Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Rumianka 18:30, 03 mar 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Ile lat trzeba czekać, by był taki łan kwiatowy...prawdziwy dywan.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hankaandrus_44 20:32, 03 mar 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Elisko, On u mnie jest tyle co mam ogród. Czyli 40 lat. Jak zakładałam ogród, przywiozłam od mamy garść ziemi spod krzaków. Były w niej nasiona krokusów i ranników. Dlaczego garść, był już lipiec, wszystkie wiosenne kwiaty były w zaniku, Nijak nie dało się wypatrzyć ziarenek. Mama powiedziała, żebym nabrała ziemi do woreczka, i jak mają u mnie być, to będą. I tak było. Posiałam je pod krzewami, małymi zresztą, i tak zostały, a potem z kompostem, z suszkami rozsiałam po całej działce. No i taka jest historyczna puenta tego przeniesienia z ogrodu do ogrodu.

Moje krokusy są spod samiuśkich Tater. Przywiezione z wyprawy w góry. Bez cebulek, tylko same nasionka. Dlatego nie są takie późne, jak te klonowane w laboratoriach. Tych szlachetnych mam mało, i te się nie sieją. Krokusy z nasion kwitną w trzecim roku. Próbowałam je ujarzmić, ale one się nie dają. Co roku starałam się je eliminować, ale już zaniechałam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Ewa777 14:06, 04 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Na zacienionej krokusy stoją w gotowości, tylko trochę ciepełka, słońca i będzie czarujący obraz. Już to sobie wyobrażam. Bardzo dobrze, że nie udało Ci się powstrzymać rozsiewania się tych krokusów - efektu już czekam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basilikum 14:59, 04 mar 2024


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniu piekne lany kwiatów masz w ogrodzie. Podziwiam co roku
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 15:22, 04 mar 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Izabelko, dziękuję, u Was też jest cudnie!

Ewo, cieszę się, że zaglądasz.

Dziś św, Kazimierza- czajka do morza zmierza, a przed nią zima ucieka, i to najbardziej cieszy człowieka.


Zapytajcie się Wilniuka, co to za święto na Kaziuka?
Palmiarki się radują, bo suszki z chaty wędrują,
tudzież zdobione serduszka, nie kuszą już wnuczka.
Wszystko co zrobione w zimowej chacie
wędruje na jarmark, i na przednówku chatę bogaci.
A to palemki różnego kroju, pierniki z napisem:
"Kocham Cię, bądź moja", siewienki ze słomy,
Koń na kółkach spieniony, wędzony kindziuk,
soloną słoninkę, dwie czapki z kozyrkiem,
śmietanę, jajeczka, i do tego wodę brzozową.
Wszystko tu znajdziesz, o ile się nie polenisz
i do Wilniuków na odpust zajdziesz.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
malgorzata_s... 16:03, 04 mar 2024


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Haniu zaglądam po przerwie. Jak zwykle wiosną kiedy widzę ranniki myślę ciepło o Tobie. Buziak
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
hankaandrus_44 16:32, 04 mar 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Gosiu, miło mi. Zdrowia życzę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 08:12, 08 mar 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Dziś, mimo bezchmurnego nieba, do ogrodu nie idę. Przymrozek to nie jest , -6C!
O zgrozo. Moje kwiatki pewnie pomarzły. Bo to już druga noc z rzędu. I kolejna noc w minusie.

Trudno. Co ma być to będzie. Trzymajcie kciuki i za swoje pieszczoszki. Miłego dnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 08:21, 08 mar 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179
Przykro mi Haniu że taki mróz u Ciebie. U nas jak dotąd jeszcze na plusie ale drzewiasta przykryta.
Dużo zdrówka dla Ciebie i wszystkich zaglądających tu ogrodniczek . Trzymajcie się zdrowo.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 19:47, 08 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Jeszcze chyba dwie noce takie mroźne. U mnie było mniej na minusie. Też nic w ogrodzie nie robiłam, ale umyłam 3 okna .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies