Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

13:37, 18 wrz 2017
anna_t napisał(a)
Justyna ja pamiętam doskonale, jeszcze u Bożenki na spotkaniu mnie ostrzegałaś wtedy właśnie go na stos szykowałaś a ja ci mówiłam: no co ty, szkoda nie wywalaj

o klonach właśnie myślę bo graby mają szpeciele. a klony?
jakie ty masz klony?


kazde drzewo cos ma ....wiekszość plag da sie wyleczyc....nie wiem czy jest jakies drzewo bez szkodników czy chorób?

a moje klony sa bez metki mieszańce japońskie przywiezione z gór ...wiec raczej nie powinny wymarzać ...ładnie sie u mnie zaklimatyzowały ...sadziłam poczatkiem kwietnia ...gdzies tam sa zdjecia u mnie.


https://www.ogrodowisko.pl/watek/5730-kolorowa-piaskownica?page=670
13:45, 18 wrz 2017
Toszka napisał(a)
Justynko, dziecku cięzko pić skrzyp, pokrzywę i rumianek, a moja herbata (nie do końca moja, bo przepis dostałam) dzieciom smakuje i piją bez mrugnięcia okiem. Co ważne - nie trzeba jej słodzić, bo sok to robi




Toszko ...dzieciom niewiele smakuje...a i tez sie nie daje im tego co dorosłym ...a jesli już to w stezeniach duzo słabszych.
choc skrzyp pokrzywa rumianek to całkiem dobry smak ...ale kora wierzby jest gorzka jak diabli ... ona lepiej działa niz aspiryna ...sok malinowy pomaga to wypic bez wykrecania twarzy

a ze ja jestem fanatyczka Stefanii Korżawskiej ...odkad zakupiłam jej ksiazki ...to tylko tam szukam porad ... .i omijam doktorów i apteki szerokim łukiem
Margarete 13:55, 18 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Toszko i ja sobie skopiowałam ten przepis - tak na wszelki wypadek
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:56, 18 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Toszko a rzuciłabys okiem w wolnej chwili u mnie na mojego bukszpana - jednej kulce cos dolega i nie wiem jak temu zaradzic - zaraz wrzuce u siebie w wątku wczoraj zrobiona fotkę.
Dzieki z góry
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Anda 15:19, 18 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
anna_t napisał(a)
o proszę jak tu gwarno

dziewczyny proszę podpowiedzcie co mam z tymi drzewami zrobić...

wszyscy na forum wybierają graby bo sa najmniej obsługowe, najzdrowsze czy dla wyglądu?
jest jakaś równie piękna i zdrowa alternatywa?


Mnie rowniez graby sie podobaja Oprocz jablonek ozdobych. Te sa na pierwszym miejscu Nie mam duzych drzew u siebie w ogrodzie, ale wiem, ze platany sa piekne i tu w okolicy jeszcze chorych nie widzialam. Mowie o takich mniejszych, jak np. Platanus hispanica 'Pyramidalis'. Poza tym mozna te drzewa wspaniale przycinac
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasja83 07:33, 19 wrz 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
eee_taam napisał(a)




Toszko ...dzieciom niewiele smakuje...a i tez sie nie daje im tego co dorosłym ...a jesli już to w stezeniach duzo słabszych.
choc skrzyp pokrzywa rumianek to całkiem dobry smak ...ale kora wierzby jest gorzka jak diabli ... ona lepiej działa niz aspiryna ...sok malinowy pomaga to wypic bez wykrecania twarzy

a ze ja jestem fanatyczka Stefanii Korżawskiej ...odkad zakupiłam jej ksiazki ...to tylko tam szukam porad ... .i omijam doktorów i apteki szerokim łukiem

Chętnie zaczęłabym robić taki łuk, jak Ty...bo u mnie zaś niekończące się wędrówki po gabinetach.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Agania 09:26, 19 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)
i widoczek przy kawce


busz..........


Przecudnie....masz rękę do podziałów

Klony Strzępiastokore ładnie u mnie rosną i mają ozdoną korę.

Na zakończenie mojego drzewostanu zdecydowałam sie na derenie jadalne, nie chirują i nic ich nie gryzie.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Makusia 09:46, 20 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Nadrobiłam. Bez drzew bidulko zostałaś?? Ja nie doradzę, bo jak doradzę, to wiesz...brzozy
No właśnie- jak tam brzozy?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anna_t 10:14, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
eee_taam napisał(a)


kazde drzewo cos ma ....wiekszość plag da sie wyleczyc....nie wiem czy jest jakies drzewo bez szkodników czy chorób?

a moje klony sa bez metki mieszańce japońskie przywiezione z gór ...wiec raczej nie powinny wymarzać ...ładnie sie u mnie zaklimatyzowały ...sadziłam poczatkiem kwietnia ...gdzies tam sa zdjecia u mnie.


https://www.ogrodowisko.pl/watek/5730-kolorowa-piaskownica?page=670

A może w amanogawy wejść? Mam już jedną w innym miejscu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:16, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Anda napisał(a)


Mnie rowniez graby sie podobaja Oprocz jablonek ozdobych. Te sa na pierwszym miejscu Nie mam duzych drzew u siebie w ogrodzie, ale wiem, ze platany sa piekne i tu w okolicy jeszcze chorych nie widzialam. Mowie o takich mniejszych, jak np. Platanus hispanica 'Pyramidalis'. Poza tym mozna te drzewa wspaniale przycinac
jabłonie Totalitaryzmu mam dwie i mnie nie zachwycają poza wiosną gdy kwitną..
Muszę obejrzeć te pyramidalis i zorientować się jak z ich dostępnością wogole
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies