Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

AniazUroczyska 03:16, 24 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
hankaandrus_44 napisał(a)
Zaglądającym do mnie serdecznie dziękuję. Świadomość, że jest ktoś, kto chce coś u mnie poczytać, dodaje sensu prowadzenia wątku. Choć dla mnie łatwe to nie jest.

Haniu, ja zaglądam codziennie, chociaż jak nie mam nic mądrego do powiedzenia, to się nie odzywam. Pewnie inni zachowują się podobnie Miło posłuchać , co tam u Ciebie słychać! Jest sens! Tak trzymać! Po napisaniu" Tak trzymać" -jakoś tak mi się skojarzyło z trylogią Fleszerowej- Muskat, zapewne znasz?
Milka 04:21, 24 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Brakowało waszych wierszy wszyscy je kochamy
Super, że choć na chwilę udało się zobaczyć ogród, wcale tak źle nie jest. Jak ciepło nastanie, robota raz dwa się zrobi.
Ja już od kilku sezonów wycinam wszystko na jesień, tzn byliny. Na wiosnę zostawiam trawy i hortensje. Ale być może i trawy zacznę jesienią też ciąć, bo wiosną utrapienie z nimi. Zresztą trudno cokolwiek planować w dzisiejszym świecie.
U mnie zimnica, niedziela szczególnie, choć słonko pięknie świeci. Jakoś nic nie ogarniam też, może jak się ociepli, łatwiej będzie. Cała ta sytuacja światowa przytłacza, ale miejmy nadzieję, ze to minie i nie będziemy zbyt mocno pokiereszowani.
Fajne patenty na siewy, będę podglądać, sama chyba kupię gotowe sadzonki, też coś z warzyw planuję. Będę testować mysi melon, ogórek meksykański, ponoć mega zdrowy i smaczny.
Dobrego dnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosialuk 17:36, 24 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ja jak Ania z Uroczyska zaglądam zwykle po cichu. Eksperymentom nasionkowym kibicuję.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
KasiaWB 18:41, 24 mar 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Haniu, serdecznie i słonecznie pozdrawiam! To wspaniale, że miałaś okazję wyskoczyć do ogrodu Widać, że u Was już wiosna, u nas niespecjalnie.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
hankaandrus_44 18:55, 24 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Kochane kobietki, teraz już znowu chyba do ogrodu nie trafię. aż do świąt. Ograniczenie przemieszczania się do dwóch osób. Trudno, będę siedzieć ile będzie trzeba. Dziękuję za odwiedziny. A wiosnę będę oglądać u tych, co mają ogród koło domu.
Wirus już jest w Koszalinie. 2 osoby przyjechały z zagranicy, a jedna zarażona od kogoś. 3 osoby w szpitalu, a wiele nieświadomych nosicieli?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 21:35, 24 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Siedź Haniu w domciu .Trudno - zdrowie i życie ważniejsze.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
ElaS 22:29, 24 mar 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Zaglądamy, zaglądamy
____________________
Malwowy ogród
hankaandrus_44 22:51, 24 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dziękuję, Zbyszku. Tak zrobię, nie mam innego wyjścia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 00:00, 25 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Haniu nigdzie nie wychodź, uważaj na Siebie i dbaj o zdrowie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dajana 01:29, 25 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
U ciebie Haniu zawsze lato ,od kwiecia po krajobrazy piękne. Dzisiaj miałam szczeście trafić na smaczne pomidory i ogórki , co za widok, a smaku takich pomidorów już nie pamiętam. .Przypomniało mi się natomiast jak mój sąsiad z działki ROD, bo taką przez rok miałam, siał ogórki .Puste rolki po ręcznikach papierowych przecinał na odpowiednią wysokość ,napełniał je ziemią i wkładał nasiona ogórka, po czym one sobie rosły. Kiedy było juz po przymrozkach, wkładał do ziemi razem z tym papierem,takie małe doniczuszki tekturowe tworzył.Fajny pomysł który warto wykorzystać.. Dzięki temu wszystkie pięknie mu się przyjęły Do słoików na kiszone kupował ogórki śremskie. Znałam ten gatunek, bo kiedy miałam swój ogródek,też zawsze kupowałam tę odmianę.Patent chyba lepszy od serwetki ,mniej pracy, każda sadzonka przyjęta.Tych rolek mam już dwa kartony ,przydadzą się kiedyś.W mojej okolicy nie ma jeszcze tulipanów ,mam klucze od bramy na działki i spaceruje po wszystkich trasach, a jest ich sporo. Działki ROD mam pod domem .Kwitną krokusy,w trawie stokrotki ,krzewy się budzą ,ale tulipanów nie widziałam .Znam wszystkie działki ,niektórzy mają śliczne ,zadbane ,a inni tylko grilują. Są i tacy którzy hodują kury co mnie bardzo zdziwiło.Żadna z tych działek nie przekracza 500 m powierzchni a nawet 400 m ,a kura jak kura, wydziobie wszystko.Lubię tam chodzić na każdym płocie róże ,całe lato mam je w wazonie .Nikt nie wie co to za odmiany, ale są naprawdę piękne.Stare odmiany jak sadzę, kwitną tylko raz lecz długo i bardzo obficie . Miło popatrzeć na twój ogródek który na dobre się budzi do życia .Jak niewiele potrzeba ,aby poczuć się radosnym i szczęśliwym Wystarczy troszkę ziemi ,a serce się raduje, prawda Haniu.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies