Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

eVka 22:00, 08 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Krakus napisał(a)


z tym słońcem nie przesadzaj...
ja mam takie doświadczenie...u mnie rosną na pełnym słońcu (patelnia) a u Rodziców w półcieniu (prawie cieniu bo między drzewami owocowym) i co moge zauwazyć....u mnie niby szybciej sa dojrzałe ale patrząc na ubiegłe upalne lata szybciej przejrzewały i gorzej owocowały..


O widzisz to cenna uwAga, nie będę się przejmować, sadzę w półcieniu. Dziękuję
____________________
eVka 22:01, 08 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)


Część moich też jest w cieniu i dają radę


To moje też dadzą radę.
____________________
Lulilaj 22:05, 08 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
adewzuol napisał(a)
Asiu przejrzałam cały Twój wątek, ale dużo zrobiliście w tym roku. Podziwiam
oraz zazdroszczę projektu - to jedno, a drugie - to konsekwencja i cierpliwość w realizacji. Będzie pięknie u Ciebie i trzymam za to kciuki.

A powiedz mi proszę, w jakich proporcjach dawałaś mączkę bazaltową i w jaki sposób ją jeszcze wykorzystujesz?


Hej Ewelina Cieszę się, że zajrzałaś i ma nadzieję, że się rozgościsz

Dziękuję za miłe słowa Tym bardziej cieszą, że na razie tej pracy tak bardzo nie widać jak np. przy sadzeniu roślinek. Też chciałabym już sadzić ale za uszami słyszę "ziemia musi się przemacerować" i sama się stopuję .

Co do mączki bazaltowej to rozsypywałam ją bezpośrednio na ziemię, a później przejechaliśmy glebogryzarką, żeby się wymieszała. Na moje, powiedzmy zarysowane przyszłe rabaty wysypałam 50 kg. Nie stosowałam żadnych proporcji, bo mączka to nawóz naturalny więc nie sądzę, że można przedobrzyć.
W zeszłym roku sypałam mączkę na ziemię w warzywniku. A to co mi zostało wysypałam na kompost.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 22:07, 08 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Krakus napisał(a)


z tym słońcem nie przesadzaj...
ja mam takie doświadczenie...u mnie rosną na pełnym słońcu (patelnia) a u Rodziców w półcieniu (prawie cieniu bo między drzewami owocowym) i co moge zauwazyć....u mnie niby szybciej sa dojrzałe ale patrząc na ubiegłe upalne lata szybciej przejrzewały i gorzej owocowały..


i ja też dziękuję .
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 22:08, 08 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
effka napisał(a)


To moje też dadzą radę.


I tego się trzymamy
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
adewzuol 23:54, 08 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Lulilaj napisał(a)


Hej Ewelina Cieszę się, że zajrzałaś i ma nadzieję, że się rozgościsz

Dziękuję za miłe słowa Tym bardziej cieszą, że na razie tej pracy tak bardzo nie widać jak np. przy sadzeniu roślinek. Też chciałabym już sadzić ale za uszami słyszę "ziemia musi się przemacerować" i sama się stopuję .

Co do mączki bazaltowej to rozsypywałam ją bezpośrednio na ziemię, a później przejechaliśmy glebogryzarką, żeby się wymieszała. Na moje, powiedzmy zarysowane przyszłe rabaty wysypałam 50 kg. Nie stosowałam żadnych proporcji, bo mączka to nawóz naturalny więc nie sądzę, że można przedobrzyć.
W zeszłym roku sypałam mączkę na ziemię w warzywniku. A to co mi zostało wysypałam na kompost.


Nie mam jeszcze doświadczenia z mączką bazalt., pierwszy raz w tym roku kupiłam, za radą Toszki, więc najchętniej dałabym ją wszędzie. Mam rabatę bylinową już z nasadzeniami i myślałam, żeby posypać ją tym bazaltem, następnie kompostem i wymieszać, myślisz, że mogę tak zrobić.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Lulilaj 07:10, 09 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Ewelina, myślę, że dokładnie o to chodzi a roślinki będą pewnie przeszczęśliwe

____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
adewzuol 08:00, 09 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Lulilaj napisał(a)
Ewelina, myślę, że dokładnie o to chodzi a roślinki będą pewnie przeszczęśliwe



Dziękować
____________________
Ewelina W piaskownicy
DorKa 08:12, 09 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Też muszę kupić mączkę i nie wiem ile. A le czytając Wasze wpisy to lepiej więcej od razu niż mniej.I też się zastanawiam czy tam gdzie roślinki rosną to po prosty posypać ? Przekopać za bardzo się nie da...
A i doczytałam też ,że dobrze rozsypać ją na śnieg wtedy szybciej/łatwiej się rozłoży. Więc niebawem
Miłego dnia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
adewzuol 09:02, 09 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
DorKa napisał(a)
Też muszę kupić mączkę i nie wiem ile. A le czytając Wasze wpisy to lepiej więcej od razu niż mniej.I też się zastanawiam czy tam gdzie roślinki rosną to po prosty posypać ? Przekopać za bardzo się nie da...
A i doczytałam też ,że dobrze rozsypać ją na śnieg wtedy szybciej/łatwiej się rozłoży. Więc niebawem
Miłego dnia


Też o tym czytałam, ale czy śnieg będzie w tym roku? Ja nawet "zaprawiałam" cebule tulipanów przed posadzeniem i potem jeszcze odrobinę do dołka przed zasypaniem.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies