko było widać. Nie chciałbym się jej do końca pozbywać, ale też nie chce jej zostawiać takiej łysej.

Wpadłem więc na pomysł żeby od spodu podmurować ją kamieniami ( takie nie wysokie murki) a co jakiś czas zostawiać miejsce na pnącza.
Rozrysowałem sobie to mniej więcej tak (to fragment poglądowy oczywiście)


Powiedźcie proszę, czy takie coś mogłoby być?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:46, 16 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
I jeszcze taki rysunek poglądowy...znając życie i tak wyjdzie większośc inaczej bo stwierdzę to tak a to tak...


Nie wiem czy się doczytacie bo zdjęcie nie za dobre...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 15:20, 17 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Wow, jak Ty ładnie rysujesz i charakter pisma taki czytelny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 16:46, 17 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Wow, jak Ty ładnie rysujesz i charakter pisma taki czytelny


Dziękuję

Aniu, pytanie czy róże parkowe to takie róże które rosną jako duże krzewy, ale które mogę podcinać od spodu?
Pytałem kiedyś Kasię Bawarke o róże New Dawn. Kasia powiedziała mi że mogę ją prowadzić nie jako różę pnącą ale przy stelażu tak żeby przewieszała się do dołu.


Czy róże parkowe mają taki sam pokrój, tylko że nie potrzebują takich stelaży?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 17:19, 17 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
To zalezy jaka roza, ale przewaznie tak jest. Np. Louise Odier tak wlasnie moglaby rosnac. Bedzie wtedy szeroka i przewieszajaca sie. Zeby ukryc jej "gole nozki" warto podsadzic ja np. szalwia lub przywrotnikiem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 17:37, 17 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
To zalezy jaka roza, ale przewaznie tak jest. Np. Louise Odier tak wlasnie moglaby rosnac. Bedzie wtedy szeroka i przewieszajaca sie. Zeby ukryc jej "gole nozki" warto podsadzic ja np. szalwia lub przywrotnikiem


Właśnie o coś takiego mi chodzi
A pnące? Czy je wszystkie da się prowadzić w taki sposób?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 17:52, 17 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Albo róże damasceńskie czy burbońskie? Też można je prowadzić w taki sposób? (dla mnie dodatkową ich zaletą byłoby to ze pachną bardzo mocna)

Ewo ja w tych różach to tak mało doświadczony...do tej pory jakieś rabatowe marketówki...

Gdybyś mogła zerknąć na tą stronę i coś doradzić
https://rozaria.pl/pl/c/BURBONSKIE/85

(Chciałbym zamówić na wiosnę róże z tego sklepu bo dosyć niskie ceny są)

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 18:22, 17 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Radziu2013 napisał(a)


Właśnie o coś takiego mi chodzi
A pnące? Czy je wszystkie da się prowadzić w taki sposób?


Nie, wiekszosc pnacych ma zbyt dlugie pedy. Takiego 2-3 metrowego pedu nie polozysz raczej na ziemi. Poza tym niektore pnace maja sztywne pedy i takie ida tylko do gory.

Roze, ktorych pedy sa miekkie i sie przewieszaja czesto bardzo obficie kwitna, jesli sa umiejetnie prowadzone i ciete. Jest tak dlatego, ze pedy prowadzone w poziomie wytwarzaja wiecej krotkopedow na ktorych generuja kwiaty. Roza ogolnie zawsze chce kwitnac w najwyzszym miejscu, a gdy pedy prowadzone sa poziomow, to tego najwyzszego miejsca nie ma. Taki trick

Niektore rabatowki da sie prowadzic jako niskie pnace
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies