Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

ElzbietaFranka 09:12, 03 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13896
Mala_Mi napisał(a)
Najlepiej bez opieki dają sobie radę trawy.. uważam, ze to najmniej problemowa roślina w ogrodzie. U mnie jeszcze nie związane, bo nie lubię powiązanych snopków, jednak by dotrwały w kupie do wiosny, trzeba wiązać. Pierwszy luźniejszy dzień z pogoda to powiążę..





Aniu przepiękne, też bym tak chciała,ale nie da rady ze względu na to latanie.
Tez tak uważam że trawy są bezproblemowe i będę nadal sądzić jak zajdzie potrzeba. Wiosna ścinam i rosną potem wiąże i to całą robota a ile piękna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kasia1 07:17, 04 sty 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ja też na diecie pudełkowej. A w pudełku wuzetka i marcello Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w 2020
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gosialuk 11:57, 04 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5269
Taką dietę mogłabym stosować, gdyby tylko w boczki i inne miejsca tak nie szło.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anda 12:02, 04 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Basilikum napisał(a)
a my bylismy w Stadninie Ogierow w ksiazu i wypatrzylam jadlospis moze sie przyda jak nie bedziesz wiedziec co na obiad




pozdrawiam z nowym rokiem


Hehe, sie usmialam

Ania raczej diety nie potrzebuje

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rench 15:29, 04 sty 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Piękne jesienne widoki,ale wolę Twoje zimowe oświetlenia Może się doczekamy niebawem zimy.
Piszesz,że trawy najmniej problematyczne. U mnie odwrotnie. Porosły giganty, powiązane ,zrzucają sznurki. Zaplecione,wiatr rozmotał.Wnerwiają mnie okropnie i chyba przy pierwszej wolniejszej chwili wytnę, nie zważając na porę roku
I nad wykopaniem ich, łamię sobie głowę.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Mala_Mi 16:05, 06 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nie mogę zaglądać na internet bo zaraz widzę tragedię w Australii... łzy same lecą z oczu. To nie tragedia to apokalipsa. Niedawno płonęła puszcza Amazońska. Mówią, że jak wygną pszczoły i zginie puszcza Amazońska ..to zginie świat.
Patrząc na zmiany klimatu trudno nie wierzyć w globalne ocieplenia czy inne katastrofy. Widać to nawet i w naszym klimacie. Nie lubimy zimy, ale zima w naszym klimacie jest potrzebna. Mróz regulował populację szkodników, ograniczał choroby. Pogoda zwariowała i z roku na rok jest coraz gorzej.
Ot i takie mam przemyślenia... z nowym rokiem..

Stare powiedzenia i przysłowia..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElaS 19:22, 06 sty 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Mala_Mi napisał(a)

Patrząc na zmiany klimatu trudno nie wierzyć w globalne ocieplenia czy inne katastrofy. Widać to nawet i w naszym klimacie.

Klimat od zawsze się zmieniał. To nasze czasy wydają się oczekiwać, że zmian nie będzie. A to nieprawda.
Cywilizacja na pewno ma wpływ na klimat. Jednak nie w takim stopniu jak nam się wydaje.
____________________
Malwowy ogród
Anda 19:33, 06 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Aniu, jakoś też myślę, że luty albo marzec będą zimne.

Przyspieszamy te zmiany klimatyczne niestety. Najbardziej obawiam się braku wody.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anabuko1 19:44, 06 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Aniu, zaglądam i pozdrawiam noworocznie!
I wszystkiego dobrego, radosnego i udanego w 2020 roku ci życzę
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mala_Mi 19:56, 06 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElaS napisał(a)

Klimat od zawsze się zmieniał. To nasze czasy wydają się oczekiwać, że zmian nie będzie. A to nieprawda.
Cywilizacja na pewno ma wpływ na klimat. Jednak nie w takim stopniu jak nam się wydaje.

Też mi się tak wydawało.. wiem, że były zmiany, były czasy, ze Bałtyk zamarzał i dawało się przejechać saniami, a były czasy, że Grenlandia była zielonym krajem, ale się ochłodziło i ludność umarła z głodu. I były czasy, że w rejonach polarnych rosły bananowce i palmy, a na plaży wygrzewały się krokodyle. Były też dinozaury..
Zmiany które teraz zachodzą są szybkie.. kiedyś takie skoki w klimacie trwały po kilkaset lat, miliony lat, a teraz w 20 nadrabiamy 200 lat. A to już mnie martwi.
Martwi mnie też brak stabilności pogodowej, chociażby dla ogrodu. Szybkie powodzie i potem susza przez cały rok.. w styczniu rusza wegetacja, a w kwietniu przyjdzie mróz i śnieg..
Myślę, że warto się zastanowić co możemy zrobić dla ziemi dobrego..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies