Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Anda 20:49, 18 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Radziu2013 napisał(a)


Ooo widzisz...muszę sobie od kogoś obornik skombinować. A jaki najlepiej powinien być? Ja to mam tylko kurzak i ewentualnie gołębiak. No i oczywiście zawsze gnojówkę z pokrzyw robię.


Obornik koński najlepszy ale krowi jest też dobry. Ptasie mają za dużo azotu. Gnojówka z pokrzyw jest super. Tylko nie lej jej już po drugiej połowie lipca, też ze względu na azot
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violka171 22:32, 18 sty 2018


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Radziu,widzę że i Ty zarażony różyką,pocieszam że to nie uleczalna choroba hi hi
ciekawa jestem Twoich różanych nabytków i trzymam kciuki by rosły.
Troszku zastanawia mnie dlaczego sadzone jesienią padały Tobie hm....
ja sadziłam jesienią nowe nabytki i wszystkie dały radę,tyle że Hania doradziła by obciąć korzenie na 3/4 i przed wsadzeniem moczyć przynajmniej z 3 h w wodzie,były to z gołym korzeniem kupione,widzę ze zamierzasz kupić w doniczkach z tymi wiekszego problemu nie ma -ja zwykle takie sadziłam wiosną ,lecz wciąż się uczę
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Radziu2013 12:36, 19 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)


Obornik koński najlepszy ale krowi jest też dobry. Ptasie mają za dużo azotu. Gnojówka z pokrzyw jest super. Tylko nie lej jej już po drugiej połowie lipca, też ze względu na azot


Hmmm tylko gdzie ja teraz taki obornik znajdę...coś wykombinuję, a jak nie znajdę, to może chociaż takiego granulowanego kupię.

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 12:37, 19 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Obornik dobrze wplywa na glebe, ale rozom dobrze tez robi taki granulowany :9
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 12:47, 19 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
violka171 napisał(a)
Radziu,widzę że i Ty zarażony różyką,pocieszam że to nie uleczalna choroba hi hi
ciekawa jestem Twoich różanych nabytków i trzymam kciuki by rosły.
Troszku zastanawia mnie dlaczego sadzone jesienią padały Tobie hm....
ja sadziłam jesienią nowe nabytki i wszystkie dały radę,tyle że Hania doradziła by obciąć korzenie na 3/4 i przed wsadzeniem moczyć przynajmniej z 3 h w wodzie,były to z gołym korzeniem kupione,widzę ze zamierzasz kupić w doniczkach z tymi wiekszego problemu nie ma -ja zwykle takie sadziłam wiosną ,lecz wciąż się uczę


Nie wiem Violu...też obciąłem korzenie, podlałem solidnie, zrobiłem kopczyki, nawet wystające gałązki obwinąłem słomą i przemarzły...ale to może dlatego że zimą, wiatry przechodzące przez ogród są silne (budynki nie hamują wiatru, a wręcz go wzmagają). A że sadzonki nie miały możliwości dostatecznie rozwinąć systemu korzeniowego, to myślę że dla tego mogły też przemarznąć...nie wiem...Natomiast wszystkie sadzone na wiosnę, przez sezon spokojnie się zakorzenią, nigdy ich nie osłaniam i zawsze przeżywają

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:49, 19 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Obornik dobrze wplywa na glebe, ale rozom dobrze tez robi taki granulowany :9


Miejscowość obok jest ktoś hodujący konie, tylko że samochodem nikt mi tego cuda nie przywiezie Powiem babci niech poprosi kolegę który ma traktor...może się zgodzi
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 12:59, 19 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Planik pierwsza klasa, powiem Ci , że fajnie te wszystkie elementy spiąłeś w całość
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 13:11, 19 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Planik pierwsza klasa, powiem Ci , że fajnie te wszystkie elementy spiąłeś w całość


Po wejściu po schodkach na poziom wyżej, myślałem jeszcze o posadzeniu jakiegoś drzewka, może krzewu, który przysłaniałby lekko kolekcję (nie wszystko musi być przecież widoczne od razu)

Myślę że oczko przed kapliczką fajnie będzie się prezentowało Mam tylko wątpliwości czy może oczka nie zrobić z pod samej kapliczki tak żeby woda wypływała spod stóp Matki Boskiej a następnie wpadała do oczka...takie niby źródełko...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gobasia 13:38, 19 sty 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Noo Radziu...masz pomysły ,że ho ho

Babcia juz wie o Twoich planach ,czy masz wolna rękę
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Anda 13:46, 19 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Radziu2013 napisał(a)


Miejscowość obok jest ktoś hodujący konie, tylko że samochodem nikt mi tego cuda nie przywiezie Powiem babci niech poprosi kolegę który ma traktor...może się zgodzi


Wez taki obornik spod spodu, taki juz odlezany. Jesli bedzie mozliwosc dostania tylko swiezego, to go gdzies odloz na kompost. Swiezy moze byc za ostry.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies