Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 18:32, 19 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
Dziś miało być morze deszczu, ale skończyło się na....być może. Są inne światy niż deszczowe i morskie. Zaczytałam się w Mrocznej Wieży -S. Kinga..

Faktycznie światy się zmieniają, kiedyś, teraz, w przyszłości. Tu, gdzieś w Europie, i jeszcze dalej. O tym co nad nami pojęcia nie mam. Wiem, że jest jasno lub ciemno, że są odcienie, i są rozbłyski świetlne, na długo, na teraz, na chwilę, na wieczność.

A poki co, nie warto zaprzątać myśli nieudanym wysiewem, zjedzoną przez ślimaki sałatą lub mszycą na róży- jeżeli umiesz pokonać to fizycznie, jesteś bohaterem, jeżeli zalegniesz i nic się Tobie nie chce - jesteś nul.

Wokoło na forum widzę same bohaterki i bohaterów. Trzymajcie się tak dalej, dobrą drogę wybraliście, przyjaciele.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 21:11, 19 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Haniu popadało zdrowo w Lęborku i zagrzmiało, u mnie też teraz trochę pada.
W filozoficznym nastroju jesteś
U mnie wiciokrzew też w końcu trochę obficiej zakwitnie. Pamiętam ten zapach z poprzedniego miejsca.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 21:44, 19 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
Dziękuję Jolu, my tu tylko chwilowo na Ziemi, więc cóż?

Nie warto się smucić, drzeć kotów z sąsiadem, czasami go wspomóc, czasami poprosić o pomoc jego, tak lepiej żyć.

Dzieciom pozwalać dorastać jak chcą, dając przykład. I tyle naszego.

Miłego weekendu, może z grillem?

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gosialuk 06:31, 20 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Takie podejście do życia mi się podoba. I o ile jest się szczęśliwszym patrząc z optymizmem na otoczenie zauważając te wszystkie drobne wspaniałości. Podejściem do życia przypominasz mi Haniu moją kochaną babcię, która zawsze była mi oparciem.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
hankaandrus_44 09:45, 20 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
Wiem, filozofuję, ale własne życie też trzeba przeanalizować. Plusy na jedną, minusy na drugą stronę. A waga jest nieomylna

Wszystkim życzę tej przeważającej z plusami.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mala_Mi 13:05, 21 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Super wycieczka.
U mnie koper sam rósł a w tym nie mam chociaż siałam.

Pomidory próbuję pilnować ale też łajza robi co chce.. może pomidory też do właściciela się upodabniają

Czekam na koniec korony bo muszę nad morze jechać .. obiecałam wnukom.. może wybiorę i Koszalin. Byłam tylko raz i to ponad 40 lat temu...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hankaandrus_44 18:11, 21 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
Mala_Mi napisał(a)
Super wycieczka.
U mnie koper sam rósł a w tym nie mam chociaż siałam.

Pomidory próbuję pilnować ale też łajza robi co chce.. może pomidory też do właściciela się upodabniają

Czekam na koniec korony bo muszę nad morze jechać .. obiecałam wnukom.. może wybiorę i Koszalin. Byłam tylko raz i to ponad 40 lat temu...


niu, Pomidory u mnie też robią co chcą. Nie mam możliwości, żeby je oglądać co drugi dzień, kwitną I już się rozdwoiły, a teraz i trzeci pęd pewnie się pojawi.W ogrodzie cukinia ruszyła do galopu, i reszta też się graśka, truskawki swoje jeszcze jem, borówka rośnie. Było 2 dni upału, teraz znowu 10C - 17C. Dziś wpadłam w ogród na godzinę,. Podwiązałam pomidory tylko w 1/3 szklarni. Zdążyłam posiać fasolę zwykłą na zielone ziarno. Kilka chwastów wyrwałam, ale to drobnostka w morzu potrzeb.
niu zapraszam - czym chata bogata.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
rozajerycha 22:51, 21 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Witaj Haniu
Dziękuję Ci za piękną piwonię.Odwykłam z zaglądaniem i dziś dopiero zauważyłam.Bardzo cieszą takie odwiedziny
Cieszę się również,że mogłam poczytać sobie u Ciebie wierszyki Twoje i Zbyszka i nadrobiłam galerię.Masz piękne kwiaty!
Haniu jak ktoś mieszka i widzi morze to pewnie widok spowszechnieje,ale jak widzę te zdjęcia ,które wrzuciłaś to tęsknię za tym krajobrazem.
Pozdrawiam
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
hankaandrus_44 17:18, 22 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
Martku, życie ma swoje potrzeby, a nie tylko siedzenie na ply i romantyczne widoki. Kiedy jest szansa na brak tłoku, wybieram się, a jak jest zalew ludzi- wolę ogród lub gdzieś indziej w terenie.

Atmosfera urlopowego szaleństwa już nie dla mnie. Dziękuję, że zaglądasz i życzę jak zawsze dla Ciebie: zdrowia i uśmiechu.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 10:03, 25 cze 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniu milego dnia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies