Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

ElaS 20:29, 06 sty 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Mala_Mi napisał(a)

Myślę, że warto się zastanowić co możemy zrobić dla ziemi dobrego..

A tu nie ma dyskusji. Róbmy naszej ziemi dobrze.

Byle nie takimi metodami jak walka z dziurą ozonową. Gdy wymieniliśmy już urządzenia z paskudnym freonem a koncerny zarobiły na tym kupę kasy jakby i dziura się zmniejszyła - hmm.

Czytam o Australii, bo widoki zabitych zwierząt smutne.
W Australii coraz głośniej mówi się o tym, że to bezmyślny ekologizm doprowadził do straszliwych pożarów.
cytat: Zanim eko-oszołomy zabroniły, farmerzy usuwali suche trawy i busz. Aborygeni nawet wypalali. A to zabezpieczało.

Bądźmy eko. Tak sensownie. Bez oszołomstwa. Mniej chemii więcej natury. Tutaj na O. raczej nie trzeba tego tłumaczyć


____________________
Malwowy ogród
Mala_Mi 20:39, 06 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElaS napisał(a)

A tu nie ma dyskusji. Róbmy naszej ziemi dobrze.

Byle nie takimi metodami jak walka z dziurą ozonową. Gdy wymieniliśmy już urządzenia z paskudnym freonem a koncerny zarobiły na tym kupę kasy jakby i dziura się zmniejszyła - hmm.

Czytam o Australii, bo widoki zabitych zwierząt smutne.
W Australii coraz głośniej mówi się o tym, że to bezmyślny ekologizm doprowadził do straszliwych pożarów.
cytat: Zanim eko-oszołomy zabroniły, farmerzy usuwali suche trawy i busz. Aborygeni nawet wypalali. A to zabezpieczało.


Nie to forum... ale myślę ze tu największym winowajcą jest susza i temperatura.. a brak wyciętych suchych chaszczy tylko spowodował szybsze rozprzestrzenianie się pożaru. A jak się rozpali to pójdzie po wszystkim, nawet po zielonym

Klimat się zmienia, lodowce się topią, grozi nam susza i fale z powodziami.. nie wiem gdzie tkwi ratunek,cy w emisji gzów czy w żarówkach.. na wszelki wypadek wiec "lepiej zapobiegać niż leczyć".
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 06:47, 07 sty 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajne te styczniowe przysłowia przytoczyłaś ... też tęsknię za białym styczniowym śniegiem, pamiętam 10 lat temu odśnieżanko, ale mi się taka zima
podobała
Całuski ślę noworoczne
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
hankaandrus_44 07:49, 07 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Śnieg u mnie był, ale się zmył. Wczoraj miałam wrażenie kwietniowej pogody, dziś ciut chłodniej ale to dopiero ranek. Słońca sobie życzę, a Tobie? Nart i wolnego chociaż tydzień na to. Miłego tygodnia
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mala_Mi 09:03, 08 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nieśmiało powoli lecą płatki z nieba...... jak lampki pasuje zdejmować
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
leon60 14:15, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Do 20 stycznia w prognozach zimy nie widac, u mnie dzis 6st oczywiscie na plusie..... zimy nie lubie ale mi sie to nie podoba
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Mala_Mi 10:16, 09 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dla Andy.. lepszego nie mam... szkoda
Ale wujek Gogle ma na pewno lepsze

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 10:57, 09 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A ja się tu gapie w drodze do Rzeszowa. Jaja tak mi się nie zdarzyło siedzę w pociągu i czekam na autobus bo na stacji w Rzeszowie i frakcje zawalił jakiś pospieszny i nie ma wjazdu. Jak to dobrze że mam O. Bo książkę już Doczytałam. Ale no w będziemy lu pada deszcz hej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 11:23, 09 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Aniu, podoba mi się Ten polecony przez Mirę też. To są chyba jedyne astry, które mi się podobają
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
yolka 20:00, 10 sty 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Dinozaury są...

A tak poważnie jest kiepsko z naszą planetą i nie chodzi tylko o zmiany klimatyczne. Polecam film "Zanim nas przeklną nasze dzieci"
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies