Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Pszczelarnia 12:33, 23 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie masz tyle cegły, żeby w cegle wybudować tę ścianę po całości z oknami większymi ale takimi jak są w tych zabudowaniach? (powstanie wtedy jakby naturalny dziedziniec z sadzawką, jak w ogrodach średniowiecznych użytkowych).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:37, 23 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Radziu2013 napisał(a)


Oby


A tak wersja biała


Chyba jednak wersja z normalnym drewnem, bardziej mi przypadała do gustu...tu jakoś wydaje się mi mdło...a jeszcze jak dojdą białe i różowe kwiaty...

Na tle naturalnego drewna wszystkie będą ładnie wyglądać...



Te łuki przy ścianie sąsiada są niepotrzebne i zwracające uwagę - konkurencja dla siatki i dla samych ścian. Zostawiłabym siatkę z tej strony a wygrodziła dziedziniec. Tak według prostoty.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 16:05, 23 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ile Ty chłopaku musiałeś oszczędzać na te materiały skoro plany takie ambitne, chyba, ze rodziciele w końcu docenili i sie dokładają
Trzymam kciuki by sie plany powiodły bo zaczynają mieć rozmach i powstaje ogród nietuzinkowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 18:37, 24 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Radziu2013 napisał(a)
Zrobiłem na szybko wyobrażenia ogrodzenia...

*Pierwsze...drewniane słupki, poprzeczki itd. pomiędzy nimi siatka po której wiją się pnącza...

-za-wyglądają skromnie ale ładnie...
-przeciw - drewno w ziemi gnije i po kilku latach trzeba wymieniać

*Drugie..."postument" wymurowany z cegły (na wysokości siatki), wyżej drewniane elementy...pomiędzy siatka i pnącza





Ta wersja bardzo mi się podoba.

Im więcej cegły, tym bardziej ten kącik upodobni się do zamku jak za króla Artura Tylko zamiast okrągłego stołu będzie okrągła sadzawka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:40, 24 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Radziu2013 napisał(a)
Teraz granica od stronu podwórka...granica wejścia...



3





Chciałbym podkreślić że jest jak gdyby inne wnętrze...kącik kawowy...stąd myśl o otoczeniu go przez różne konstrukcje...


Taki murek i pergola bardziej otwarta, to mi się podoba. Pasowałoby do drewnianej pergoli za sadzawką.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:42, 24 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Radziu2013 napisał(a)
Ściana...tutaj po narysowaniu konstrukcji trochę mi się odwidziało...
Jednakże po samej ścianie chciałbym coś poprowadzić...nie przysłonić, ale żeby coś było...


Zielona ściana bez żadnej konstrukcji wg mnie wystarczy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:46, 24 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Radziu2013 napisał(a)
I jeszcze zostaje to miejsce, ale tu nawet nie wiem co narysować...

Jest duży spadek, a nie chciałbym żeby tak zostało...

Myślałem nad wyrównaniem terenu, na wysokości ściany stodoły...tam nie duży murek oporowy i za nim nasadzenia...

Jednakże nie jestem pewien tego pomysłu...


Tu najbardziej proszę o jakieś sugestie...


Murek oporowy półokrągły, jak sadzawka, wyglądałby świetnie. Jakby jeszcze zrobić na nim drewniane miejsce do siedzenia to już w ogóle byłoby super.

Gdybyś zrobił te dwie pergole po obu stronach sadzawki, to może dałoby się je połączyć górą belkami. Wtedy mógłbyś zrobić zielony dach nad głową , np. z winorośli lub kiwi. Tylko nie wiem, jaka tam jest powierzchnia, czy to nie za daleko.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:46, 24 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Podziwiam Cię bardzo za pomysły i wykonanie Wielkie brawa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 21:02, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Doranma napisał(a)


Radziu, to ja Ci chyba nie pomogę, bo inaczej widzę to miejsce, niż Dziewczyny. Mi najbardziej podoba się ta propozycja. Dlaczego? Bo wydziela ten kącik, czyni go bardziej intymnym i tajemniczym, niż sam niski murek z przodu. Jedyne co, to tak bym rozmieściła pionowe elementy, żeby w środkowym "oknie" widać było sadzawkę centralnie, na osi. Z tyłu nie budowałabym żadnej konstrukcji, żeby nie pomniejszać tego wnętrza, wręcz przeciwnie sadząc rośliny tylko przy siatce "skraść" optycznie kilka metrów os sąsiada i widok na jego ścianę Może clematisy o delikatnych białych kwiatkach? Po lewej stronie też bez konstrukcji - sadź rośliny, które same będą się wspinać po murze - w końcu po to go masz Świetna propozycja roślin zaproponowana przez Danę! Z prawej strony - podoba mi się Twój pomysł niewysokiego murka oporowego - myślę, że nadałabym mu kształt półokręgu, tak by korespondował z kształtem sadzawki, na murku miejsca do siedzenia, a za nim na podwyższeniu rośliny - tam chyba cień pod drzewem masz, to hosty, barwinki, prymule itp.
A na koniec wywodu - jestem pod wrażeniem sadzawki w takim kształcie, jak jest obecnie! Wiem już dlaczego chcesz ją obłożyć czerwoną cegła, ale nie mogę kłamać - taka podoba mi się bardzo, bardzo, bardzo Super robota!


To prawda, ta konstrukcja wydziela kącik, pozwolę sobie go już nazwać kawowym (nie mogę się już doczekać tego momentu ). Szczerze mówiąc w głowie dalej mam dylemat co do przodu - są trzy pomysły, wszystkie trzy mi się podoboją...no i na forum tez zdania są podzielone

Być może przestrzeni nie będę musiał wcale kraść ( to donośnie sadzenia roślin pod siatką, ale o tym za chwilę napiszę).

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:03, 27 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Pszczelarnia napisał(a)
Piękne mury!

Dlaczego dno sadzawki jest wylane betonem? Będzie sztuczne z folią?


Wieczorem wrzucę Ci moje skojarzenia i zdjęcia fajne.


A tak ogólnie: jak postawisz te łuki na cegle - nie będzie cegły za dużo - i tak jest jej dużo (te postumenty nie zrobią różnicy). Zieleń złagodzi jej nadmiar, zwłaszcza pnączowa.





Tak, zbiornik będzie sztuczny. Dno jest wylane betonem, a ściany wymurowane, żeby folia po nalaniu wody, ładnie przylegała.

Czekam na te skojarzenia
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies