Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 23:48, 18 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)
Tak po prawdzie, to w tym roku szklarni nie trzeba ogrzewać, a ogrzewam malutko, bo się boję wystąpienia skoku temp. w dół. No i licznik leci

Będzie susza, ale to już wiadomo


Miałam dziś podlać pelargonie w szklarni bo zostawiłam skrzynki a one żyją.

Wrzośce kwitną na całego.. jak w marcu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:50, 18 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
A dawniej pamiętam zimy co śniegu sypało po pas u nas, dawno nie było takiej....


Najlepsze w tych zimach było niechodzenie do szkoły.. i te tunele wykopane do przejścia.. i dupozjazdy z każdej górki.. A teraz dzieci nie widzą co to sanki. Moje wnuki na sankach były ze dwa razy?? Chyba już się rozpadły na strychu.

I zimowe klimaty
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:53, 18 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Echinacea napisał(a)
Niestety wegetacja ruszyła, u mnie zacznają kwitnąć mlecze, pąki na krzewach i drzewach są nabrzmiałe, też się boję przymrozków.
Każdy może coś zrobić dla planety, ot choćby założyć kompostownik jeśli nie ma, zrezygnować z toreb jednorazowych, nie myć naczyń pod bieżącą wodą, to tak na szybko przyszło mi do głowy. Niestety pilnie potrzebne są rozwiazania na poziomie państwym a nawet kontynenantalnym.


Co ty gadasz? Czytam i słyszę, że to wymysł.. a ja mam halucynacje widząc zmiany w klimacie.

Do zmian społeczeństwo nie dorosło i niestety nigdy nie dorośnie.. najgorsze że problem leży po dwóch stronach. Każda przegina w swoją stronę.

Ale nie będziemy dyskutować..
U mnie wegetacja jeszcze się trzyma w ryzach, ale nie wiem jak długo..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:56, 18 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosialuk napisał(a)
Ja byłam dziś na spacerze i zauważyłam kwitnące kaczeńce. To już nie jest normalne.
Wegetacja rusza, bo aura wiosenna. Oby dużych mrozów już nie było.
A po zimie najgorsze są te susze. Przy braku opadów zimą, tej wilgoci na długo nie starczy.


Najgorsze to że nie da się z naszą gliną przestawić na rośliny np sucholubne.. bo jak popada to już sucho nie jest.. Ale wiem na pewno, z trzeba dostosować nasadzenia do zmieniającego się klimatu. Dużo mniej frustracji będzie..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:57, 18 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasiek napisał(a)


No to chyba jest najgorsze,bo wiosny większość chętnie czeka, nie nie takiej po której przychodzi zima i straty...


Dlatego ja już wiosny nie czekam... bo wiosna jest, tylko boję się że zima sobie przypomni o nas...wiosną.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElzbietaFranka 23:59, 18 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Witam

U mnie też niby ciepło mrozu specjalnego nie ma wszystko jeszcze śpi. Widzę krokusy w trawie puściły liście. Nawet trawa w spoczynku.
Przyłożyłam ucho do brzóz i lekkie szmery słyszę.
Ryby w oczku poruszaja się bardzo powoli ospale. Tez mam taki dylemat z karmieniem, ale nie karmię.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mala_Mi 00:01, 19 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
yolka napisał(a)
Dinozaury są...

A tak poważnie jest kiepsko z naszą planetą i nie chodzi tylko o zmiany klimatyczne. Polecam film "Zanim nas przeklną nasze dzieci"


O ile dzieci dożyją .. jak nie będzie zmiany w klimacie to ludzie rozpętają jaką wojnę.. ile ludzi tyle poglądów i każdy inny pogląd to tykającą bomba.. aż strach się odzywać..
Nienawiść, hejt.. to jest na porządku dziennym. O ile w cztery oczy jakoś się pilnujemy tak w internecie jest porażka.
Słowo tolerancja jest chyba najbardziej zapomnianym słowem..

Fotek więcej brak wiec kończę odpowiadać słowem na wasze słowa, ale przeczytałam wszytko

Moja nowa miłość czyli epimedium ..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:03, 19 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam

U mnie też niby ciepło mrozu specjalnego nie ma wszystko jeszcze śpi. Widzę krokusy w trawie puściły liście. Nawet trawa w spoczynku.
Przyłożyłam uchodzi brzóz i lekkie szmery słyszę.
Ryby w oczku poruszaja się bardzo powoli ospale. Tez mam taki dylemat z karmieniem, ale nie karmię.

Pozdrawiam


Ja też nie karmie, filtr wyłączony... ryby też nie widzą co dalej z pogoda.. nie wiem w jakiej kondycji dotrzymają wiosny.. ale co będzie to będzie..

Dobranoc.. lecę do spania.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 06:30, 19 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Obejrzałam, poczytałam.
Dyskusji nie będę rozwijać, klimat bardzo się zmienia, kalendarz prac ogrodnika rozjeżdża, a jak pomyślę o suszy i podlewaniu, to strach mnie łapie.
Epimedium śliczne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 08:13, 19 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Wiem na co czekasz, i najpewniej śniegu będzie pod dostatkiem w połowie lutego, bo i Świety Walek może narobić z ludzi kalek! Kalectwa Tobie nie życzę, ale śniegu na Walentynki jak najbardziej.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies