Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 23:40, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Na początek coś milszego...zaraz nie będzie tak fajnie...

Mieczyki...to nie jest ich rok, ale i tak cieszą...


Kolorowe się skończyło

Ewelina ostatnio mówiła o pozostałych częściach ogrodu...to może pokażę to co widać po wejściu za furtkę ( to nie jest całość) Tylko UWAGA...nie przestraszyć się...



Ale zdjęcie ogółu trochę przekłamane...powiększa przestrzeń...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:45, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Lewą stronę już znacie...choć nowej rabaty (garażowej) nie pokazuję za bardzo...czekam aż cała będzie obsadzona...

Lubię to połączenie aminka z werbeną...choć dzisiaj usłyszałem od sąsiada, któremu dałem siwki werbeny, że dałem mu badyle
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:49, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Jeśli chodzi o rudbekie to mam do niej ambiwalentny stosunek...niby jak dla mnie nie może jej zabraknąć w ogrodzie...ale w miejscu, w którym rośnie nie bardzo mi pasi...ale że jednoroczna to za bardzo się nie przejmuję...


O to jest ta ostróżka, która dzisiaj kupiłem...kolor jak dla mnie super...



I zaczyna gawędek...


I końcu się doczekałem ślazówki...ale, że w słabej ziemi rośnie i susza jej nie ominęła to urosła niziutka...

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:52, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Na chorobach nie znam się totalnie...więc wołam: HELP!
Co to jest?

Prinscilla...choć na prinscille nie wygląda...wyszła jakaś miniaturka


____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:56, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Cześć Radziu, współczuję poparzeń, kuruj się , bo ogród czeka.
Ale mam dobrze, nie ruszam się z domu, a jestem na wczasach z forumowiczami, oczywiście dzięki zdjęciom.
Cieszę się, że już podjąłeś decyzję o ogrodzie, tak ja pisałam, to Tobie ma się podobać.
Podwórko masz takie jak ja, bez łomu ani rusz. Dziwię się, że wyschła koniczyna, u mnie tylko ona jest zielona na trawniku.
A jak zalegniesz po pracy, to możesz spać na dworze, jest tak ciepło


Grażynko, dzisiaj już nie jest tak źle...choć wyglądam...po części jak jaszczurka, po części jak ryba (łusek dostaję)...no piękne w każdym razie to to nie jest


Ja mam cichą nadzieję na jeszcze jeden wypad...choćby weekendowy...do Ewy Pszczółki...ale czy się spełni...to zależy od przełożonych


Ciepło nocami jest...ale poranki jak pod koniec sierpnia...a nawet jak te wrześniowe...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gogo 00:24, 25 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
No to potrzebny śpiwór, a żeby komary Cię nie pokąsały to i moskitiera.
Życzę, żeby wypad doszedł do skutku, tylko się więcej nie opalaj. A gdyby, to na oparzenia słoneczne najlepsze są okłady z kwaśnego mleka, poczytaj w necie jak zrobić.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Radziu2013 10:41, 25 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
No to potrzebny śpiwór, a żeby komary Cię nie pokąsały to i moskitiera.
Życzę, żeby wypad doszedł do skutku, tylko się więcej nie opalaj. A gdyby, to na oparzenia słoneczne najlepsze są okłady z kwaśnego mleka, poczytaj w necie jak zrobić.


____________________
Radziu Z ogródka na wsi
ElzbietaFranka 11:38, 25 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13888
Radziu2013 napisał(a)
Na chorobach nie znam się totalnie...więc wołam: HELP!
Co to jest?

Prinscilla...choć na prinscille nie wygląda...wyszła jakaś miniaturka





To choroba grzybowa maczniak opryskaj rosliny wszystkie bo widze, ze mieczyki maja rdze, slaz i inne masz porazone. Zastosuj oprysk najpierw Topsinem a po 2 tygodniach Bravo lub jakims innym srodkiem.
Niestety ten rok obfituje w choroby grzybowe wiec trzeba pryskac. Zrob to wieczorem.

Rdze mozna wrotyczem zlikwidowac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:48, 25 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13888
Radziu2013 napisał(a)
Elu, przekopałem trochę swój wątek...tak to wygląda...



Więc...przekopanie kilkunastu centymetrów chyba nic by nie dało...a glebogryzarka...jedynie bym ją mógł na tym posuć...

Ale Iza coś wspomniała o najeździe ciotek... To to może być jedna z milszych prac………………………………………………………………………..żartuję oczywiście...dla nich pozostawiłbym plewienie




Radziu ziemia pod trawe nie potrzebuje doglebnego przekopania tak jak na fotach. Nie musisz tez zrobic wszystkiego od razu po kawalku 20-30 m2. Nawet kilka taczek ziemi z pola przywiez wyrownaj i posiej trawe i bedzie lepiej niz to co jest. Wystarczy 5 cm wpusci korzenie nawet w te odpady ceglane czy szklo.

Rozsyp troche obornika i na to ziemie zobaczysz jak bedzie rosla.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Radziu2013 12:13, 25 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)



To choroba grzybowa maczniak opryskaj rosliny wszystkie bo widze, ze mieczyki maja rdze, slaz i inne masz porazone. Zastosuj oprysk najpierw Topsinem a po 2 tygodniach Bravo lub jakims innym srodkiem.
Niestety ten rok obfituje w choroby grzybowe wiec trzeba pryskac. Zrob to wieczorem.

Rdze mozna wrotyczem zlikwidowac.


Dziękuję Elu
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies