Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 20:08, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Aniu, Wacku, Irenko, dziękuję za miłe wpisy. Dla niektórych sprawy krajowe nie są ważne, dla mnie tak. Chciałabym, żeby moje dzieci nie zaznały takiego życia jak my mieliśmy. Co prawda wspominamy je z nostalgią, ale raczej wspominamy naszą młodość,. a nie warunki życiowe. Mimo przeciwności zachowaliśmy pogodę ducha i uprzejmość w stosunku do starszych, sąsiadów i nauczycieli.

Oby tej naszej kurtuazji starczyło jeszcze na kilka lat, bo czasy idą pazerne.
I nie wiadomo kto kogo chce grabić. Przeważnie trafia na słabszego.

Miłego wieczoru

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
nicol21 21:34, 12 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Haniu - dawno, bardzo dawno mnie u Ciebie nie było, albo byłam, obejrzałam i bezwstydnie bez słowa wyszłam.... ale - małe dzieci czasem zostawiają za mało czasu na inne rzeczy.
Rozumiem, odpuszczenie sobie części warzyw. Cóż - ogródek to ma być przyjemność a nie ciągłe denerwowanie się i martwienie że coś nie rośnie bo brak wody, bo za mało słonca. Szklarnia jest super i tam możesz sie wyszaleć.
Słoneczka ogrodowe super! Muszę poszukać rudbekii w innych kolorach bo zółty czy ten brązowo-żółty lubię w bukietach albo w ogrodach u innych. A przecież to takie łatwe kwiaty są.
Hosty już dostały mocno jesiennego koloru. Ja na swoje się mocno wkurzam bo ślimaki je mocno obgryzają i potem wyglądają tragicznie. Nie planuję ich zabierać do nowego ogrodu. Oddam koleżance jak wciśnie do siebie. Lubię je, ale nie takie szpetne.

Pozdrawiam ciepło
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
hankaandrus_44 21:48, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Nicol, myślisz, że u mnie brak ślimaków? Są. Ale ich częstuję niebieskimi granulkami, w newralgicznych miejscach. No i skutkuje. Takie sypnięcie po kilka granulek, koło kompostownika, albo nawet w nim, i tam gdzie wody jest najwięcej, pomaga w ich usuwaniu. Wiem, że to nie bio, Ale dla ślimaków nie ma litości.

Jesień czaiła się za rogiem, teraz już rządzi pełną parą. Dobrze, że jeszcze jest w miarę ciepło. Pogodnego dnia na jutro.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 21:53, 12 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13896
Wspierać mądrych, uczciwych z szerokimi horyzontami,przewidywalnych. Ludzi którzy do siebie przyciągają. Ludzi którzy szanują swoich współobywateli nie dzielących nas.
Żadnych paranoików, kłamców, oszustów dorobkiewiczów.

Haniu masz tutaj duży autorytet. Trzymaj się zdrowo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 22:06, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Elu, dziękuję. Poklask. Tego w naszym życiu pełno. Na zasadzie poprawności towarzyskiej, partyjnej, czy innej.

Sama jestem skromną zwykłą kobietą, z bagażem życiowym od wojny do teraz. Pod różnymi rządami, i wśród różnych nauczycieli. Ale zachowanie własnej godności i zdrowy rozsądek obowiązuje każdego, ale widać wśród polityków/czy politykierów// takie pewne to nie jest.

Zmieniają barwy, w zależności od wiatru co wieje. Ale wiatry historii wieją ciągle, i najczęściej trzęsą się portki pętakom. Jak mówił pewien klasyk.

A ja trzymam się swojej miedzy, na zasadzie, nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz. Co umiem, i wiem, i mogę się podzielić, to robię. Stąd moje dygresje.

Dobranoc
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 23:22, 12 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10263
Spokojnej nocy życzę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
yolka 17:43, 13 paź 2021


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Haniu koloru w Twoim ogródku moc. Ale jesień już puka do naszych ogrodów. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Milka 06:58, 15 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U nas jakoś cieplej rano, +11, chyba te zimne na razie minęły.
Życzę dobrego dnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 08:01, 15 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200

Również pogodnego życzę Wam i sobie.

Dziękuję, Irenko. Mgła na horyzoncie, a co będzie w dzień zobaczymy.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 08:30, 15 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U nas, jak mgła to potem słonecznie, życzę tego samego
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies