Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Anda 21:31, 17 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Piékne róże wybrałeś Kiedy będziesz sadzić? Wiosną czy jesienią?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 21:43, 17 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Piékne róże wybrałeś Kiedy będziesz sadzić? Wiosną czy jesienią?


Wiosną. Bo po pierwsze chcę już na początku robić wszystkie planowane nasadzenia, poza tym jeszcze latem będę cieszył się ich kwiatami, a po drugie mi róże sadzone jesienią przemarzają... kilka prób już robiłem i zawsze kończyło się tak samo, ale to pozwoliło mi tylko na lepsze poznanie swojego ogrodu i dzięki temu wiem już teraz jak mniej więcej powinienem się u mnie obchodzić z różami
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 21:50, 17 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Dobra decyzja Czyli kompost i obornik idzie w ruch. Oprócz rugos inne krzaczaste róże są bardzo żarłoczne I podlewaj je na głębokość. Co parę dni, ale tak z 20-30 L na różę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 22:07, 17 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Dobra decyzja Czyli kompost i obornik idzie w ruch. Oprócz rugos inne krzaczaste róże są bardzo żarłoczne I podlewaj je na głębokość. Co parę dni, ale tak z 20-30 L na różę.


Ooo widzisz...muszę sobie od kogoś obornik skombinować. A jaki najlepiej powinien być? Ja to mam tylko kurzak i ewentualnie gołębiak. No i oczywiście zawsze gnojówkę z pokrzyw robię.
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
mira 22:50, 17 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Radziu2013 napisał(a)


Mircia, powiem krótko, bo żeby wszystko sprecyzować musiałbym to rozrysować (jak zrobię sobie projekt poglądowy to pokaże ) Powiem tylko tyle że byłby on przejściem z "wgłębnika" (tak to nazwijmy) z kapliczką. Jedna strona wąwozu ( musiałbym dowieźć ziemi żeby utworzyć "skarpy" opierałaby się na ścianie stodoły po której dodatkowo puściłbym bluszcz. Z drugiej strony muszę wybudować murek oporowy ( być może z białej cegły którą mam) i dalej zrobić dokładnie to samo co od strony stodoły(na szczycie posadziłbym barwinka, no może coś innego byleby przewieszało się na drugą stronę ). A po środku biegłaby ścieżka wysypana korą. Na skarpach zrobiłbym półki żeby wszystko się jakoś trzymało...jak widzę to w głowie to myślę że to fajnie będzie wyglądało ( tym bardziej że idąc przez wąwóz wyjdziemy za stodołę gdzie jest młody sad warzywnik i jeszcze dużo miejsca do kwiatowego zagospodarowania)

Nie wiem czy coś zrozumiesz z opisu Mam nadzieję że tak


Wszystko zrozumiałam takie przejścia to są smaczki ogrodowe. Do tych host dodałabym paprocie jeśli tam będą odpowiednie warunki.
Widzę że teraz rozważania różane, ależ się będzie działo nie dziwię się że Cię nosi.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Radziu2013 22:57, 17 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
mira napisał(a)


Wszystko zrozumiałam takie przejścia to są smaczki ogrodowe. Do tych host dodałabym paprocie jeśli tam będą odpowiednie warunki.
Widzę że teraz rozważania różane, ależ się będzie działo nie dziwię się że Cię nosi.


Paprocie też będą Nie wyobrażam sobie żeby miałoby ich zabraknąć

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
mira 23:00, 17 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tak się zaczyna , i bodziszki itd
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Radziu2013 23:06, 17 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
mira napisał(a)
tak się zaczyna , i bodziszki itd


Nie Nie wiem czy widziałaś ale chyba na następnej stronie jest poglądowy plan
Wstępem do kolekcji host będzie wgłębnik gdzie rośliny jeszcze będą się mieszać, ale kolekcja host będzie tylko i wyłącznie kolekcją host
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
mira 23:15, 17 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
no dobra kolekcja to kolekcja, a wiesz że te hosty co mi się najbardziej podobają co mają pachnące kwiaty to najbardziej lubią ślimaki, zauważyłam że tych niebieskich host co są takie jakby grubsze nie za bardzo tykają, nie lubię host podziurawionych więc już w tym roku muszę od kwietnia pilnować ziemi przy hostach

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
zoja 07:02, 18 sty 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Wow! Radziu, alez ambitne plany i podejscie!
Milo bedzie ogladac realizacje
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies