Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

paniprzyroda 19:32, 23 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
I ja zaglądam Haniu Fajnie, że mogłaś odwiedzić ogród. Trochę inaczej przygotowujesz rozsadę pomidorów. Chyba wysadzasz je do szklarni dość wcześnie?
____________________
Dwa ogrody
hankaandrus_44 20:08, 23 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Cieszą mnie tulipany w domu. Nie przewidzialam jesienią takiej sytuacji, że cała wiosna mi zejdzie na łążeniu od okna do ściany. A przywiezione kwiatki do domu cieszą i niwelują chandrę.

Co do pomidorków, Mariolu. Brak parapetu słonecznego skutecznie mnie od rozsady pomidorowej odstręcza, nawet w ubiegłym roku kupiłam część na ryneczku. Ale to jednak nie to, część z nich mi padła. od jakiej choroby, a tą co miałam swoją, późno wysianą i pikowałam w szklarni dałam radę uzyskać odpowiednie sadzonki. Nie mówiąc już o koszcie za te kupowane.

Na youtubie podglądnęłam faceta jak kiełkował swoje nasionka na macie grzewczej, zawijal je w serwetki papierowe, zwilżał, i pakował do woreczków foliowych, potem trzymał na macie i dodatkowo grzał żarówkami. To tak w wielkim skrócie.
Po kilku dniach/ nie dopatrzyłam po ilu/, wyjmował już skiełkowane roślinki z korzonkami długości 2 cm. I takie ładował do przygotowanych z podłożem doniczek. Oczywiście je naświetlał odpowiednio i do gruntu wysadzał już mocno wyrośnięte- tak z 6 liśćmi.

Naświetlania w domu nie zrobię, ale spróbuję od razu umieścić sadzonki pod szkłem, niech mi tylko ze 2, 3 liście wypuszczą. Trzymajcie kciuki, za moje eksperymenty.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
paniprzyroda 20:18, 23 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
To trzymam kciuki za eksperyment
Podobnie się sprawdza siłę kiełkowania nasion.
Moje pomidorki pod koniec tygodnia będą wołać o pikowanie, a jutro posieję ostatnią odmianę.
____________________
Dwa ogrody
BasiaLT 20:30, 23 mar 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
hankaandrus_44 napisał(a)
Moje pierwsze 2 tygodnie kończą się 25. A potem zobaczymy, co się wylęgnie. województwo nie miało większego wysypu wirusa, ale kto wie jak ludzie się zachowają przed świętami i w czasie majówki? Czas pokaże. Zdrowia życzę, U nas tylko jedna osoba w domu wytypowana przez nas do wychodzenia, i druga pomocnicza. Obie mają grupę krwi zero, Ponoć najmniej zarażająca się. Ale to o niczym nie świadczy, poniewaz jest rzadka w poulacji.

Haniu a skąd masz te informacje o grupie 0? Ja mam taką grupę. Podobno jest to najstarsza grupa i najbardziej liczna. No i tą krew można każdemu przetaczać.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
hankaandrus_44 20:52, 23 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Podobnie zrobię z ogórkami. To już sprawdziłam w ub, roku. Też kiełkowałam nasiona w papierowej serwetce. Do szklarni wysadzałam już na miejsce stałe 4, 5 sadzonek do kubłów z podlożem. Rosły pięknie, a wysadzałam je na początku maja. Trochę się spóźniłam, ale ogórki były na stole przez całe lato, a ostatnie w październiku zebrałam. To były ogórki sałatkowe "Delikates" Na zdjęciu zwykły gruntowy. Na drugim zdjęciu dwa górne to są właśnie "delikatesy"

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 20:59, 23 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
BasiaLT napisał(a)

Haniu a skąd masz te informacje o grupie 0? Ja mam taką grupę. Podobno jest to najstarsza grupa i najbardziej liczna. No i tą krew można każdemu przetaczać.


Nie wiem czy to wiarygodne źródło, ale to w wiadomościach mikrosoftu wyczytałam.
Ja, niestety mam tą najbardziej łapiącą wszystko co najgorsze, czyli A.
Pewnie są to jakieś dane statystyczne z monitorowania wirusa, tak jak taka wiadomość, że większość zgonów dotyczy mężczyzn. Choroba nie wybiera, jak już się zalęgnie, to kosi bez opamiętania.

Basiu, trzymajmy się, nie dajmy się, chociaż wróg niewidzialny.
Na poprawę humoru widok na przestrzeń-jezioro Drawskie.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 21:38, 23 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
My ogrodnicy jesteśmy wytrzymałym narodem, a kwarantanna dobrowolna nas nie dołuje, a mobilizuje, To co trzeba zrobić w ogrodzie, zrobimy, byle nie spotykać się z sąsiadami przy płocie.

Mniej więcej wiem, kiedy mogę spodziewać się sąsiadów, wybieram więc inną porę dnia, albo i dzień. a jak nawet i spotkamy się niezamierzenie, będę pracować z innej strony ogrodu. To tyle na temat wirusa.

Życzę Wam dorodnych kwitnień io obfitych plonów!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 21:42, 23 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
To tak dla zdrowotności Haniu,
żeby całkiem nie zwariować,
czas zabić na poczekaniu
- trzeba cosik porymować.

Ciekawość została zaspokojona
wczoraj, przy świętej niedzieli.
czy działeczka jest nienaruszona
a może chwasty już trzeba pielić?

Wstrzymałaś pewnie oddech
- co tam drzemie za murami.
Ale kamień z serca - jest dobrze,
szklarenka zasłana tulipanami.

Humorek znacznie się poprawił,
wróciło znowu życie.
Zapytasz po czym poznaję?
Po pomidorach na tapecie.









____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 22:56, 23 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Oj tak, Zbyszku, jest lepiej,
choć wirus myśli się czepi.
Czy siać pomidor normalnie,
czy tak jak robię jest lepiej?

Nie mogę zmarnować nasion,
com je zbierała zawczoraj.
Niech mi kiełkuje rozsada,
bo z każdym dniem ma być cieplej
i koniec mego ugora/ugoru?/.

Myśl nowa wstępuje w ciało,
I mięśnie już nie strajkują!
oko nabiera blasku,
i szare komórki "rymują"!

Chociaż jeszcze nieprędko
od nasion do pomidorka,
Cierpliwie podlewać będę
i dawać mu "papu" z worka.

A potem gdy już dojrzeje,
pięknie wygrzany na krzaku,
zaproszę Was na konsumpcję
by nie zapomnieć o smaku!


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Kasiek 23:36, 23 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nareszcie Najbardziej znany duet poetow na calym Ogrodowisku Haniu, Zbyszku jak tu tego brakowalo...
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies