Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

daredevil 20:50, 08 paź 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Jakie zbiory!
Na widok tych winogron mam ślinotok...

Kupowałam je od babć na targu, ale teraz nie mam żadnego targu w okolicy buuuu

Pozdrawiam serdecznie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daszum 21:59, 08 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Haniu, taka Babcia jak Ty to prawdziwy skarb.
Kompocik ugotuje, soczek zrobi, nalewkę wyprodukuje

Oj, kuchnia nie jest moim żywiołem.
Dla równowagi moja córka jest wyjątkowo kulinarna
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
hankaandrus_44 22:49, 08 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Danusiu, w kuchni trzeba nie mieć stresu. Wtedy wszystko wychodzi, czyli udaje się.

Ja teraz nic nie muszę, ale obrodziło tu i tam, trzeba wykorzystać. Kiedy młodzi mają zrobić? Pracują. Na ten chleb do tego kompotu.
Jak jA PRaCOWałam, to były mądre godziny pracy, od 7 do 15-tej i popołudnie sensownie można było wykorzystać, a teraz od 9 do 17-tej. Masakra. Nie dziwię się, że depresja zbiera żniwo.

Karolinko, ostatnie winogrona, w tym roku mało słodkie, ale i tak zjadamy wszystko co przywieziemy. Trochę ptaki już zaczęły skubać, trzeba było uciekasć z winogronem do chaty.
Miskan Memory darowizna od Zawitki. Dziękuję.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 22:50, 08 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Danusiu, w kuchni trzeba nie mieć stresu. Wtedy wszystko wychodzi, czyli udaje się.

Ja teraz nic nie muszę, ale obrodziło tu i tam, trzeba wykorzystać. Kiedy młodzi mają zrobić? Pracują. Na ten chleb do tego kompotu.
Jak jA PRaCOWałam, to były mądre godziny pracy, od 7 do 15-tej i popołudnie sensownie można było wykorzystać, a teraz od 9 do 17-tej. Masakra. Nie dziwię się, że depresja zbiera żniwo.

Karolinko, ostatnie winogrona, w tym roku mało słodkie, ale i tak zjadamy wszystko co przywieziemy. Trochę ptaki już zaczęły skubać, trzeba było uciekasć z winogronem do chaty.
Miskan Memory darowizna od Zawitki. Dziękuję.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 07:14, 09 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Hanuś, zgadzam się, gotowanie a spokojnie to czysta przyjemność.
Memory się przyjął, co rok będzie większy. U nas już rano zimno, na dachu nawet szron, oj cięzko się przestawic pogodowo. Ale weekend słoneczny, choć plusów nie za dużo. O tej porze to chyba w waszym regionie najcieplej.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 08:39, 09 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Irenko, Ciesze się z każdej roślinki od Was forumowiczek. Z każdą jakaś historia o darowujących w mej głowie zostaje. I dopóki mej pamięci, będą te osoby wspominane przeze mnie na każdym kroku. Ale własne aksamitki też mam, chociaż w symbolicznej ilości.

Jedyną niedogodnością w moim ogrodzie to zapożyczone krajobrazy od sąsiadó,w zza płotu. Taka specyfika. Na moje szczęście nie posadziłam żadnego parawanu na granicy.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Adela 08:48, 09 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Jakie te aksamitki są wdzięczne! Kwitną non stop i niczego od nas nie wymagają
Aksamitki, turki, śmierdziuszki… czy lokalnie mają jeszcze inne nazwy?
Miłego i spokojnego weekendu życzę
____________________
Ela - Moja ostoja
hankaandrus_44 08:57, 09 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dziękuję, Jesień chryzantemą się zaczyna...
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 09:03, 09 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dzisiaj kwiaty z babcinego opgrodu, ale były u mnie od zawsze, bo najłatwiejsze w obsłudze, kiedy ogród był spiżarnią do wyżywienia rodziny w stanie wojennym. I tuż po nim. Róbmy wszystko, żeby stan taki się nie powtórzył. Bo rząd się wyżywi, a my musimy sami o to zadbać.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 09:16, 09 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10344
Ja też mam takie "babcine" i lubię je, z jednych czasami rezygnuję potem do nich wracam, bo jednak są ładne i są wdzięczne a aksamitka u mnie są obowiązkowo, one kwitną nawet jak już nic nie kwitnie, podobnie rudbekie i nagietki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies