Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Joku 12:20, 17 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Kosmosy pamiętam z rodzinnego ogrodu, siały się potwornie, były nie do opanowania.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alija 12:28, 17 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
hankaandrus_44 napisał(a)

Bluszcz kwitnie.





Hanusiu! Kosmosy u mnie już zupełnie przekwitły, wczoraj wyrywałam wszystkie w warzywniku. Bluszcz natomiast kwitnie, jak szalony i stale jest oblegany przez różne owady, mają tu niezłą stołówkę.
Miłej niedzieli.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rumianka 17:53, 17 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
hankaandrus_44 napisał(a)
Elu, dziękuję. Poklask. Tego w naszym życiu pełno. Na zasadzie poprawności towarzyskiej, partyjnej, czy innej.

Sama jestem skromną zwykłą kobietą, z bagażem życiowym od wojny do teraz. Pod różnymi rządami, i wśród różnych nauczycieli. Ale zachowanie własnej godności i zdrowy rozsądek obowiązuje każdego, ale widać wśród polityków/czy politykierów// takie pewne to nie jest.

Zmieniają barwy, w zależności od wiatru co wieje. Ale wiatry historii wieją ciągle, i najczęściej trzęsą się portki pętakom. Jak mówił pewien klasyk.

A ja trzymam się swojej miedzy, na zasadzie, nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz. Co umiem, i wiem, i mogę się podzielić, to robię. Stąd moje dygresje.

Dobranoc

Haneczko, ogród ogrodem, ale te Twoje słowa, to świete słowa...Młode pokolenie z reguły roszczeniowo nastawione na branie, ale nic od siebie,,,nie daja.Szkoda,
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 16:40, 18 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
U Ciebie Hanuś też zbiory i przetwórstwo I jeszcze sporo kwiatów. Moich po tej zimie kilka chryzantemek nie przetrwało.
U mnie kosmosy rosną wielkie...idą w kosmos! Szerokie z nich krzaczory z grubymi łodygami, fakt ,że wtedy kwiatów moc. Ale ja wolałabym niższą kosmosową łączkę, a nie las W dodatku po deszczach i wiatrach w większości się przechylają i robią duży nieład. Ale pewnie znów im pozwolę rosnąć jak się wysieją
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
daredevil 16:52, 18 paź 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Jakie dalie!!! U nas hosty też całe żółte, ech zima idzie!

ale póki co pogoda jest całkiem ładna, popaduje czasem ale nie jest paskudnie, więc to bardzo cieszy

Pozdrawiam serdecznie, Haniu!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
hankaandrus_44 17:37, 18 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Udały się dalie w tym roku, miałam je w całym ogrodzie, i na wejściu, i przy magnolii, i gdzie nie gdzie, gdzie było miejsce, cudownie się spisały.

Kosmosy zdominowały u mnie cały warzywnik i rabatę jeżówkową. Oczywiście się rozsiały, trzeba będzie super pielenie wiosną robić.

Od czwartku nie ma mnie w ogrodzie, nie wiem co się dzieje, jest wietrznie i mokro, inaczej niż u Was. Może w przerwie uda się choć na chwilę zobaczyć stan ogrodowy.

Pusto u mnie się zrobiło, bo trawy wycięte, i chryzantemy, i rozchodniki, na weselną imprezę ,jak wiecie. Od pani kwiaciarki dostałam prezenciki, w postaci weselnej wódki, słoika miodu, i gratis pieniężny. Będzie na zakup wiosennych cebulek i nowych dalii. Teraz już nie robię zakupów, jeszcze te co mam muszę wsadzić. Ale najpierw dalie na wykopki czekają. A te nie prędzej niż za tydzień.

Teraz jak wpadnę w ogród, to będę wszystko równać. IO nas kompost wyrzucać.

Karolinko, Aniu, pogody się nie wybiera, tylko się do niej dostosowuje. Ja też to muszę zrobić. Obym zdążyła przed mrozem.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 17:48, 18 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Fajnie , że możesz się z kimś podzielić dobrociami z ogrodu i będą ozdobą weselną swoją drogą nie każdy ma w ogrodzie takie skarby, ozdoby na weselną imprezę Fajnie i miło a tak ogólnie to u nas też dziś pada
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:49, 18 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ale fajnie, ze ogród sam na kolejne cebulki zapracował No "sam " bo ile opieki wymaga to wszyscy wiemyNa pogodę nie mamy bezpośrednio wpływu i może dobrze bo każdy by chciał innej i dopiero świat stanął by na głowie, choć i tak od dawna już stoi....wyszło na to, ze stanąłby poprawnie, ale przecież i tak rozumiesz o co mi chodzi Pozdrawiam Hanuś gorąco w tej brzydkiej aurze. Na pocieszenie, u nas ponuro i mży od rana.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 19:23, 18 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Basiu, Sylwio, Dobry ogrodnik, to oszczędny ogrodnik. Staram się oszczędzać, wydatki oczywiście są, ale nie przekraczam założonego funduszu. Muszę się zmieścić w darowanej przez rząd 13 emeryturce. Koszt coroczny za prawo użytkowania gruntu to około 400 zł. No i coroczne zakupy na zachciewajki ogrodowe, na wyjazdy tu i ówdzie, i tak się uzbiera. Jesienną porą kupiłam rdest wysoki, 2 hortensje w Eldeelu. ze 100 cebul tulipanowych. Będzie jakaś odmiana na rabatach.

Skoro mam już nakreślony plan wydatków, łatwiej zrobić pewne inwestycje. Teraz zbieram na wymianę szkła w szklarni. Może zdążę.
Takie ekstra wpływy, bardzo mnie cieszą. Pozwalają nie spinać się bardziej niż budżet pozwala. Moja przetwórnia też mi daje trochę oddechu w wydatkach. Nie kupuję soków, dżemów, ogóreczków. Kapustę kupuję w wiaderkach na ryneczku, buraczki robię, jak zawsze na jesieni. Niby nic, a jednak to są wymierne kwoty. A praca? PO to jest, żebyśmy z nudów nie chodzili co pół godziny do lodówki.

Życzę Wam rozsądnego gospodarowania budżetem. Nie jest to łatwe w nawale reklam.

Miłego wieczoru.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
antracyt 19:34, 18 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11590
Haniu, u Ciebie zawsze można pozytywnie baterie naładować i podreperować nastrój. Dzisiaj to coś w sam raz dla mnie.
Przyjemnego wieczoru
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies