Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

malgorzata_s... 15:25, 04 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Lizaki z trzmieliny pasowały by mi tam bardzo. Taka powtarzalność by była.
Chyba na bylinowej masz wyższe trzy o ile pamiętam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Mala_Mi 15:31, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aniu, bardzo dobry miałaś pomysł z tym przeniesieniem różaneczników. Rabata nabrała lekkości.
Dobrze kombinujesz z tym dostosowaniem ogrodu do swoich możliwości.


Haniu z wiekiem z powodów rożnych nie ogarniamy ogrodu.. chciałabym mieć pięknie, ale siły na zamiary... duzy ogród - dużo roboty, wiec trzeba zrobić tak by jak się nie ma czasu, to od razu nie drażniło oka

Wykorzystuję to co mam już w ogrodzie

Zamiast 20 różnych kwiatków posadziłam jedną piwonię, oczywiście z przesadzenia, zarosła krzakami, dusiła się a jest cudna..
Może mi wybaczy, wykopać było trudno bo rosła koło parocji, a ta ma tak twarde korzenie, że nawet super ostrą łopata nie przetnie!!!! Była walka..

Tylko mam tu żółte jeżówki, ale piwonia zdąży przekwitnąć Liście do obcia.cia, ale zostawiam by nie zapomnieć że już tu coś posadziłam..



Miałam wywalić baptysje, bo zasłania piwonie, ale okazało się, że ta znów ma tak ogromne korzenie, że nie byłam pewna czy przeżyje przeprowadzkę..

Ale tak cicho sza.. chyba wywalę jałowca bonzaja.. i piwonia znów wyląduje obok baptysji bo razem tworzą fajny duet..



I jałowiec, długo szukałam jego foty... myślałam że nie znajdę.. będzie trochę miejsca na byliny bo to słoneczny fragment ogrodu.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 15:34, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Katkak napisał(a)

Faktycznie, mnie też bardziej się podoba. Buziol Aneczko.

Są łyse i trochę nieforemne, ale rosły w ścisku.. za kilka lat się ładnie odbudują
I tu też trochę ubędzie.. parocja zostanie

Ogólnie trwają targi z eMusiem




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 15:40, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Lizaki z trzmieliny pasowały by mi tam bardzo. Taka powtarzalność by była.
Chyba na bylinowej masz wyższe trzy o ile pamiętam


Miałam trzy, są dwie.. jedna wypadła.. powód nieustalony.

Tez mi się tak wydaje, że trzmieliny..
To wypadło i tyle placu jest

3 trzmieliny i wrzosy/wrzośce.. będzie super


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 15:47, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nas zima lub wiosną czeka drastyczne cięcie wiśni nad rowem już są sporo wyższe od budynków, tylko liście z nich i pestki wszędzie. Mają coś koło 30 lat, trzeba odmłodzić jak się chce owoców dosięgnąć

Drastycznie to jeszcze przed Tobą.. za 10 lat Ale rozpalisz ognisko lub w piecu i pozbędziesz się dobra.. a w mieście jest problem Bo nie wolno palić, a wywieźć trzeba mieć ciężarówkę lub ją sobie wynająć i zapłacić za odpady zielone..

Bo u nas limit to 180 worków na sezon Tyle to ja mam samej trawy I za worek 3 zł ... jak się chce by Miasto wywiozło.. jak nie, to trzeba samemu.

Te odpady to duży problem przy dużym ogrodzie. To olbrzymi problem.. o ile zielsko można kompostować to drzewa i krzewy już nie...

I tylko to mnie trzyma przed pozbyciem się tego i owego.. muszę mieć czym i kim to wywieźć

To odległość w czasie 5 lat. Bez nawozów i takich tam kompostów.

Edit i jakiś obrazek..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 15:51, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
m_gocha napisał(a)
Nowa rabata z kulą cisową i hakonkami superowa. Klon rewelacyjny wręcz niesamowity. Mój palmowy niestety w ubiegłym roku przemarzł, choć miał około 10 lat. Pięknie też się przebarwiał ale nie aż tak ogniście jak u Ciebie

Kulkowisko masz cudne! Bukszpany obok hortensji to moja wielka miłość. Właśnie pisałam u siebie na wątku, że gdyby jakieś azjatki chciały mi zeżreć moje buksy to chyba nie mogłabym odnaleźć się w tym moim-nie moim już ogrodzie. Na razie w tym roku ćmy jeszcze nie było, ale już drżę na myśl o tym co będzie jak się pojawi... A pewnie to tylko kwestia czasu

Macham Aniu
U mnie dzisiaj +22, ale słoneczko i ciepełko łapałam przez szyby w pracy

Niestety to kwestia czasu.. nie miej złudzeń... i od początku kwietnia pilnuj.. u mnie pierwszy rzut był w połowie kwietnia..
Takich buksów to nikt nie ma na ogrodowisku.. szkoda by było.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 15:52, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
dorciabe napisał(a)
Aniu bardzo dobra zmiana miejsce po sosence zyskało bardzo
pozdrawiam

Dziękuje.. za głos za zmianą

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:01, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)
Ania, pamiętasz jak twoja gracilis miala ułożone galazki za młodu ?
U mojej ida do góry i mam wątpliwości czy to gracilis obawiam się ze to lanciniata która rosnie do 20 m


Nie pamiętam

Za to Morning Light zakwitł Czytam że u innych też, a to znaczy ze było długie i ciepłe lato..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:10, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)
Zachwycam się klonem - obłędny kolor

Ania ja do Ciebie po radę - dziś wycinałam liście piwonii i wyrywałam z nich bluszczyka kurdybanka - widziałam że mają na wierzchu kły-pąki -
jak sądzisz przykryć czy tak wyłażą i zostawić

To normalne o tej porze, szczególnie, że jest ciepło.. dlatego jak zdrowe piwonie to dobrze zostawiać im kołderkę z zaschniętych liści.

Możesz czymś podsypać.. ale nie za dużo bo nie lubią być głębiej niż rosną Możesz podsypać korą drobną.

I po grabieniu.. tu wszytko spadło..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:29, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Zmiana korzystna. Walcz o buxy. Bo Twój ogród z nimi (i klonem i bonzajami) jest bardzo spójny (i z różami).

Bardzo podobają mi się kule cisowe w hakone utopione albo nieutopione.


I front masz zawsze tip top!

I o to chodzi by kilka miejsc było zawsze znośnych.. łatwiej wtedy z resztą

I tu ukłon z podziękowaniami do Danusi..bo dzięki niej ta zmiana zaszła.. nigdy bym się nie zdecydowała na tak radykalne wyciepywanie, tylko Danusia mogła mnie przekonać A raczej zmusić..

Zawsze jest schudnie, nawet jak buksy niepocięte.

Ale ta ćma mnie przeraża.. jest wszędzie i w ogromnej ilości.. przypomina to już horror.. na samą myśl robi mi się niedobrze.. rok temu były ale nie było tyle latających osobników. a w tym to już szok...a za rok.. nie wiem czy moja psychika to wytrzyma.. bleeee

Ale to za rok..teraz będzie to cieszyć zimą

Brunera zgłupiała...


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies