Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

agata_chrosc... 16:19, 09 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witajcie hostomaniacy! Ja też byłam dziś u Jana van den Top. Cała relacja u mnie na stronie: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1583-dziura-w-holenderskiej-ziemi?page=87

Ponieważ była tu dyskusja na temat wyższości Jana nad Markiem lub odwrotnie, to mogę tym razem swoje odczucia opisać, bo wreszcie mam materiał porównawczy. Moim zdaniem u Marca było zdecydowanie więcej do kupienia - cała duża szklarnia zastawiona sadzonkami, podczas gdy u JvdT zaledwie niewielkie podwórko. Co nie znaczy, że było mało! Było bardzo dużo. Co do jakości sadzonek to uważam, że są absolutnie porównywalne. Czasem większe są u Marca - np. Ben Vernooij, którego kupiłam u Marca miała dwa duże pędy, a ta sama hosta u JvdT miała tylko jeden pęd z 2/3 liśćmi. Ale były tez sadzonki większe niż u Marca. W sumie na prawdę porównywalne. Te duże egzemplarze ze zdjęć to donice pokazowe, bardzo duże, pewnie można je kupić, ale cena byłaby zupełnie inna niż w przypadku sadzonek. Dla mnie plusem dodatkowym Jana są żurawki, choć nie była to jakaś specjalnie duża kolekcja, a i sadzonki raczej malutkie. No i jak tak sobie porównuję te dwie hodowle, a także inne sadzonki, kupowane po prostu w centrach ogrodniczych, to wydaje mi się, że to, co można kupić w Polsce jest często lepszej jakości niż tu. Tu nikt nie oczekuje, że sadzonka ma mieć wygląd dorosłej rośliny. Takie malutkie roślinki w malutkich doniczkach to jest raczej norma niż wyjątek. natomiast sądząc z dyskusji na forum i gromów rzucanych na te szkółki, w których dysponują tylko takim niewyrośniętym materiałem to wydaje mi się, że polski klient bardzo jest dobrze traktowany, a nawet rozpieszczony I tak trzymać!
Ale żeby było jasne - bardzo mi się u Jana van den Top podobało i na pewno tam jeszcze nie raz pojadę, zwłaszcza, że mam nową hostową miłość, która musi jednak poczekać, aż miejsce dla niej się znajdzie.
____________________
ogród w Holandi
jacek71opole 22:16, 18 gru 2012


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
Kłaniam się wszystkim,którzy w tym wątku znaleźli swoje miejsce Także mam ogród w którym hosty mają swoje miejsce.Po przeczytaniu niemal wszystkich postów tego wątku moja pasja do host napewno jest zdecydowanie większa.Od dawna noszę się z zamiarek kupna host z rodziny "Mous".Na naszym rynku jest ich nie wiele,ale dzięki Wam wiem gdzie można je kupić.O ile z M.Fransenem nie było problemu i katalog znalazłem,o tyle z Janem van den Top mam problem
Proszę o podanie linku do strony, na której znalazł bym katalog tego sprzedawcy z cenami-Proszę
Głowę mam pełną tych cudeniek i za razem problem u którego sprzedawcy w formie wysyłkowej w przyszłym roku kupić...czy u Marka czy też u Jana.Opinie widzę są podzielone.Pozdrawiam gorąco.
jacek71opole 22:16, 18 gru 2012


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
Wracam do hostowych piękności
recento 22:21, 18 gru 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Jana strona od paru dni nie działa , tak,że musisz uzbroic sie w cierpliwosc
hostaworld.nl
____________________
Gardenarium 23:01, 18 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jacku, mamy jeszcze jeden wątek hostowy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/95-funkie-hosta
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacek71opole 18:00, 19 gru 2012


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
recento,dziękuję za informacjęZ drugiej strony miło mi,że w Opolu są hostomaniacyW jednym z ostatnich odcinków Mai w Ogrodzie,był sympatyczny Pan doktor z Opola,który ma przepiękną kolekcję host.Właśnie po tym odcinku wstąpiła we mnie kolejna fala zapału do tych uroczych roślin.
Danusiu,dziękuję za cenną informację,już zmieniam "kanał" na kolejny wątek hostowy
Gardenarium 20:05, 19 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i ten pan doktor to właśnie Recento haha

Jeszcze nie ma wątku ogrodowego, ale ma o kurach i występuje tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/2342-motyw-drobiu-i-drob-w-ogrodzie-angielskim?page=6

Razem byliśmy w Anglii w ogrodzie Diany Grenfell (Jest ona w Wielkiej Brytanii wielką osobistością, współzałożycielem brytyjskiego Hosta i Hemerocallis Society i członkiem dożywotnim American Hosta Society. Z mężem Rogerem Grounds'em, specjalizuje się w produkcji host, liliowców i traw ozdobnych.)

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/297-ogrody-angielskie-ogrod-diany-grenfell
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacek71opole 20:42, 19 gru 2012


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
haha Jaki ten świat mały... a dzięki temu jak szybko można nawiązać kontakt z bardzo ciekawymi ludźmi.Cieszę się niezmiernie.
recento 20:50, 19 gru 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Jak juz ruszy strona Jana, a chciałbyś cos zamawiać to słuze pomocą
____________________
jacek71opole 20:58, 19 gru 2012


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
Recento,oczywiście skorzystam z pomocy,gdyż nie miałem okazji zamawiać roślin z zagranicyDziękuję za uprzejmość.Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies