Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 11:39, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Radziu, najładniejsza jest żółtozielona, u mnie rośnie w nogach karagany, ma 3 lata, a rośnie od małego patyczka. Dobrze, że drabiny są, pasują do stylu ogrodu. Czyściec też ciekawy, ale lubi piasek, jak miałam w dobrej ziemi, to zaczął gnić. Ale coś srebrnego to niegłupi pomysł, mam wstawione zdjęcie bylicy Schmidta. Huśtawka, łoże, słusznie, po ciężkiej pracy będzie gdzie odpocząć


Grażynko mam bylice...w sumie to prawie dwie...prawie bo jedna jest tak marna, że nie liczę jej

Łoże do odpoczynku...kiedy w ogrodzie odpoczywa się od godz.20 bo wcześniej czasu brak, a jak o tej godzinie zaległbym w takim łożu, to nie wiem czy bym wstał


A tak na serio, to łoże razem z innymi przydasiami czeka na swoją kolej...czeka, czeka i czeka...może się doczeka
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 11:52, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Hej Radziu Przyznam, ze trzmieliny tam kompletnie nie widzę. Wg mnie będzie zbyt formalnie, nie ta bajka. Masz piękną wiejską/angielską rabatę. Pionowe akcenty możesz wprowadzić sadząc tam malwy po murem w nieregularnych grupach. Będą się miały o co oprzeć U Danusi w nowych rabatach w jej Anglii trzmieliny też nigdzie nie ma
Ewentualnie na murze możesz poprowadzić jakąś różę.
Obwódka owszem, ale nie po całości. To też da taki formalny charakter. Ta rabata wcale nie jest chaotyczna, a jeśli chcesz ją troszkę ugrzecznić, to daj w nieregularnych odstępach przy brzegu przywrotnika. Ma duże, ładne liście i pięknie podkreśla inne rośliny. Bylica Szmidta też pięknie wygląda przy brzegu, jest taka puchata



Ewo...jak ja się cieszę z twojej wypowiedzi

Oficjalnie...skorzystam z Twoich rad (przy różach się nie zawiodłem, więc i teraz będzie dobrze)...wszystko do zrealizowania...a to oznacza:
-rezugnację z trzmieliny i obwódki na tej rabacie
-na jesieni zamówię przywrotnika (z tego sklepu -nie A, zamawiałem sadzonki na wiosnę, przyszły ładne, a w sezonie mega się rozrosły)
-żeby przywrotnik ładnie się skomponował, to muszę poprzesadzać trochę białą szałwię i kocimiętkę
-rozejrzeć się za malwami w jakiś ładnych kolorach

Ewo, a jakieś dwie/trzy kulki bukszpanowe? Posadzić, czy nie ?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:00, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
nicol21 napisał(a)
Cześć Radziu! przyszłam tutaj z któregoś wątku bo zaintrygowało mnie to co możesz zrobić na wsi - sama ze wsi pochodzę i szukam pomysłu na wstawki roślin u rodziców, bo raczej takich fajnych rabat tam nie stworze.
Powiem Ci że bardzo klimatycznie te rabaty Ci wychodzą, choć chyba głównie pokazujesz tą przy dawnym budynku gospodarczym/stodole. fajnie to wygląda, wszystko bujnie kwitnie do tego bardzo trafnie powstawiałeś a to krzesło, a to banke na mleko a to drabinę. i rośliny też b.fajnie dobrałeś że pasują do takich klimatów.

Super jest! chętnie zobaczę kolejne kawałki ogróka!


Cześć Ewelino

Pokazuję tą stronę, bo na tej póki co się skupiam...wynika to z potrzeb użytkowych- czasami musi wjechać jakiś ciągnik, czasem nawet z przyczepą...więc trochę miejsca musi być pozostawionego...


Ale zabieram się za rabaty na przeciw tego co pokazuję...pole, na którym zbieram kamyki jest zatalerzowane, więc teraz będą pobudki 4.00 i heja... z taczką zbierać żwir...chcę po tamtej stronie zrobić ścieżkę żwirową i placyk...i...no zobaczycie sami... Muszę tylko zrobić fotki przed zmianami...nie wiem tylko czy wasze oczy wytrzymają takie widoki
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:01, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Halo Radziu, zamilkłeś, chyba odpoczywasz od nadmiaru podpowiedzi Pamiętaj jednak, że to Tobie ma się podobać



Grażynko, zamilkłem bo na wczasach byłem Podpowiedzi w między czasie przeanalizowałem i zdecydowałem
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:08, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Dzisiaj na bazarku kupiłem cztery ostróżki w liliowym kolorze kwiatów i parzydło...choć wprawdzie szedłem dokupić floksów...ale jak nie było, to przecież żal było wracać z pustymi rękoma...


____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:13, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
A to miejsce odwiedziłem podczas wczasów

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:14, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Niestety zdjęć mało i słabej jakości
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:16, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112

Jesień dla mnie jak zawsze najpiękniejsza
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
hanka_andrus 12:20, 24 lip 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jakbyś chciał przywrotnika, z tych dużych, to masz sadzonki u mnie. Będę wykopywać u siebie, bo mi sie zasiał między borówkami i podkrada im jedzonko. Wysyłka byłaby w sierpniu, jak będzie ciut chłodniej.

No nie! Byleś tak blisko i nie dałeś znać? Focha ci tu wstawię!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Radziu2013 12:30, 24 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
hanka_andrus napisał(a)
Jakbyś chciał przywrotnika, z tych dużych, to masz sadzonki u mnie. Będę wykopywać u siebie, bo mi sie zasiał między borówkami i podkrada im jedzonko. Wysyłka byłaby w sierpniu, jak będzie ciut chłodniej.

No nie! Byleś tak blisko i nie dałeś znać? Focha ci tu wstawię!



Haniu, przepraszam, ale nie byłem sam Mi też było szkoda, jak pomyślałem, że tak blisko, ale byliśmy rodzinną ekipą (5 osób)...i w sumie to ja załapałem się tak na doczepkę, więc jakbym zaczął wymyślać...wolałem uniknąć "krzywych" spojrzeń...

Przepraszam
Jeszcze uda nam się spotkać

Haniu, przywrotnika chętnie przyjmę Do sierpnia jeszcze czas, więc jak będziesz miała wykopywać to wołaj, proszę



____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies