Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

Magda70 10:02, 18 wrz 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
JoannaDe napisał(a)


No tak, ja swoje średnio co 4 tygodnie tnę. Ale maluchy mam to i łatwo idzie.


Dokładnie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
mikina34 10:14, 18 wrz 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Toszka napisał(a)
Herbatę robię w przelewowym ekspresie do kawy - znaczy się w dzbanku (1,5l) i stoi dzbanek przy włączonym ekspresie, na ciepłej płycie.
Po pierwsze maceruje się wszystko, a po drugie długo jest ciepłe.
Lipa jest obowiązkowym składnikiem w tej herbacie. Sama w sobie jest trudna do przełknięcia, ale w zestawieniu robi się przepyszny napój.
U Iwki właśnie pisałam, że dzięki tej herbacie przetrwałam w zdrowiu całą ciążę, a wtedy grypa panowała i przychodzili do mnie chorzy (bezmyślni) klienci

Ta herbata od nastu lat trzyma moją rodzinę w zdrowiu. Młode czasami dodaje sobie trawę cytrynową+imbir (robię z tego zestawu konfiturę=galaretkę)

Można dodać mandarynki


dzięki, będę praktykować
ja na razie młodemu przygotowałam miksturę z imbiru, czosnku, cytryny, miodu i pieprzu cayenne - wykręca dziób , ale skuteczne jako dawka uderzeniowa
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
AngelikaX 10:32, 18 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Toszka napisał(a)


... bo jak często nieciachana, dla odmłodzenia, to stare drewno szybko zaczyna chorować, próchnieje, parcieje i efektu nie ma.



Ja swoje ciachałam średnio co 3tygodne od młodości i jako 8 latka poszła w zaświaty - zaczynała śmiecić bardzo... całe lato - szczerze nie znosiłam ich krzyżyk na nich już postawiłam kilka lat temu i tak długo byłam cierpliwa po ścięciu widać było, że "od środka" chorowały.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
anna_t 12:17, 18 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
o proszę jak tu gwarno

dziewczyny proszę podpowiedzcie co mam z tymi drzewami zrobić...

wszyscy na forum wybierają graby bo sa najmniej obsługowe, najzdrowsze czy dla wyglądu?
jest jakaś równie piękna i zdrowa alternatywa?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
12:37, 18 wrz 2017
anna_t napisał(a)
o proszę jak tu gwarno

dziewczyny proszę podpowiedzcie co mam z tymi drzewami zrobić...

wszyscy na forum wybierają graby bo sa najmniej obsługowe, najzdrowsze czy dla wyglądu?
jest jakaś równie piękna i zdrowa alternatywa?


czytam o twoich grujecznikasz .....przykre ...ale nie wiem czy sie zapałas jak trabiłam ze u mnie sie grujecznik nie sprawdził ...wywaliłam bez żalu

graby u mnie najlepsze drzewa w ogrodzie ...zamiennika nie znam ...buki tez kocham ale te w tym roku maja mszyce i dorobiłam sie w tym roku dwóch klonów ....i jeszcze mysle gdzie mam upach kolejne ...bo to drzewa z subtelnym chrakterem ....najlesze w nich jest to ze zmieniaja kolorek lisci co nadaje rabatom zycia
iwka 12:42, 18 wrz 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mam trzy graby fastigiata, i trzy jakies zwykłe, niestety nie zachwycają mnie, liście blade, suche na około grujecznik też niestety mnie zawiódł
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anna_t 12:43, 18 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Justyna ja pamiętam doskonale, jeszcze u Bożenki na spotkaniu mnie ostrzegałaś wtedy właśnie go na stos szykowałaś a ja ci mówiłam: no co ty, szkoda nie wywalaj

o klonach właśnie myślę bo graby mają szpeciele. a klony?
jakie ty masz klony?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:43, 18 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
iwka napisał(a)
Mam trzy graby fastigiata, i trzy jakies zwykłe, niestety nie zachwycają mnie, liście blade, suche na około grujecznik też niestety mnie zawiódł

graby cię nie zachwycają? czy tylko te zwykłe a fastigiaty ok?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
13:30, 18 wrz 2017
Toszka napisał(a)
Przepis na kurującą herbatę

W dzbanku zaparzyć herbate z 2-3 torebkami lipy
do tego sok malinowy (opcjonalnie z dodatkiem czarnej porzeczki)
kilka plastrów pomarańczy i cytryny
jako dodatek imbir + kilka goździków
lub cynamon + goździki

Najlepiej ustawić na podgrzewaczu na ok. 0,5-1godz.

Ta herbata działa cuda.


tez sobie zapisze ...bo jakos o gożdzikach i cynamonie z pomarańczami zapomiałam


ja aktualnie popijam
kore wierzby
skrzyp
pokrzywa
rumianek
gotuje zaparzam i zalewam sokiem z malin i taki zestaw tez skutecznie leczy.

dodam sobie do niej te przyprawy z cytrusami bedzie tez ładnie pachniec w domu
Toszka 13:35, 18 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Justynko, dziecku cięzko pić skrzyp, pokrzywę i rumianek, a moja herbata (nie do końca moja, bo przepis dostałam) dzieciom smakuje i piją bez mrugnięcia okiem. Co ważne - nie trzeba jej słodzić, bo sok to robi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies