Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

HannaR 10:22, 02 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
anna_t napisał(a)
Troszkę ładniejszy widok

Tutaj mam wysyłana średnia kore, jakieś resztki z poprzednich lat.

Bardzo ładnie wszystko się ze sobą komponuje.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Kasya 10:27, 02 wrz 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42585
Nie...pudła kartonowe zbieram i rozkładam
W marketach budowlanych maja często wystawione opakowania dla klientów do wzięcia
Tektura falista za cienka jak rozmoknie to jej zaraz nie ma
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Toszka 10:29, 02 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anna_t napisał(a)
Ja też kładę gazety grubo ale tutaj już znikły bo 3 lata były i teraz chwasty wychodzą.
Czy jeśli teraz wysype grubo kory to i tak wzejdzie chrzan?


Jedyny sposób na chrzan to odciąć go od fotosyntezy na dobrych kilka lat - wycinać non stop liscie, nakrywać kartonami, trawą i korą. Bez fotosyntezy podda się po jakimś czasie. Ja w każdym bądź razie wygrałam, a miałam ten problem...i teraz po chrzan musimy w pola zasuwać na łowy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jankosia 12:25, 02 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Aniu, ja nie widzę chrzanu, widzę szczaw

Kartony biorę za free z ogrodnika, rozmiar 100na 70 cm, bo takie akurat mają do wykładania czegoś tam. Ale w marketach budowlanych sprzedają też bele falistej i jak złożysz na pół ro też spoko. Generalnie ja kartony biorę z każdego sklepu jeśli widzę że stoją większe rozmiary. Czasem czuję się jak śmieciara, ale to uczycie szybko mija.
Korę też kupuję frakcję średnią ale ze sterluxa i ich średnia jest jak od innych drobna. Przy drzewach daję dobrą firmiwą, bo boję się chorób odglebowych. Przy bylinach biorę taką zwykłą co sprzedają przy tartakach, nawet koło ciebie kupowałam u tego niemiłego gościa przy trasie. Ale najbardziej to lubię ściółkować obornikiem, bo z daleka wygląda na czarną ziemię i nawozi przy każdym podlewaniu. Kory nie lubię, zwłaszcza świeżej, bo kolor dla mnje nieznośny i nie pasuje mi zupełnie, ale jeszcze bardziej nie lubię plewienia. Na pocieszenie dodam, że jak przez dwa sezony po założeniu rabaty pielusz systematycznie to potem chwastów już prawie nie ma. No chyba że coś dosadzasz to wtedy wiadomo, że nowa ziemia, a stare nasiona wyglądają na światło dzienne i bach! I na to nie ma rady, bo taka lebioda to potrafi w glebie 50 lat czekać na wykiełkowanie. 50 lat! Czujesz ile to czasu?

A tak w ogóle to masz ładnie i takie chwasty to nie chwasty skoro można je w jeden dzień usunąć
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 18:09, 03 wrz 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Fajna ta rabatą z hortkami i rozchodnikiem
A pokażesz tą z morzem rozplenic?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
malinia 19:39, 03 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Widzę że jest szał na rozchodniki fajne to
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
anna_t 19:51, 03 wrz 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)
Fajna ta rabatą z hortkami i rozchodnikiem
A pokażesz tą z morzem rozplenic?
Renia jaką z morzem rozplenic?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:57, 03 wrz 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jankosia napisał(a)
Aniu, ja nie widzę chrzanu, widzę szczaw

Kartony biorę za free z ogrodnika, rozmiar 100na 70 cm, bo takie akurat mają do wykładania czegoś tam. Ale w marketach budowlanych sprzedają też bele falistej i jak złożysz na pół ro też spoko. Generalnie ja kartony biorę z każdego sklepu jeśli widzę że stoją większe rozmiary. Czasem czuję się jak śmieciara, ale to uczycie szybko mija.
Korę też kupuję frakcję średnią ale ze sterluxa i ich średnia jest jak od innych drobna. Przy drzewach daję dobrą firmiwą, bo boję się chorób odglebowych. Przy bylinach biorę taką zwykłą co sprzedają przy tartakach, nawet koło ciebie kupowałam u tego niemiłego gościa przy trasie. Ale najbardziej to lubię ściółkować obornikiem, bo z daleka wygląda na czarną ziemię i nawozi przy każdym podlewaniu. Kory nie lubię, zwłaszcza świeżej, bo kolor dla mnje nieznośny i nie pasuje mi zupełnie, ale jeszcze bardziej nie lubię plewienia. Na pocieszenie dodam, że jak przez dwa sezony po założeniu rabaty pielusz systematycznie to potem chwastów już prawie nie ma. No chyba że coś dosadzasz to wtedy wiadomo, że nowa ziemia, a stare nasiona wyglądają na światło dzienne i bach! I na to nie ma rady, bo taka lebioda to potrafi w glebie 50 lat czekać na wykiełkowanie. 50 lat! Czujesz ile to czasu?

A tak w ogóle to masz ładnie i takie chwasty to nie chwasty skoro można je w jeden dzień usunąć
do tej pory zbierałam namiętnie gazety ale może rzeczywiście lepiej w kartony wejść..
U mnie jest problem z systematycznym plewieniem bo ja się zwyczajnie nie wyrabiam! A wiem że jak nie zdążę wyrwać zanim chwasty zakwitną to wpadam w błędne koło liczę na to że jak żywopłoty urosną to będzie mniej tego badziewia
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:58, 03 wrz 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Toszka napisał(a)


Jedyny sposób na chrzan to odciąć go od fotosyntezy na dobrych kilka lat - wycinać non stop liscie, nakrywać kartonami, trawą i korą. Bez fotosyntezy podda się po jakimś czasie. Ja w każdym bądź razie wygrałam, a miałam ten problem...i teraz po chrzan musimy w pola zasuwać na łowy
nie wiem, jakoś muszę to wytepic. Nigdy wcześniej aż tyle tego nie bylo
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:22, 03 wrz 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
malinia napisał(a)
Widzę że jest szał na rozchodniki fajne to
mój szał trwa już 3 lata, uwielbiam je i będzie ich więcej
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies