Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Gosiek33 14:43, 28 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Toszka napisał(a)

Ogólnie Kobietki odpuśćcie opryski chemią - szkoda siebie truć, inne owady, wydawać pieniądze etc. Ćma non stop lata i składa jaja. Na krzaku są gąsienice w różnym wieku - maleńkie siedzące w podwiniętych młodych listkach i starcze, widoczne. Małe trzeba z lupą wypatrzyć.


Nie wiem ile prawdy w tym materiale o mospilanie, ale oprysk mospilanem to pośrednie wytrucie ptaków
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 16:04, 28 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Toszka ja tak myślę, żeby składać się co roku większą grupą tutaj z naszego regionu na ten lepinox, bo z ceny na razie nie ma zamiaru zjechać, a jak cholera przyleciała to już niestety, ale będzie atakować

A co do buksów jeszcze, to jeszcze o takim jednym dużym w kącie co rósł zapomniałam, poszłam do niego wczoraj i oczywiście były..... Najlepiej takie lubią.....także wycięłam go do 10-15 cm i jego już nie paliłam tylko do worka foliowego i dopiero mi biodegradowalne odbierają w poniedziałek, nawet kartkę tam wrzuciłam z napisem, bukszpan zaatakowany ćmą, ale nie wiem czy oni to nawet przeczytają....
Także dobrze, że mi napisałaś, to się cholera udusi, bo taśmą oklejone wszystkie dziury jakie się zrobiły i góra zataśmowana, więc nie ma opcji , żeby wylazła.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
SlonecznyOgrod 18:32, 28 maj 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ogród podlany to ogród zadowolony
Zieloniutko Ci się zrobiło, trawniki ładną zieleń soczysta dostały.

Zaprasza wpadnij do mnie zobacz wystawiłam zdjęcia rodka , takiego jak masz z pomyłki, mój już dziadek

Cholerna ćma...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anabuko1 19:19, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Aurelllia napisał(a)
Mój biedak Polarnacht po traumach z zeszłego sezonu nie poddaje się, nawet kwitnie, ale marniej jak dotychczas to było Podkarmiam go magiczną siłą do rodków i z wierzchu mu ziemię wymieniłam na kwasny torf, więc mam nadzieję, że mu się polepszy:

alkiem ladnie wyglada.
A kolorek ma cudny.
Zycze powodzenia w walce z ćma bukszpanowa.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 18:49, 29 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Toszka napisał(a)
Aurelio, podzielę się Lepinoxem. Szczegóły na pw. Jedna dawka na start to i tak mało. Zwłaszcza, że oprysk trzeba bardzo starannie zrobić. Drugi powtarza się po 3 miesiącach.

Nie pal buksów. Zetnij mocno. Scinki wsadź do torby foliowej z połóż na słońcu. Wczoraj na słońcu było ponad 48 stopni.
Ja swoje stare buksy mocno ścięłam. Zmniejszyłam ich wielkość - łatwiej teraz opryskać.

Ogólnie Kobietki odpuśćcie opryski chemią - szkoda siebie truć, inne owady, wydawać pieniądze etc. Ćma non stop lata i składa jaja. Na krzaku są gąsienice w różnym wieku - maleńkie siedzące w podwiniętych młodych listkach i starcze, widoczne. Małe trzeba z lupą wypatrzyć.

O rodku powiem ci na miejscu, bo torf to najgorsze z możliwych rozwiązań. Zwłaszcza, że rośnie ci wokół tyle dobroci idealnych na kwaśną ściółkę





Jak już tutaj jestem wczoraj Toszko czytałam że pod rodki liście dębu, igliwie chodzi o sosnowe i kora przekompostowana no i ziemia. Ponieważ teraz liści suchych dębowych nie ma czy mogą być zielone dębowe lub ususzone dębowe.

Druga sprawa liście dębowe przeważnie mają mączniaka czy to nie zaszkodzi mieszance.
Mam jednego Rodka do przesadzenia i pytam.
Ściółkować kora co najmniej 10 cm.
W zeszłym roku sądziłam rodki ale zamiast dębowych dodałam zmielonych brzozowych i też rodki rosną dobrze
Mam też dęba który nigdy nie dostaje mączniaka dąb monument nie chce go targać teraz.

Jeszcze chciałam zapytac jak stosować ten Lepinox to jest preparat w saszetkach o ile się orientuję np jedna saszetka na jaką ilość wody.

Jak możesz Toszka to odpowiedz
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Toszka 22:16, 29 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu, o Lepinoxie poczytaj w wątku o ćmie (w chorobowym). Ja mam duże, rolnicze opakowanie i jest inne, mniejsze dawkowanie. Po prostu nie wiem i wymyślać nie będę. Ale na wspomnianym wątku użytkownicy podają dawkowanie g/l.
Natomiast o "filozofii" szykowania ściółki pod rodki i mikoryzę, zwłaszcza na ciężkiej ogrodowej ziemi dalekiej od kwaśnego ph sporo pisałam
w wątku chorobowym różaneczników.

Proszę zerknąć na wskazane wątki do dwóch Ani.
Liście wszystkie nadają się na ściółkę prócz bukowych i grabowych.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gogo 23:41, 30 maj 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
U mnie ćmy nie ma, codziennie zaglądam i jest ok.
Ale zmartwiła mnie wiadomość, że najmniejsze siedzą w młodych listkach, jutro akcja " lupa ", obym nic nie znalazła.
Jak ja bym chciała mieć taki cienisty zakątek jak u Ciebie, jest super klimatyczny
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Aurelllia 22:39, 31 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Gogo dziękuję
Kiedyś strasznie "chorowałam" na taki i musiałam go zrobić dodam, że jest mało wymagający, bo w cieniu jakos chwasty chcą mniej rosnąć
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 00:36, 06 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Toszka napisał(a)
Elu, o Lepinoxie poczytaj w wątku o ćmie (w chorobowym). Ja mam duże, rolnicze opakowanie i jest inne, mniejsze dawkowanie. Po prostu nie wiem i wymyślać nie będę. Ale na wspomnianym wątku użytkownicy podają dawkowanie g/l.
Natomiast o "filozofii" szykowania ściółki pod rodki i mikoryzę, zwłaszcza na ciężkiej ogrodowej ziemi dalekiej od kwaśnego ph sporo pisałam
w wątku chorobowym różaneczników.

Proszę zerknąć na wskazane wątki do dwóch Ani.
Liście wszystkie nadają się na ściółkę prócz bukowych i grabowych.




Dzieki Toszka
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:14, 12 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Chce się wpisać, ale widzę pustki na wątku. Też muszę urlop zrobić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies