Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

zbigniew_gazda 09:47, 06 kwi 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Pozdrawiam Haniu po Świętach. Wiosna u Ciebie zawitała na stówę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 11:25, 06 kwi 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Zbyszku, Tak, wiosna już jest. Nie da się ukryć. Po takim napływie wody trawniki zielone, a i kwiatki się powolutki ruszają. Piwonie doczekały się właściwego terminu, i już są w fazie różowych listków. I tak myślę, że mam wiosnę jak na Podkarpaciu. Ranniki i krokusy, cóż, kwitły nieregularnie, i przed świętami już ich nie było widać. Teraz na tych rabatach mam tylko łan krokusowej trawy, ale nasion nie będzie, nie miał kto zapylać, pszczoły i trzmiele też czekają na swoją porę. Kilka młodych trzmielików wyłowiłam onegdaj ze swojej deszczowej beczki, pewnie pod pokrywą schowały się przed przymrozkiem.

Mam nadzieję, że do zapylania borówek i pomidorów ich bracia się pokażą.

Piwonie drzewiaste przetrwały zimę, ale jak będzie z kwiatami, nie wiadomo. Brzoskwinia dziś już pedwnie w kwiatach. Dereń kwitł obficie, jest szansa, że wiatr nie zabrał wszystkiego z gałązek i jakieś owoce będą.
Róże mam częściowo przycięte, reszta czeka na moje odwiedziny. Dobrze, że i hortensje, i borówki dostały wsparcie, po tej dawce wilgoci ruszą z kopyta!
Reszta drobiazgu żyje, i ma się dobrze, tylko mnie tam nie ma. Nareszcie jest powyżej dziesięciu w dzień i na plusie w nocy. I niech tak zostanie. Pomidory trzeba pikować.

Miłego weekendu.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 11:30, 06 kwi 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Basiu, Ewo, Alicjo, i pozostałe dziewczyny dziękuję za odwiedziny w święta, Ja miałam święto ruchome, między swoim ludem, a mam ich tyle koło siebie, że nie było czasu na ogród i telepodróże. Dziękuję i życzę Wam kwietnych ogrodów przez cały rok!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 11:52, 06 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Haniu i Tobie życzę miłego ogrodowania i dużo słońca narazie trochę chłodno jeszcze ale z dnia na dzień robi się cieplej, oby tak zostało
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 17:57, 06 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Po dzisiejszym ciepłym dniu jest nadzieja, że ciepełko zagosci na dłużej i ucieszą się nasze zielone serca...Pozdrowionka... Pierwiosnki gruzińskie cudne... jak i cała reszta.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hankaandrus_44 19:13, 06 kwi 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dzisiaj u mnie lenistwo.
Słońce już było. Idzie ku lepszemu.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zawitka 08:27, 07 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Haniu jak znajdę kierunek na pojazd ogrodowy to ci wyślę .Wiosenne kwioteczki to cały urok.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
GorAna 22:59, 14 kwi 2024


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Haniu, lenistwo już Ci minęło, czy nadal trzyma?
Ja chciałam się polenić w ogrodzie, przyszłym tygodniu, ale zapowiadają ochłodzenie
Przyjdzie podziwiać kwiatki zza szyby
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
hankaandrus_44 09:39, 15 kwi 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Aniu, te 2 dni letnie w tygodniu, wykorzystałam od świtu do kumkania żab. Teraz znów muszę czekać na możliwość dojścia w teren. Kiedyś mi nie przeszkadzało, teraz każda zwyżka wilgotności stopuje na amen. Ale się nie poddaję. Po przejściu chłodnego frontu ,będę sadzić pomidory. A kwiatki rosną i beze mnie.

Twoje podziwiam bezustannie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Alija 20:27, 15 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Aniu, u nas przymusowe lenistwo ogrodowe, bo zimnica straszna. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies