Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

majkamaj 09:29, 06 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
Wielkie dzięki Małgosiu.
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
andzia 12:05, 06 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
goniak napisał(a)
Na najniższej półce znajduje się hosta Brave Amherst, a na środkowej hosta Lakeside Dragonfly


Śliczniutka , dopisana do listy chciejstw , dzięki
agata_chrosc... 16:21, 07 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witam miłośników host.
Będę 14 kwietnia na dniu otwartym u Marco Fransena, o którego pytał recento. Gdyby ktos się tam wybierał to dajcie znać - może się spotkamy. A gdyby ktos chciał jakąś hostę to może dałoby się podesłać. Fransenowie oczywiście też wysyłają, ale tak na wszelki wypadek daję znać. pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
recento 22:34, 07 mar 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
No to super , postaraj się zrobic jak najwiecej zdjec z nazwami odmian. Czekam na Twoje wrazenia ,moze tez kiedyś sie tam wybiorę. To miło ,ze zaoferowałaś pomoc w zakupie, ale wysyłka host to nie taka prosta rzecz. M.Fransen opanował ja do perfekcji, a przy zamówieniu na kwotę powyzej 150 euro wysyłka do Polski jest gratisowa. W sumie kwiecień to dobry okres na zakupy host. W zeszłym roku jak w lipcu brałem od Fransena miniaturki to cześc była z przedziorkiem...
____________________
Gardenarium 21:07, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś podobnego, musiało sucho być. U nas lało akurat.

Tomku po ile były miniaturki u nich?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
recento 22:55, 15 mar 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
"Myszki" do 11 do14, pozostałe od 5 do 10 np. Cheatin Heart 6, Mount Kirishima 5,Ops 8,Itsy Bitsy Spider 12, KIfukurkin ko Mame 8 ....itd itd.

Mysle, ze przedziorka miał tunelach, gdzies stały z brzegu , to chwyciły.A z drugiej strony to wstydziłby sie takie wysyłać.
Po tegorocznej korespondencji z Fransenem , mam o nim nieciekawa opinię.A mianowicie : jak sie u niego zamawia powyzej 150 euro to dostajesz gratis tzw hostę miesiaca ./przy 150 przesyłka tez darmowa/

Złozyłem zamówienie w styczniu , a pózniej drugie w marcu/oczywiscie okreslasz termin wysyłki/.W zeszłym tygodniu napisał mi ,ze przysle mi je w jednej przesyłce/ok. mimo , ze były rózne terminy/ale ,ze juz druga hosta to się nie "nalęzy", bo w jednej przesyłce daje tylko jedna hoste gratis z pierwszego zamówienia!!!
Bez łaski ,kupuje u niego od 5lat ,ale chyba ostatni raz ,niech.... sobie" zje "tę druga hostę.
____________________
Gardenarium 13:32, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No popatrz, niesolidny jednak jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 08:16, 10 kwi 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
agata_chroscicka napisał(a)
Witam miłośników host.
Będę 14 kwietnia na dniu otwartym u Marco Fransena, o którego pytał recento. Gdyby ktos się tam wybierał to dajcie znać - może się spotkamy.

Bardzo jestem ciekawa wrażeń z tej wizyty.
Odwiedziłam raz Fransena i niestety nie byłam zadowolona
Niby dni otwarte a do "zwiedzania'' udostępniona była tylko jedna szklarnia a w niej same sadzonki do sprzedaży.
Było to parę lat temu więc liczyłam, że u hodowcy tej klasy zobaczę pokazowe kępy a tu same sadzonki i kilka donic przed domkiem. Na szczęście w przedogródku było hostowisko choć mocno zaniedbane ale jednak
Byłam mocno rozczarowana.
Fotki robiłam w 2009 r. toteż ciekawa jestem czy cos się zmieniło od tego czasu ?
















____________________
Małgosia mój zielony świat
agata_chrosc... 10:16, 10 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
To jest bardzo ciekawe co piszesz. Już sama nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony na innym forum czytałam bardzo złe opinie o sadzonkach od Jana van den Top - głównie , że zakażone chorobami i z pasożytami. Chwalono za to rośliny od Marca. Tu z kolei sporo złego o tej drugiej hodowli. Moja wizyta hostowa i tak się nieco przesunie - na maj, więc mam jeszcze trochę czasu żeby się zastanowić gdzie kupić. A Twoim zdaniem u Jana jest lepiej? Bo ceny podobne i asortyment też. A szkółka Jana jest nawet bliżej mnie. Co radzisz?
____________________
ogród w Holandi
monteverde 20:39, 10 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jechać tam gdzie bliżej, a Gosia kupuje u Jana już nie pierwszy raz
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies