Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

08:52, 10 lis 2017
Muszę się postarać o te mączkę, prze neta kupujecie?, mam już dosyć ślimorów, wszystko mi żrą, wykopywałam dalie, to w korzeniach pełno jajeczek, blee
AnnaCh 08:56, 10 lis 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
O sypaniu na śnieg, to od Toszki słyszałam o dolomicie
Ja bym posypała i przemotyczkowała teraz.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zana 09:09, 10 lis 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Monika, aż takich cudów jak eksterminacja ślimaków, to mączka nie zdziała. Mączkę sypie się w sezonie wokół roślin, to ogranicza możliwości przemieszczenia się osobnika na roślinę.

Mączkę zdecydowanie sypać teraz z całą resztą dobroci, przekopać i zostawić do wiosny.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Lulilaj 09:57, 10 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
O proszę, ja u Was a tu taka dyskusja, hihihi.

Pamiętam ,że Toszka pisała żeby mączkę przekopywać (zresztą dokładnie tak jak mówi Anula ) A że ja się nie znam, więc się grzecznie posłuchałam

Ja mączkę kupuję tylko na A. Sama mączka nie jest droga (w sumie drugi raz tyle kosztuje przesyłka)

Magda też macham serdecznie
Monika w tym roku ślimaki obsiadły mi ogórki. Za radą Mamy rozsypałam wkoło rozdrobione skorupki jajek. Nie wiem, czy to to ale ślimaki skapitulowały...i przeniosły się dalej
AniuCh dobrze wiedzieć
Aniu_t brakuje mi cudownego środka na te gady przebrzydłe W tym roku miałam ich trochę mniej ale i tak zalazły mi za skórę.

____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
iwonkap 12:07, 10 lis 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Lulilaj napisał(a)


Ja mączkę kupuję tylko na A. Sama mączka nie jest droga (w sumie drugi raz tyle kosztuje przesyłka)





Jeden ze sprzedawców na A. ma dobra ofertę na 50 kg maczki i darmowa wysyłka
Lulilaj 13:24, 10 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
iwonkap napisał(a)


Jeden ze sprzedawców na A. ma dobra ofertę na 50 kg maczki i darmowa wysyłka


Bardzo Ci dziękuję Właśnie kupiłam
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Kasia_CS 20:39, 12 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Odpowiedziałam Ci na jedno pytanie, a o miotełki już zapomniałam - to jest miskant jos van der palen
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 15:02, 16 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Monika, aż takich cudów jak eksterminacja ślimaków, to mączka nie zdziała. Mączkę sypie się w sezonie wokół roślin, to ogranicza możliwości przemieszczenia się osobnika na roślinę.

Mączkę zdecydowanie sypać teraz z całą resztą dobroci, przekopać i zostawić do wiosny.

Właśnie dobrze, że piszecie o mączce, musze jeszcze teraz sypnąć na ranaty i przegracować.
____________________
Lulilaj 15:17, 17 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Kasia_CS napisał(a)
Odpowiedziałam Ci na jedno pytanie, a o miotełki już zapomniałam - to jest miskant jos van der palen


Dziękować. Miotełki piękne
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 15:18, 17 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
effka napisał(a)

Właśnie dobrze, że piszecie o mączce, musze jeszcze teraz sypnąć na ranaty i przegracować.


Moja czeka już na przyszły sezon. Kupiłam 50kg mam nadzieję,że wystarczy
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies