Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Joku 19:33, 11 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
Też miałam kiwi takie o biało - różowych listkach. Było to dawno temu, w poprzednim ogrodzie. Owoców nie doczekałam chociaż kwiaty były, nawet ładne. Zaczęło mi się rozłazić, też korzenie z różnych miejsc wyciągałam. W końcu wywaliłam bo mnie zezłościło.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 19:50, 11 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Jolu, ja nikomu nie odradzam, mówię tylko o swoich doświadczeniach. A przez 40 lat ogrodowania, różne rośliny u mnie były. Z jednymi się polubiłam, inne, po dwóch , trzech latach wyprowadzałam. Każdy do swojego ogrodu musi dojrzeć, z myślą, możliwością i zasobami.

Ja na przykład dojrzałam do eliminacji warzywnika. Może nie w całości, ale z niektórymi roślinami żegnam się definitywnie. Może gdybym miała ogród bardziej słoneczny, to nie rezygnowałabym. A tak zostawię szklarenkowy wychów pomidorów, może jakiś ogórek na sznurku, no i winogrona. Dołem sałata, rukola, bo je można i w doniczce na zewnątrz mieć. Na tyczkach fasola i dość. Więcej radości będę miała z pobytu, jak nie będzie frustracji o pielenie, czy brak nawodnienia.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:59, 11 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
Trzeba mierzyć siły na zamiary albo zamiary na siły. Tak jakoś to było. Przypomina mi się Bogusia z Zacienionej, która eliminowała bardziej pracochłonne rośliny i sadziła hortensje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 21:08, 11 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10263
Ja lubię takie wskazówki nie mam kiwi, mam agrest ja nie wysiewam u siebie marchwi, bo taka gruba, ale karłowata mi rośnie i cebula zawsze taka płaska u mnie rośnie sadzę ją głównie na szczypior
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 21:32, 11 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Basiu, też tak mam. Szczypior w szklarni, dopóki pomidor tam nie zacznie królować.
Jakieś rozsady kwietne, na uzupełnienie rabat kwiatowych. I koniec, a i tak zajęcia jest na każdej wizycie.

Jeszcze tylko tulipany zasadzę, i mogę ścieżki zagrabić.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gogo 00:44, 12 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
hankaandrus_44 napisał(a)
Grażynko, nie dziwię się, że małżeństwa nie chcą mieć dzieci. Już z jednym jest problem, bo w rzeczywistości obcy ludzie go wychowują, żłobek, przedszkole, szkoła, studia. A w rodzinie jak trybiki w zegarku. Wszystko na czas, bo się nie zdąży. Zostaje weekend, ale trzeba dom ogarnąć, zakupy na cały tydzień, a tu jeszcze sklepy w niedzielę nie czynne. Jak żyć? I po co?

Gonimy za mrzonkami, żeby dorównać sąsiadom, albo żeby pokazać rodzinie na co nas stać? Tracimy bliskość rodzinną, nie umiemy docenić drobnostek, chcemy od razu mieć wszystko, tu i teraz. Stąd te frustracje, że w domu i w ogrodzie nie ma jak w żurnalu, i żeby można było w nim posiedzieć. A ja nawet ławeczki w nim nie mam. Stać mnie na nią, ale po co. Nie usiedzę. A jak goście się trafią, to ustawię rozkładane krzesełka albo kocyk i też fajnie.

Życzę wszystkim spokojności, bo różnie to może być w tym naszym świecie. Jeden strzał i wszystko może się posypać. Głosujcie i wspierajcie mądrych ludzi, a nie nawiedzonych oszołomów. Szczepcie się kiedy wam radzą, bo radzą dobrze.

Żeby nie szczepienia, pół narodu chodziłoby z dziobami po ospie, a drugie pół chorowało na koklusz, polio, i inne bronchity. Wygrywają nie ci co wiedzą lepiej niż wszyscy, tylko ci co umieją wyciągnąć właściwe wnioski.

Zdrowia wszystkim życzęi słonecznej jesieni.



Dla mnie teraz to taki zwariowany czas nastał i cieszę się, że jestem emerytką
I prawdę powiedziawszy podziwiam, mimo wszystko, te rodziny, które dają radę funkcjonować normalnie.
Piękne masz te słoneczka kwiatowe, są bardzo potrzebne, żeby cieszyć oko
Niedługo też będę zrywać mój winogron
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Milka 07:19, 12 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Haniu słusznie prawisz, co nie pasuje, musi wylecieć, czasami przyroda za nas decyduje.
Dobrze, że zmiany planujesz i ciut ograniczysz, bo faktycznie jak ciągle brak czasu i trudno obrobić, jednak jakaś frustracja jest. Ale ławeczka jednak by się przydała, może ktoś z młodych coś zafunduje lub samodzielnie zrobi.
A co do dzisiejszego życia młodych, wszystko jest inaczej i nawet nas starszych też to dotyka, ten pęd jest obłędny.
Mój gość np, wtrącał takie uwagi, że u niej na baterii zlewozmywaka nie może być ani jednej kropki. Ja ciągle coś myję, roboty wkoło huk, zwierzyniec, więc nie stoję i nie pucuję non stop. A potem jej mówię i co z tego, że tak na tip top, jaki to ma wpływ na życie, radość itd, skoro nikt w brudzie się nie wala. Wiele odpuszczam, bo siły nie te, a wszystkiego do roboty mi przybyło. Najważniejsze żyć i cieszyć się drobnostkami.
Miłego dzionka.
Sybiraki cudne.
A w ogrodzie tez musisz z powodu cienia coś pociachać, ciężka robota, nie samo cięcie, ale to sprzątanie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agatorek 18:27, 12 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
hankaandrus_44 napisał(a)
Halinko, prawda, że piękne! Powtórzymy na zachętę dla słoneczka.



Bardzo energetyczne
Ja mam tylko żółte, ale te też muszę do siebie zaprosić

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Waclaw 18:31, 12 paź 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
hankaandrus_44 napisał(a)


Zdrowia wszystkim i słonecznej jesieni.




Dobre, mądre słowa.
O rodzinie, o dzieciach. Lubie takie wypowiedzi.
A na Twoim zdjęciu to nawet podsychająca łodyga lilii ładnie wygląda
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
GorAna 19:09, 12 paź 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Haniu, zostawiam serdeczności
Poczytałam co nieco. Masz rację w całej rozciągłości
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies