Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

ren133 08:50, 24 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)
za małe nie ma co i po co


No weź ... a jakie masz ginnala? gdzie kupowałaś?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 08:55, 24 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ania Mnie się wydaje, że ragsmon pytała o to co będzie się działo na rabacie wiosną bo w sumie rozplenice zaczyna być widać dopiero w czerwcu.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 11:29, 24 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Aniu tez chciałąm jakoś pomóc i trochę myslałam i wyszło mi coś takiego: dodałam dwa klony bo wydaje mi się, ż epowturzenie ich na rabatach będzie dodawało spójności. ustawiłam tez dwa rodzaje drzew (bo czuje, że chciałbys miec jakieś tez inne poza klonami) gatunki do ustalenia np coś kolumnowego w miejscu A i brzozy w miejscu B. ustawione są dość "nudno" ale jeśli się nie myle to planujesz tam bylinowe rabaty a to powinno załagodzić tren układ
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ragsmom 17:56, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
ren133 napisał(a)
Ania Mnie się wydaje, że ragsmon pytała o to co będzie się działo na rabacie wiosną bo w sumie rozplenice zaczyna być widać dopiero w czerwcu.


)) dokładnie to mi chodziło- nie ukrywam, ze chciałabym tn zestaw "zgapic" pod brzozą lacinata i myslę co by dodac, zeby wiosną zbyt goło nie było

Mam klonika Ginnala jednego tylko, ale w tej chwili wygląda już tak pięknie że rozmyślam gdzie by tu upchnąc jeszcze ze dwa - śliczne drzewo

Aniu - mam na imię Radka
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
anna_t 20:23, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)


No weź ... a jakie masz ginnala? gdzie kupowałaś?

Ginnala, od Bożenki dostałam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:41, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)
Ania Mnie się wydaje, że ragsmon pytała o to co będzie się działo na rabacie wiosną bo w sumie rozplenice zaczyna być widać dopiero w czerwcu.

ragsmom napisał(a)


)) dokładnie to mi chodziło- nie ukrywam, ze chciałabym tn zestaw "zgapic" pod brzozą lacinata i myslę co by dodac, zeby wiosną zbyt goło nie było

Mam klonika Ginnala jednego tylko, ale w tej chwili wygląda już tak pięknie że rozmyślam gdzie by tu upchnąc jeszcze ze dwa - śliczne drzewo

Aniu - mam na imię Radka

tak całkiem szczerze to pomimo tego ze na forum ważne jest aby o każdej porze coś się w ogrodzie działo i zwłaszca wiosną aby jakieś pierwsze cebulowe były to ja poprostu po ogrodzie wtedy nie chodzę, dopiero w maju jak już ciepło jest to trochę na dworzu zaczynamy przesiadywać. a wsadzać cebulowe tylko po to aby na forum mieć co w marcu pokazywać to trochę nie moja bajka
Radka (fajne imię!) posadź może krokusy, one jedne z pierwszych i jeśli widzisz to miejsce z okien to będzie na czym oko zawiesić
ja może kiedys też tam coś posadzę ale to może, może...niewiem
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
polinka 20:54, 25 wrz 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ja już się przyzwyczaiłam, ze wiosną u mnie łyso

Aniu, jestem u Ciebi na bieżąco ale się nie odzywam bo nie mam pomysłu...ale cały czas trzymam kciuki

Buziaki
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anna_t 20:54, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)
Aniu tez chciałąm jakoś pomóc i trochę myslałam i wyszło mi coś takiego: dodałam dwa klony bo wydaje mi się, ż epowturzenie ich na rabatach będzie dodawało spójności. ustawiłam tez dwa rodzaje drzew (bo czuje, że chciałbys miec jakieś tez inne poza klonami) gatunki do ustalenia np coś kolumnowego w miejscu A i brzozy w miejscu B. ustawione są dość "nudno" ale jeśli się nie myle to planujesz tam bylinowe rabaty a to powinno załagodzić tren układ

Asiu kochana jesteś miło ze ci się chciało bo wiem że masz trochę roboty ostatnio
zapiszę sobie twój projekt bo cały czas zastanawiam się co zrobić, boję się na szybko podjąć decyzję więc pewnie przesadzać będę wiosną.
teraz tylko pomierzę propozycję Asi i Twoją i popatrzę sobie jakby to było. Ustawienie według mnie nie jest nudne, ty zawsze wpadasz na takie niby proste pomysły ale one są takie logiczne i fajne poprostu. dziękuję Ci

chcialabym M zagadać żebyśmy placyk i ścieżkę jeszcze teraz zrobili ale zobaczę jak wyjdzie..

a tak nawet jesli bym jeszcze zdecydowala w tym roku to drzewa kopane można np. jeszcze w październiku sadzić?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ragsmom 21:13, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Jasne,że sadzimy dla siebie a nie dla forum )) ja rzeczywiście będę widzieć te rabatę (i w zasadzie wszystkie-bo u mnie jeden wielki "przedogrodek"prawie cały czas -albo z okien albo wchodząc po prostu na posesję. Cebulowe dobre na wszystko .krokusiki bardziej widzę w trawniku a tam pewnie jakieś tulipan bym wcisnela. Dzięki za namiar na "3 dęby"- juz zapowiedziałam M ze na 90%idziemy w geometrię czy zostaniesz matką chrzestny mojego kwadratowego ogrodu?
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
AngelikaX 21:14, 25 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Z tego co wiem, to drzewa kopane dopiero od października zaczynają wysyłać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies