Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

recento 21:37, 11 kwi 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
jak widziałes zdjęcia Gosi z ich szkólek to nie sa to raczej setki...
____________________
agata_chrosc... 22:11, 11 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
recento - dzięki, że zwróciłeś mi uwagę na tę zakładkę "limited". Ale skoro jako limited traktują odmiany, których mają np.20 sztuk, to jak ja potrzebuję powiedzmy 15, a nie ma jej wśród limited to chyba nie powinno byc problemu. A chcę pojechać do Marco 12 maja - na kolejny dzień otwarty. Co do Oh Cindy - mam dla niej stanowisko raczej zacienione - północna strona, pod hortensjami Annabelle, a także duże drzewa, które wiosną przepuszczają jeszcze dużo słońca, ale już w pełni sezonu, kiedy mają liście, znacznie mniej. Dlatego tez wybierałam taką odmianę, która w mocno zacienionym miejscu będzie zadowolona. A czy jest jakaś odmiana, która będzie się dobrze czuła w miejscu raczej nasłonecznionym? Też nie cały dzień, ale jednak w godzinach południowych. Bo chciałabym też kilka wsadzić w donice i postawić na tarasie, ale tam takie właśnie warunki panują.
____________________
ogród w Holandi
Sebek 22:54, 11 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hosty systemtycznie podlewane będą rosnąć w słońcu. Mam też cytat z encyklopedii host

Hosta plantaginea i jej mieszańce mogą rosnąć w pełnym słońcu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 22:57, 11 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
dzięki Sebek - poszukam plantaginei i jej mieszańców i zobaczę czy są fajne
____________________
ogród w Holandi
monteverde 23:03, 11 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Sebek napisał(a)
Hosty systemtycznie podlewane będą rosnąć w słońcu. Mam też cytat z encyklopedii host

Hosta plantaginea i jej mieszańce mogą rosnąć w pełnym słońcu
czyli Royal Standard
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:07, 11 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agata_chroscicka napisał(a)
recento - dzięki, że zwróciłeś mi uwagę na tę zakładkę "limited". Ale skoro jako limited traktują odmiany, których mają np.20 sztuk, to jak ja potrzebuję powiedzmy 15, a nie ma jej wśród limited to chyba nie powinno byc problemu. A chcę pojechać do Marco 12 maja - na kolejny dzień otwarty. Co do Oh Cindy - mam dla niej stanowisko raczej zacienione - północna strona, pod hortensjami Annabelle, a także duże drzewa, które wiosną przepuszczają jeszcze dużo słońca, ale już w pełni sezonu, kiedy mają liście, znacznie mniej. Dlatego tez wybierałam taką odmianę, która w mocno zacienionym miejscu będzie zadowolona. A czy jest jakaś odmiana, która będzie się dobrze czuła w miejscu raczej nasłonecznionym? Też nie cały dzień, ale jednak w godzinach południowych. Bo chciałabym też kilka wsadzić w donice i postawić na tarasie, ale tam takie właśnie warunki panują.


hosta Oh Cindy w 2004 r na konwencji AHS została sprzedana za 800$
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 23:17, 11 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No ładna jest, ale bez przesady
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 11:29, 12 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
ale nie martwcie się - teraz kosztuje 8-9 euro, co jest w sumie dobrą ceną.
____________________
ogród w Holandi
recento 18:12, 12 kwi 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Na stanowiskach słoneczych uprawia sie hosty przede wszystkim o zółtym i złocistym zabarwieniu lisci,przy czym nalezy pamietać , ze dobre nawodnienie zwiększa tolerację do nadmiernego nasłonecznienia
hostas tolerant of sun: Abba dabba do ,August Moon, Diana Rememberd,Fragrant Bouquet,Gold Regal,Guacomole,Korean Snow,H.planatginea,Carolina Sunshine/wg The new Encyclopedia of Hostas/

Co do hosty plataginea to moim zdaniem jest bardzo ładna ,ma bardzo ciekawy odcień zieleni i piekne pachnace kwiaty/a odmiana Aphrodita ma podwojne./
Ale zdecydowana wiekszośc host nie lubi szczególnie południowego słońca /po co ogladać nekrotyczne plamy na lisciach /
Jak bedziez kupowała u Fransena to kazda hosta jest z "labelką" ,gdzie pisze na jakim stanowisku można sadzić.
U mnie w słońcu sprawdza sie Key West i Choo Choo Train.Ale są to duze hosty,najwyzej do większej donicy./ min 38 lub 40/
Pozdrawiam
____________________
agata_chrosc... 19:55, 12 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Dzięki Recento! Spisałam sobie tę listę.
A czy publikujesz gdzieś zdjęcia swoich host? Chętnie bym pooglądała.
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies