Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

sylwia_slomc... 23:02, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
Lasów w okolicy nie mam, musiałabym do puszczy jechać na grzyby, a tam nie wolno zbierać Ale za to mam kozaki w brzeziniaku i maślaki pod himalajką Uściski Haniu Myślę czasem o naszej Violi co tam u Niej bo na forum cisza.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
BasiaLT 07:34, 01 paź 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ale super zbiory. U nas w lesie nic nie ma bo bardzo długo było sucho.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
hankaandrus_44 18:12, 02 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Naleśniłam się, w kuchni dałam czadu,
ale to było wczoraj, a dzisiaj z rana
niczym stary perszeron, ruszyłam
bo miałam wolne do obiadu,
to gdzie mnie poniosło?
Na moje grządki, robić porządki!

PO deszczu i słonecznej pogodzie zielsko się rozpanoszyło. Ale trawnik zdążyłam skosić onegdaj, a dziś, na początku ogrodowe zbiory: opadłe pigwowce, pigwy i maliny, ostatnia borowka, no i ostatnie cukinie. To wszystko do domu, + włoszczyzna z ogrodu. Będzie swojska jarzynowa ogrodowa.

o cukinii ślad już zatarty, i tak długo była na chodzie, przymiarkę w kopaniu po niej zrobiłam. Nawet nieźle mi poszło. grządka skopana. Jeszcze została fasolka szparagowa z drugiego siewu. Jeszcze potrzebuje ze 2 tygodnie.
Niżej przed kopaniem.



Przy następnej bytności porządków w tej części ciąg dalszy. Z prawej strony jeżówki i monarda, i kosmosy. Powycinać trzeba te badyle, od razu zrobi się przestronniej. Kwiatów już niewiele, ale co nieco mam.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 18:18, 02 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Trawy gwałtownie się zakłosiły.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 18:22, 02 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Piwonie straciły kolor, będę ciąć. Hortki kwitną sukcesywnie,

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 18:25, 02 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
No i niezmordowane różyczki

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:03, 02 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12039
No, no nieźle tobie idzie. Różyczka z ostatniego zdjęcia mi padła, ale mam do niej sentyment. Kupiłam dwie podobne. Na razie małe, posadzone zeszłą jesienią.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ElzbietaFranka 06:50, 03 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Witam Haniu

Mowa o grzybach. Do lasu na grzyby nie chodzę nie znam się na grzybach. Jedynie co rozpoznaje to maślaki, kozaki i rydze które rosną u mnie na działce pod sosnami i brzozami.

Rydze dobre smakowo chyba dla mnie najlepsze. Czy można suszyć rydze bo wczoraj znalazłam 3 rydze i chciałam uszyć, wcześniej wkładałam do zamrażalnika.

W tym roku na działce nam mniej grzybów jest też dużo robaczywych i ślimaki też nie odpuszczają. Może jeszcze będą ale to już październik noce zimne.

Widzę,że porządki robisz. u mnie jeszcze cukinię kwitną też w tym roku miałam spory zbiór. Podlalo to jeszcze urosną ma być ładna pogoda.

Miłej soboty i niedzieli
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 07:35, 03 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Elu niestety, rydzow się nie ususzy. Jedynie co możesz to usmażyć na klarowanym maśle i do słoików na gorąco włożyć, i tym masłem zalać do pełna, zakręcone twistem oczywiście. W lodowce się przechowają, i będą gotowce. Możesz zrobić w zalewie octowej, ale to już inny smak.

Zaczynam porządki, bo już kalendarz nagli. Chociaż po niektórych roślinach jeszcze zmian nie widać.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
yolka 09:17, 03 paź 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Haniu, grzybek ekstra zadziwiła mnie balkonowa hodowla grzybków. Jak ja mało jeszcze wiem, a czasu coraz mniej

Ostatnio gościem jestem na forum, po długim czasie dziś nastąpiła mobilizacja, zapewne weekendowa. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies