Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

sylwia_slomc... 16:31, 04 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Mala_Mi napisał(a)

Drastycznie to jeszcze przed Tobą.. za 10 lat Ale rozpalisz ognisko lub w piecu i pozbędziesz się dobra.. a w mieście jest problem Bo nie wolno palić, a wywieźć trzeba mieć ciężarówkę lub ją sobie wynająć i zapłacić za odpady zielone..

Bo u nas limit to 180 worków na sezon Tyle to ja mam samej trawy I za worek 3 zł ... jak się chce by Miasto wywiozło.. jak nie, to trzeba samemu.

Te odpady to duży problem przy dużym ogrodzie. To olbrzymi problem.. o ile zielsko można kompostować to drzewa i krzewy już nie...

I tylko to mnie trzyma przed pozbyciem się tego i owego.. muszę mieć czym i kim to wywieźć

To odległość w czasie 5 lat. Bez nawozów i takich tam kompostów.

Edit i jakiś obrazek..



Pewnie masz rację, sama przerobiłaś, przerabiasz ten problem. Ja tak myślę, ze w przyszłości nasz ogród ewoluuje pewnie bardziej w kierunku leśnego. Oboje z eM kochamy takie klimaty, lasy i stare parki.....choć byliny to moja miłość zdecydowanie, ale nie mam złudzeń na stare lata trzeba je będzie mocno ograniczyć pewnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:43, 04 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Z tymi odpadami ogrodowymi w mieście, to rzeczywiście jest problem. Do gałęzi musiałam zakupić rozdrabniarkę. Najtrudniej zagospodarować miękkie końcówki traw. Maszyna ich nie tnie- potrzebna byłaby rustykalna sieczkarnia, ale nawet gdybym ja gdzieś zakupiła, to gdzie to trzymać?
Rewolucje lepiej robić wcześniej niż później. Niedawno to do mnie dotarło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basilikum 18:23, 04 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ogladnelam rewolucje i rzeczywiscie ogrod zyskal na urodzie a Ty na czasie duzo mi daja do myslenia Twoje wpisy o ulatwianiu sobie pracy w ogrodzie. Poniewaz stoje jeszcze na poczatku zakladania ogrodu to mam jakies szanse na ogrod maloobslugowy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
18:24, 04 lis 2018
rozkreciłaś się ogrodowo

termin wcale nie jest jakis zły ...mysle że przesadzane o tej porzez drzewa i krzewy dadza sobie radę ...bo wreszcie jest wilgotna ziemia ...wczesniej było za sucho....byle byś traw nie tykała ....bo róznie moze być ...choc ja rozplenice nie tak dawno przemiesciłam ....ale jak padna nie bede płakać ...musiały sie wynieś z tamtej rabaty i juz

12 poniedziałek ma byc wolny ...wiec moze cos ogrodowo jeszcze podgonisz

nie pamietam twoich jałowców ...i lepiej że ich nie ma ...nie ma co sie nad takowymi rozczulać jak do jakies rosliny na przestrzni roku masz ciągle aleeeee i daje ci taka zielenina za mało radości ...nie żałuj wywalaj

każda zmiana która oganicza ilość godzin poświęconych pielegnacji jest na plus



ogladałam dzis Majke ....jakas siła mnie do tv zaciagnęła bo Majka od dawna mnie juz nie ciekawi

ale dziś był ogród 40letni ...25-28 arów (cos takiego) kompletnie nie w moim stylu ...bo lesny ale fajnie facet gadał prawie cały odcinek był poświęcony przylaszczkom a szkoda bo ciekawe mogłyby byc tez opowieści tego właściciela o tym jak ogród się zmieniał na przestrzeni lat ...zabrakło mi tego bardzo w tym odcinku
Mala_Mi 19:02, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eee_taam napisał(a)


12 poniedziałek ma byc wolny ...wiec moze cos ogrodowo jeszcze podgonisz




Wolne mają ci co nie pracują i siedzą na etatach.. przy niedzieli rozliczam księgowość.. bo to już nowy miesiąc.. ale kto bogatemu zabroni

Edit.. mój skok na głęboką wodę spowodował że się topię.. wiec uprasza się o niewkurzanie tonącego.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
19:18, 04 lis 2018
Mala_Mi napisał(a)


Wolne mają ci co nie pracują i siedzą na etatach.. przy niedzieli rozliczam księgowość.. bo to już nowy miesiąc.. ale kto bogatemu zabroni

Edit.. mój skok na głęboką wodę spowodował że się topię.. wiec uprasza się o niewkurzanie tonącego.


nie wiem nic o skoku

Mala_Mi 20:06, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eee_taam napisał(a)


nie wiem nic o skoku



Tak czy siak nie wkurzać .. ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
adkawi 20:20, 04 lis 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Aniu jestem zdecydowanie za ..trzeba sobie ułatwić w ogrodzie bo potem z niego zdecydowanie więcej przyjemności.W ogrodzie zmiany zawsze mile widziane...nie żałuj ,nie miej sentymentów, wyciep to co cie najbardziej wkurza
____________________
Adrianna
Bogdzia 20:30, 04 lis 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zmiany zdecydowanie na lepsze. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosialuk 20:33, 04 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
adkawi napisał(a)
Aniu jestem zdecydowanie za ..trzeba sobie ułatwić w ogrodzie bo potem z niego zdecydowanie więcej przyjemności.W ogrodzie zmiany zawsze mile widziane...nie żałuj ,nie miej sentymentów, wyciep to co cie najbardziej wkurza

Cytuję, bo myślę tak samo. Ale zmian jestem bardzo ciekawa na żywo. Aniu czy można cię odwiedzić w święto niepodległości?
A parocja piękna.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies