Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 12:21, 25 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)




Radziu ziemia pod trawe nie potrzebuje doglebnego przekopania tak jak na fotach. Nie musisz tez zrobic wszystkiego od razu po kawalku 20-30 m2. Nawet kilka taczek ziemi z pola przywiez wyrownaj i posiej trawe i bedzie lepiej niz to co jest. Wystarczy 5 cm wpusci korzenie nawet w te odpady ceglane czy szklo.

Rozsyp troche obornika i na to ziemie zobaczysz jak bedzie rosla.


O no to fajowo

To plan na najbliższy czas jest taki:

-pozbierać na polu kamyki (żwirek) i wysypać nią nową ścieżkę + placyk=powstanie nowej rabaty i poprawić ścieżkę przy głównej rabacie

-rewolucja w zagrodzie dla kur = zdejmowanie siatki ogrodzeniowej i zakładanie na nowo ( pomniejszenie im wybiegu), zasypanie silosu ziemią, oczyszczenie ze śmieci itp.


-przekopanie fragmentu, który zostanie po zmniejszeniu zagrody + wysianie trawy

-przekopanie części podwórka, nawiezienie ziemi, wysianie trawy...


A potem zabieramy się za podjazd (no kostki nie będzie ale mam nadzieję że będzie ładniej ) i wąwóz hostowi, i inspekty...




____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gosika67 21:59, 25 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
RADZIO kolorowo u Ciebie, ale jesteś tytanem pracy, niezłe masz wakacje.Mój Radzio się leni, w ogóle go nie intersują rośliny.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
basia3012 22:17, 25 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9486
Cudnie u Ciebie już jest Radziu. Taki mur to dekoracja nad dekoracje. Piękny jest. A krzesło wspaniałe. Bardzo klimatycznie, rustykalnie się robi. Lubię takie rzeczy chociaż ich nie mam. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 23:54, 25 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Cześć Radziu, jeśli będziesz wysypywać ścieżki żwirkiem daj pod spód folię tunelową, najlepsza jest taka wieloletnia. Jest bardzo wytrzymała na chodzenie i nie rosną chwasty. Włókniny nie dawaj, bo przerastają, jak nic nie dasz, to chwastów ze żwirku nie wydłubiesz. To moje rady poparte doświadczeniem.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gosika67 09:11, 26 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Hej co tam u Was w Głogowie? Ewakuacja?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Radziu2013 19:02, 26 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
RADZIO kolorowo u Ciebie, ale jesteś tytanem pracy, niezłe masz wakacje.Mój Radzio się leni, w ogóle go nie intersują rośliny.



Gosiu, to są dopiero plany Jak do tej pory to wszystko opierało się wyłącznie na pieleniu, koszeniu i podlewaniu...tyrać nie tyrałem
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 20:26, 26 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
basia3012 napisał(a)
Cudnie u Ciebie już jest Radziu. Taki mur to dekoracja nad dekoracje. Piękny jest. A krzesło wspaniałe. Bardzo klimatycznie, rustykalnie się robi. Lubię takie rzeczy chociaż ich nie mam. Pozdrawiam serdecznie.
q

Dziękuję cieszę się że ci się u mnie podoba
Chodzi o to krzesło między krwawnicami?

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 20:28, 26 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Cześć Radziu, jeśli będziesz wysypywać ścieżki żwirkiem daj pod spód folię tunelową, najlepsza jest taka wieloletnia. Jest bardzo wytrzymała na chodzenie i nie rosną chwasty. Włókniny nie dawaj, bo przerastają, jak nic nie dasz, to chwastów ze żwirku nie wydłubiesz. To moje rady poparte doświadczeniem.


Grażynko powiem Ci ze na tej ścieżce, która już iistnieje nie mam problemu z chwastami, a nie ma niczego pod spodem...No piach jest...może dlatego nic nie chcę rosnąć...nic prócz werbeny

Ale pod następne będę musiał założyć po sytuacja z podłożem inaczej się prezentuje...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 20:35, 26 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
Hej co tam u Was w Głogowie? Ewakuacja?


Gosiu rozumiem ze mówisz o pożarze wysypiska śmieci w Jakubowie?
Nie w Głogowie wszystko na porządku dziennym...
Ale w Kwielicach (ogród) wszyscy otrzymali wiadomość o zakazie wietrzenia domów i zbierania warzyw czy owoców po opadach...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Zana 20:39, 26 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Masz przepiękną zabudowę z czerwonej cegły, cudo
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies