Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 21:53, 07 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Masz racje z ta powtarzalnoscia. W weekend jade poszukac w szkolce co maja.
Ceny pod Warszawa sa masakryczne. Dzis bylam poszukac paru roslin i sie zalamalam. Drugi problem jaki mam to stworzenie ladnego widoku z okien domu. Moj dom jest wysoki i podpiwniczony, czyli wszystko co wokol niego robie jest widoczne dla mnie tylko z poziomu ogrodu, musze zainwestowac w drzewa, zeby miec ladny widok z okien.
Urszulla napisał(a)


Nie miałam na myśli edenek raczej chodziło o to żebyś wypróbowała które róże od zachodu będą ładne.

Może jakieś cyprysy albo tuje na pniu i pod nimi kwiatki, wiem jak trudno jest takie długie pasy obsadzić. Musi być jakaś powtarzalność że zmiennością.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Kasya 11:41, 08 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
Catalinasdiary napisał(a)
Zastanawiam się nad nową rabatą, pod którą szykuje teren. Jest od zachodu, przy ścianie domu. Kupiłam część roślin, część mam na ogrodzie, brakuje róż.

Narazie mam przygotowane 1,2 x 4,5 m. Z czego długość jest x2, jeżeli przekopie resztę i będę chciała ją wykorzystać, na szerokość maksymalnie będę mogła powiększyć do 2m.

Kolorystyka bordo-fioletoróże-biel.
A oto lista roslin:
- odętka (biała)
- orlik
- bodziszek
- lilie (biele, róże)
- róże (napewno munstead wood, burgundy iceberg i souvenir du docteur jamain)

Wrzucam miks jak to widzę


no podoba mi sie...kolorystyka bardzo, bardzo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Catalinasdiary 14:11, 08 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Właśnie zajrzałam do Ciebie i widzę, że lubisz takie klimaty.
Kasya napisał(a)


no podoba mi sie...kolorystyka bardzo, bardzo
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
AgataP 17:42, 08 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Catalinasdiary napisał(a)
Witaj bardziej chodzilo mi o miejsca z ktorych je kupowalas. Z tych, które masz planuje baronesse i mariatheresia (nie znam dokladnej pisowni) czy masz jakies od poludniowo zachodniej strony?


Kupowałam w F..... a - ale widzę że tam nie ma.
Jest tutaj, u nich kupowałam Chipki Przyszły ładne.

http://hyzowie.com/roze-rabatowe/190-baronesse.html

Część róż kupowałam też tutaj

https://rozaria.pl/
____________________
Z Pszenicznej...
Catalinasdiary 19:13, 08 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dziekuje wlasnie do nich sie przymierzalam.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 20:38, 08 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Catalinasdiary napisał(a)
Masz racje z ta powtarzalnoscia. W weekend jade poszukac w szkolce co maja.
Ceny pod Warszawa sa masakryczne. Dzis bylam poszukac paru roslin i sie zalamalam. Drugi problem jaki mam to stworzenie ladnego widoku z okien domu. Moj dom jest wysoki i podpiwniczony, czyli wszystko co wokol niego robie jest widoczne dla mnie tylko z poziomu ogrodu, musze zainwestowac w drzewa, zeby miec ladny widok z okien.



Drzewa na pewno. Ale też patrz na duże rośliny wielkościowo jak hortensje, z host też te duże.


Osobiście nie zapalam się nadmiernie do krzewów bo te trzeba przycinać 2 razy w roku. Hortensje tylko wiosną. Dlatego wolę trawy i zimozielone. Ale to są moje priorytety
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:41, 08 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Catalinasdiary napisał(a)
Masz racje z ta powtarzalnoscia. W weekend jade poszukac w szkolce co maja.
Ceny pod Warszawa sa masakryczne. Dzis bylam poszukac paru roslin i sie zalamalam. Drugi problem jaki mam to stworzenie ladnego widoku z okien domu. Moj dom jest wysoki i podpiwniczony, czyli wszystko co wokol niego robie jest widoczne dla mnie tylko z poziomu ogrodu, musze zainwestowac w drzewa, zeby miec ladny widok z okien.


Dziewczyny korzystając z wyjazdów spotkaniowych czesto kupują w szkółkach na innych terenach. Ale ktoś na pewno Ci poradzi jakieś miejsca.

Jesienią na pewno będą spotkania dwa tu możesz śledzić

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7896-wystawa-zielen-to-zycie-2017-warszawa

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7515-spotkanie-u-szmitow-w-pechcinie-3-06-2017?page=22#post_6
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 08:53, 09 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Hortensje i hosty mam sprawdzają się. Krzewami się ratuje, pigwowce, derenie biale, forsycje, jasminowce, lilaki, kaliny i tawuły. To głownie te.

Urszulla napisał(a)



Drzewa na pewno. Ale też patrz na duże rośliny wielkościowo jak hortensje, z host też te duże.


Osobiście nie zapalam się nadmiernie do krzewów bo te trzeba przycinać 2 razy w roku. Hortensje tylko wiosną. Dlatego wolę trawy i zimozielone. Ale to są moje priorytety
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 08:54, 09 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dziekuję Przejrzę.
Urszulla napisał(a)


Dziewczyny korzystając z wyjazdów spotkaniowych czesto kupują w szkółkach na innych terenach. Ale ktoś na pewno Ci poradzi jakieś miejsca.

Jesienią na pewno będą spotkania dwa tu możesz śledzić

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7896-wystawa-zielen-to-zycie-2017-warszawa

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7515-spotkanie-u-szmitow-w-pechcinie-3-06-2017?page=22#post_6
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 10:00, 09 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Małe przed i po. Sprzątnelam i wsadzilam dzielone wiosną hosty i irysy. Narazie zostawiam i dalej będę myśleć zimą. Położenie: północny zachód

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies