Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

popcorn 09:20, 04 sie 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj! pokazuj co tam działasz trzymam kciuki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Catalinasdiary 09:36, 04 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Jak miło a wiesz że całkiem niedaleko siebie mieszkałyśmy? No cóż. Pokaże, pokaże. Dziś po pracy będę mnała chwilę dla siebie = ogrodu. Niestety ciężkie ostatnie 2 tygodnie dla mnie były.
popcorn napisał(a)
Witaj! pokazuj co tam działasz trzymam kciuki!!!
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 13:56, 04 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Macham
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 15:16, 04 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
obiecuję poprawę i nowe zdjęcia. Widać, że wszyscy się urlopują, a ja akurat ostatnio dużo czasu mam na czytanie forum, gorzej z dzialaniami.
Urszulla napisał(a)
Macham
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 14:44, 07 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Zastanawiam się nad nową rabatą, pod którą szykuje teren. Jest od zachodu, przy ścianie domu. Kupiłam część roślin, część mam na ogrodzie, brakuje róż.

Narazie mam przygotowane 1,2 x 4,5 m. Z czego długość jest x2, jeżeli przekopie resztę i będę chciała ją wykorzystać, na szerokość maksymalnie będę mogła powiększyć do 2m.

Kolorystyka bordo-fioletoróże-biel.
A oto lista roslin:
- odętka (biała)
- orlik
- bodziszek
- lilie (biele, róże)
- róże (napewno munstead wood, burgundy iceberg i souvenir du docteur jamain)

Wrzucam miks jak to widzę
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 15:47, 07 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Osobiście wolę bardziej ujednolicony wariant. U mnie od pol-zach róże eden świetne. Od zachodu trudno powiedzieć musisz testować. Dałabym je najpierw z samym bodziszkiem. A jak odętkę to do tego trawy i zimozielone tuje aura nana.
Ale wiesz. Każdy coś innego widzi a Ty decydujesz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 15:56, 07 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Hmm.. Eden odpadają, nie pasują mi pod wieloma względami. Akurat ciemnych róż jestem pewna, ze chcę Pomyślę jeszcze nad koncepcją. Trawy chętnie, thuj raczej tam nie chcę, zwłaszcza żółci.
Urszulla napisał(a)
Osobiście wolę bardziej ujednolicony wariant. U mnie od pol-zach róże eden świetne. Od zachodu trudno powiedzieć musisz testować. Dałabym je najpierw z samym bodziszkiem. A jak odętkę to do tego trawy i zimozielone tuje aura nana.
Ale wiesz. Każdy coś innego widzi a Ty decydujesz.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 18:26, 07 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Catalinasdiary napisał(a)
Hmm.. Eden odpadają, nie pasują mi pod wieloma względami. Akurat ciemnych róż jestem pewna, ze chcę Pomyślę jeszcze nad koncepcją. Trawy chętnie, thuj raczej tam nie chcę, zwłaszcza żółci.


Nie miałam na myśli edenek raczej chodziło o to żebyś wypróbowała które róże od zachodu będą ładne.

Może jakieś cyprysy albo tuje na pniu i pod nimi kwiatki, wiem jak trudno jest takie długie pasy obsadzić. Musi być jakaś powtarzalność że zmiennością.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
AgataP 18:52, 07 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Witaj, pytałaś u mnie o róże, ale nie wiem czy to nadal aktualne... jakich szukasz...??
____________________
Z Pszenicznej...
Catalinasdiary 21:50, 07 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Witaj bardziej chodzilo mi o miejsca z ktorych je kupowalas. Z tych, które masz planuje baronesse i mariatheresia (nie znam dokladnej pisowni) czy masz jakies od poludniowo zachodniej strony?
AgataP napisał(a)
Witaj, pytałaś u mnie o róże, ale nie wiem czy to nadal aktualne... jakich szukasz...??
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies