Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

boguslawa_ma... 12:48, 08 sie 2020


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
hankaandrus_44 napisał(a)
Dawniej było takie przysłowie: Od Matki Boskiej Zielnej człek chodzi jak cielny!
I chyba coś w tym jest. Bo napychamy brzuchy przy okazji bycia pod papierówką, brzoskwinią, śliwką, ogórkiem i co tam kto ma w zasięgu ręki. Smacznego!


Haniu piękne pomidory ,a ja 30 krzaków wyrzuciłam,zaraza przyszła parę dni i po pomidorach.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
eda 14:13, 09 sie 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
hankaandrus_44 napisał(a)


Hanusia ale piękności oglądałaś super ale masz fajnie dziękuje za relacjęczytam że robota wre i mali goście podziwiałam pokaz mody na fejsie też masz upał i ani kropli ufff dziś to już monad stan możliwości w cieniu 35 stopni ....grzmi ...ciekawe co z tego będzie

buziam i nadrabiam póki co zaległości
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hankaandrus_44 15:48, 09 sie 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Kochana Edytko, lato jakie jest, każdy widzi. Są radości są i porażki. Ale ogólnie nie jest źle, tylko statystyka się nie zgadza.

Co urwę borówek koszyk, to na krzewie jeszcze przybywa. Już mi się ćmi w oczach.

Od czasu do czasu mam wnuczkowy dzień, ale bez mam, to bywa różnie. Bo oni z inną babcią bardziej zżyci, ale radości mamy po pachy. I oto chodzi.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 19:23, 09 sie 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
hankaandrus_44 napisał(a)
Cieszę się, że udało się Tobie być u szefowej w ogrodzie, i odwiedzić rodzinne kąty. Gratuluję decyzji. Pozdrowienia dla Ema. Podobało mu się?



Haniu bardzo mu sie podobalo nawet tak sie wluzowal, ze przespal sie na lezaku nad stawem u Danusi
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 22:13, 09 sie 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Kierowca musi mieć dobre miejsce na odstres, a u Danusi, najmilej, oczywiście, przy wodzie w taki upał!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
BasiaLT 08:27, 10 sie 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Haniu jak tam pogodowo u ciebie? Przez kraj przetoczyły się burze ale u mnie oczywiście sucho.
Zazdroszczę borówek, u mnie niestety już się skończyły.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
hankaandrus_44 09:05, 10 sie 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
BasiuLT, Borówki na półmetku. Dom z wnukami odebrał swoją działkę, teraz czekam na przyjazd kolejnych pomocników z drugiego domu. W międzyczasie robię dla siebie na zimę: soki , borówkę w soku własnym pasteryzowaną, i dżem. Aha, i nastawiłam 3 litry z cukrem na słońce, za 5 dni doleję tam %%, i będzie nalewka.

Czyli normalka u mnie. Dzisiaj jadę podlać, bo wczoraj było marne ciśnienie, Wszyscy podlewają, bo chcą coś uratować z tego co zasiane.

Brzoskwinie dziś zbiorę, pewnie koszyk się uzbiera. W międzyczasie jem surowiznę prosto z drzewa.

I taki u mnie początek sierpnia. W tygodniu, chyba zostanę na 2, 3 noclegi, bo i inne prace wykonać trzeba. W taki upał to najlepiej w ogrodzie, w domu się duszę jak w saunie.
Miłego tygodnia!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 09:09, 10 sie 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Podobno grzmiało na Pomorzu, ale do mnie niestety nie doleciało, ale i tak dziś spadła temperatura do 20 C rano, a w południe ma być 27 C.
Współczuję tym, co mają na liczniku 35 C!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 09:34, 10 sie 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a to u nas te 35 ale ma juz by lada dzien chlodniej wie jakos dam rade

milego dnia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Joku 11:07, 10 sie 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
U mnie też nie grzmiało ale M wracał po południu motocyklem z twojego miasta i ponoć deszcz go gonił. Wrócił suchy na szczęście.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies