Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 14:24, 18 cze 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Haha to i ja mogę ją tak nazywać, zawsze łatwiej, bo na tych francuskich nazwach to sobie język mogę połamać. Z innych równie cudownych Mme mam jeszcze Louis Leveque i Isaac Pereire.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 17:08, 24 cze 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Górka, skarpa, sztucznie utworzona lata temu. Teraz zastanawiam się jak ją wykończyć. Obsadziłam bylinami żeby lepiej wtapiała się w przestrzeń ale myślę o jakimś murku oporowym. Mam czas do wiosny, wtedy będziemy się z nią mierzyć.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 17:16, 24 cze 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
2 niezawodne byliny.
Dokupiłam niebieską trzykrotkę. Mam już fioletową-różową w intensywnym odcieniu. Trzykrotka doskonale udaje trawę.

I żółto-pomarańczowy krwawnik. Mam w czerwieni i radzi sobie na patelni.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 17:18, 24 cze 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
I kolejne 3 rośliny, które będę dokupywać. Czosnek, chyba Krzysztofa, ogromne kule, które pięknie wtapiają się w trawach i różach. Powojniki, odkąd wiem że przeżyły zimę dokupuję kolejne sztuki, wszystkie w odcieniach niebieskości, fioletów i różu. Rutewka, biała chmurka unosząca się nad rabatą.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 11:40, 12 lip 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Catalinasdiary napisał(a)
Górka, skarpa, sztucznie utworzona lata temu. Teraz zastanawiam się jak ją wykończyć. Obsadziłam bylinami żeby lepiej wtapiała się w przestrzeń ale myślę o jakimś murku oporowym. Mam czas do wiosny, wtedy będziemy się z nią mierzyć.



Fajna, nic bym nie zmieniała
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 10:55, 26 lip 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dziękuję Ula poprawiam na górze, ale dół już się fajnie zagęścił.
Urszulla napisał(a)



Fajna, nic bym nie zmieniała
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 09:19, 02 lut 2022


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
46 dni do wiosny, a w tym roku ambitne plany na warzywnik
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Anda 18:36, 02 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33280
Ja w warzywniku w tym roku będę mieć buraczki i chyba rzodkiewkę Reszta jak zawsze, pomidory i ogórki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Catalinasdiary 20:46, 04 lut 2022


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ja testuję ostre papryczki i kapusty jako nowość plus szklarnia jest tematem wielkich marzeń i nie podjętej jeszcze decyzji
Anda napisał(a)
Ja w warzywniku w tym roku będę mieć buraczki i chyba rzodkiewkę Reszta jak zawsze, pomidory i ogórki.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:46, 11 kwi 2023


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Poprzedni rok minął mi niepostrzeżenie, brak zdjęć ogrodowych w zasobach telefonu i aparatu, ogród radził sobie sam bo prawie nic nie robiłam. W tym roku ruszyłam pełna energii do pracy, urlop spędziłam na wycince suchelców z bylin i traw. A teraz czas na pielenie bo pokrzywa i podagrycznik zadomowiły się u mnie na dobre. Sobotę spędziłam w kuchni i ogrodzie, wystarczy trochę słońca a produktywność wzrasta Plany na ten rok są bardzo ambitne, zobaczymy jak nam pójdzie.

Dla zachowania urywków historii

wiosna 2022

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies