Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 22:32, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Radzi zajrzyj tutaj po tonę inspiracji na obwódki wcale nie z bukszpanówNie ma dużo stron więc przejrzyj może jeszcze coś Cię zainspiruje
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8579-wojslawice-2018-07-08?page=2


Śledziłem wątek na bieżąco Inspiracji wiele I mega dawka energii
Póki co to mam stamtąd przed oczami obwódkę z przywrotnika...ale przejrzę jeszcze raz...a najlepiej dwa
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Katkak 22:34, 12 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Radziu2013 napisał(a)
Od kilku dni myślę i myślę nad pewna rzeczą...
Pisałem ostatnio, że gdzieś w głowie mam kule bukszpanowe, które chciałbym wsadzić na rabacie...potem naszło mnie na całą obwódkę,dlatego że porządkowała by mi ona trochę widok (np.. tak jak teraz...nie byłoby chociażby widać pousychanych liści od spodu) ...nie planuję jej na wszystkich rabatach, ale póki co tylko na "głównej"...

Wydaje mi się, ze taka wyraźna linia, ładnie też podkreślałaby bardziej zwiewne rośliny...takie jak chociażby kosmosy, widoczną krwawnice, aminki, prosa...dodałaby uroku różom (dosadziłbym kilka)...

Oczywiście to wymagałoby wymiany tego pseudo trawnika, który widzicie...ja wiem że jest to ohydne...ale jestem na to gotowy

Ale nie wiem czy to dobry pomysł...wyraźcie proszę swoje zdanie



Wymieniłbym jeszcze uschniętą brzozę, której widać tylko pień i myślałem nad powtórzeniem cisa, albo posadzeniem migdałka ( wolałbym chyba migdałka)...

Mam nadzieję, że mnie rozumiecie...chciałbym trochę to uporządkować, ale zachowując oczywiście wszystkie kolorki i swobodę w roślinach...

Radzio ja bym tam w rabatę dała 3 kulki trzmieliny szczepione na pniu na różnych wysokościach (takie fajne kuleczki w powietrzu, wiesz o co chodzi i zimozielone są). Wokół fura bylin, kwiecia wszelakiego. A obwódkę chyba te z trzmieliny bym dała. Jest cudna i taka radośnie żółciutka. Dorotki z W moim małym ogródeczku zapytaj o ukorzenianie trzmieliny, robienie obwódek z niej, a nawet kulek. Dorota ma to w małym paluszku i zobacz jak to cudnie u Niej wygląda. Ja może obiektywna nie jestem bo bukszpanów nie lubię po prostu .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Radziu2013 22:35, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
hanka_andrus napisał(a)
Radziu, pokazałeś budynek od przedniej strony, czyli od frontu. A co masz z boku? Budynek czy wolne miejsce? czy sąsiada? Jakoś całości Twego szczęścia nie ogarniam.
To miałam na myśli lewą stronę tego co pokazałeś.



W tym moim szczęściu tylko tylna ściana można powiedzieć nie należy do mnie...po lewej stronie jest...taki mniejszy pokój ogrodowy ( ale póki co nic ciekawego tam nie ma...dopiero do zaaranżowania) i po prawej stronie budynku jest miejsce (zarezerwowane na kapliczkę itd.)...

Miejsce na drzewa jest...tylko myślałem, że tutaj dobrze by wyglądały...a ostatnio pojawił się na horyzoncie fajny plac do zagospodarowania...musze mu cyknąć foty i wstawić
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 22:37, 12 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Mnie kolorystycznie najbardziej tam leży obwódka z czyśćca wełnistego lub dąbrówki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 22:41, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Radziu, a może obwódka z trzmieliny, ta nie choruje i daje kolor, szczególnie w zimie. Dobrze, że róże tylko miejscami posadzone. Gdzieś mi zginęły drabiny i co z huśtawką?


Drabiny nie uciekły Są cały czas...ostatnio widząc wypryski na nich stwierdziłem, że nie będę ich odmalowywał...może taka lekka przecierka z rdzy nie będzie zła

Ale do przemalowania jest jeszcze łoże (pomysł na jesienną dekorację) i drewniane drzwi (ładne, z szybkami itd.)...ale wszystko czeka

Huśtawka przemalowana na biało, czeka na poduchy i koce...w jysku i netto mają być promocje, więc może coś wyciągnę...a i do Actiona muszę się udać, bo tam mają super rzeczy

O jakiej trzmielinie mówisz?...białej, złotej czy może zielonej?( o ile taka jest, bo nie wiem)...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:45, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Katkak napisał(a)

Radzio ja bym tam w rabatę dała 3 kulki trzmieliny szczepione na pniu na różnych wysokościach (takie fajne kuleczki w powietrzu, wiesz o co chodzi i zimozielone są). Wokół fura bylin, kwiecia wszelakiego. A obwódkę chyba te z trzmieliny bym dała. Jest cudna i taka radośnie żółciutka. Dorotki z W moim małym ogródeczku zapytaj o ukorzenianie trzmieliny, robienie obwódek z niej, a nawet kulek. Dorota ma to w małym paluszku i zobacz jak to cudnie u Niej wygląda. Ja może obiektywna nie jestem bo bukszpanów nie lubię po prostu .


U Doroty kiedyś byłem...ale musze wpaść jeszcze raz i odświeżyć pamięć
Hmmm...szczepione kulki...powiem ci, zaciekawiłaś mnie...gdzieś bym je tutaj upchał Obwódkę muszę zobaczyć u Doroty
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:48, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mnie kolorystycznie najbardziej tam leży obwódka z czyśćca wełnistego lub dąbrówki


Hmmmm...srebro czyśćca też ładnie by wyglądało...ot teraz zadałaś mi ćwieka...
Ale dziękuję Ci Każdy pomysł dobry
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Katkak 22:49, 12 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Radziu2013 napisał(a)


U Doroty kiedyś byłem...ale musze wpaść jeszcze raz i odświeżyć pamięć
Hmmm...szczepione kulki...powiem ci, zaciekawiłaś mnie...gdzieś bym je tutaj upchał Obwódkę muszę zobaczyć u Doroty

patrz: nie 3, a 5 Ci wcisnęłam bez żadnego trudu
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 22:50, 12 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
tylko tak w tył rabaty bardziej je daj, bo na zdjęciu zbyt przodu mi wyszły . I trawiszcza jakieś koniecznie, co?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:52, 12 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Radziu2013 napisał(a)


Hmmmm...srebro czyśćca też ładnie by wyglądało...ot teraz zadałaś mi ćwieka...
Ale dziękuję Ci Każdy pomysł dobry

W Wojsławicach się na takie napatrzyłam i sama się zastanawiamNa fotkach są w wątku z wyprawy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies