Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 21:04, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Pszczelarnia napisał(a)
Nie masz tyle cegły, żeby w cegle wybudować tę ścianę po całości z oknami większymi ale takimi jak są w tych zabudowaniach? (powstanie wtedy jakby naturalny dziedziniec z sadzawką, jak w ogrodach średniowiecznych użytkowych).



No niestety, cegłę i tak musiałbym kupić...za darmo dostałem trochę od sąsiadki...mam nadzieję, że starczy jej do obmurowania sadzawki, ale nie jest to pewne na mur beton
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:05, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Pszczelarnia napisał(a)



Te łuki przy ścianie sąsiada są niepotrzebne i zwracające uwagę - konkurencja dla siatki i dla samych ścian. Zostawiłabym siatkę z tej strony a wygrodziła dziedziniec. Tak według prostoty.




Z tylnej konstrukcji rezygnuję...co do przodu, nadal się waham
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:08, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ile Ty chłopaku musiałeś oszczędzać na te materiały skoro plany takie ambitne, chyba, ze rodziciele w końcu docenili i sie dokładają
Trzymam kciuki by sie plany powiodły bo zaczynają mieć rozmach i powstaje ogród nietuzinkowy



Sylwuś, jak na razie to nie poszło dużo pieniędzy … góra 50 zł...cegły białe mam, pomarańczowe dostałem, piasek też...kupiłem jedynie kilka worków cementu...

Druga część pierwszego zdania bardzo mnie rozbawiła
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:08, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)


Taki murek i pergola bardziej otwarta, to mi się podoba. Pasowałoby do drewnianej pergoli za sadzawką.



Ojjjj… i co ja mam myśleć
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:09, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)


Zielona ściana bez żadnej konstrukcji wg mnie wystarczy


No i super..przynajmniej tu mam jasność
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:11, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)


Murek oporowy półokrągły, jak sadzawka, wyglądałby świetnie. Jakby jeszcze zrobić na nim drewniane miejsce do siedzenia to już w ogóle byłoby super.

Gdybyś zrobił te dwie pergole po obu stronach sadzawki, to może dałoby się je połączyć górą belkami. Wtedy mógłbyś zrobić zielony dach nad głową , np. z winorośli lub kiwi. Tylko nie wiem, jaka tam jest powierzchnia, czy to nie za daleko.


O takim daszku myślałem, ale powiem tak...w rzeczywistości kącik wydaje się mały...jednak kiedy pomyślałem o kosztach związanych z belkami, to od razu urósł...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:12, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Podziwiam Cię bardzo za pomysły i wykonanie Wielkie brawa


Dziękuję
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:26, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Na najprostsze rozwiązania nie wpada się jednak zawsze najszybciej...

...dlatego bardzo się cieszę, że nie zacząłem dalej robić ani ogrodzenia tylnego, ani żadnej konstrukcji z przodu...

...Pojechałem dzisiaj jeszcze raz wszystko dokładnie obejrzeć i się zastanowić...siedzę na kamieniu...nagle olśnienie...

...po co ja mam stawiać z tyłu jakąś konstrukcję, która może zabrać sporo kasy i mało tego, koniec końców może źle wyglądać...skoro dwa metry za siatką i tak nie są sąsiadowi potrzebne... nic tam nie rośnie, a tylko sprawia i kłopot bo raz na jakiś czas muszą wejść i ogarnąć chaszcze...


Przecież mogę spytać, czy nie odstąpi mi tego fragmentu...ja o niego zadbam, a on pracę będzie miał z głowy...fakt...sąsiad, często tamtędy chodzi ( choć w zasadzie nie wiem w jakim celu, bo nic tam nie ma), ale ja mogę mu wybudować furtkę w dwóch miejscach (ogród otwiera się na ludzi)…


Najpierw musiałem oczywiście uzgodnić pomysł z babcią... zrobiłem jej taki pokaz, taką wizualizację...że stwierdziła tylko "...ale pamiętaj, ty będziesz za tym chodzić i się pytał"


Czekam na powrót pana Marka z wczasów...bo na razie jestem podekscytowany pasem ziemi, która mogłaby trafić w moje ręce...a wtedy jest tyle możliwości, jeśli chodzi o rośliny
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gosika67 21:28, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Radziu dawno tu nie byłam a tyle się dzieje u Ciebie, trzymam kciuki
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Radziu2013 21:28, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
A o tym, że dobrałem dobre miejsce pod kącik kawowy, coraz bardziej się przekonuję...dziś na przykład, po raz trzeci widziałem dzięcioła na górujących jesionach
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies