Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

agata_chrosc... 20:12, 12 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Mam prośbę - czy mógłbyś spróbowac zidentyfikować tę hostę?
____________________
ogród w Holandi
recento 20:30, 12 kwi 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Nie bierz sobie tak do serca tej listy, kup po prostu hosty, które sie Tobie beda podobały,psadzisz je nie bedzie im odpowiadało jedno miejsce , to przesadzisz w inne, z przesadzaniem nie zadnego problemu/najlepiej na wiosnę jak rozpoczynaja wegetację/
Ja na poczatku kupowałem te duze,,pózniej zaczeły mi sie podobać miniaturki, / z uwagi na brak miejsca/Bardzo duzo mam w donicach. A teraz jedne i drugie..
Jak bedziesz u Fransena to zobacz Ripple Effect oraz Ben Vernoji ,bardzo ciekawe nowe odmiany.
Na razie nigdzie nie ma moich zdjec , porobiłem w zeszłym roku trochę i sa gdzieś na kartach,jakoś cały czas brakuje mi czasu by sie tym zając ,moze w tym roku...
____________________
recento 21:06, 12 kwi 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Co odmiany na zdj . to nie jestem taki mocny.Wiosną tak moze wygladać wiele odmian.
U Fransena w katalogu jest zakładka hosta leaf color/pożniej green leaves with yellow margin ,ale w takiej fazie rozwoju to nie znajdziesz zdjeć.
Jak Ci bardzo zależy na określeniu odmiany, to w czasie dni otwartych u Jana można przywieżc dobrze wykształcony liśc i postaraja sie określić odmianę/w tym roku w czasie tych dni gosciem będzie znany belgijski hodowca Danny van Eechaute.
____________________
agata_chrosc... 21:40, 12 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ok - na pewno to nie jest proste, w końcu tych odmian jest trochę. Trochę mi szkoda liścia , bo jak widac wiele ich nie ma. ALe może zawiozę. Bardzo jestem ciekawa tej wizyty u Fransenów. Oby do maja!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 21:41, 12 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ben Vernoji jest przepiekna! Kto wie? Może...
____________________
ogród w Holandi
recento 22:00, 12 kwi 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Tęz jestem ciekaw Twoich wrazeń , na razie przymierzam ,ze moze w przyszłym roku bym sie wybrał .ale chyba do Jana /po przecztaniu relacji Gosi/
Natomiast w przyszłym tygodniu ma dostać tego Bena Vernoja zobaczymy , czy bedzie taki jak na zdjeciach...??
____________________
agata_chrosc... 22:48, 12 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Jak będziesz u Jana to możesz też podjechać do Fransenów - to bardzo niedaleko. Ja mieszkam między nimi, ale nieco bliżej Jana. Koniecznie daj znac jak ten Ben na żywo wygląda. A dlaczego właściwie nie założysz wątku o hostach ze zdjęciami? To by było bardzo pouczające i na pewno piękne.
____________________
ogród w Holandi
recento 00:29, 30 kwi 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Dostałem juz hosty, Ben Vernoji naprawde jest piekny, bardzo spodabała mi sie tez odmiana Justine oraz Eye Declere, no i oczywiście Extreme, której szukałem od paru lat. Hosty od Jana wbrew temu co wczesniej słyszałem bardzo ładne, pięknie ukorzenione, tak ze jestem zadowolony.

Jedyny minus to zapakowanie host, Fransenowi wychodzi to lepiej . Mimo to wszystkie dobrze zniosły 8 dniowa podróz, jedynie hosta Nutty Professor ,która zamówiłem ogladając wczesniej relacje Gosi, trochę przyszła "zaparzona". Natomiast hosty od Fransena , większosc ok. Ale jak to Fransen zawsze próbuje na czymś "naciąc" 5 host to zwykłe "startery", czyli sadzonki ,które muszą rosnac przynajmniej przez sezon w szkółce ,a dopiero pózniej nadaja sie do handlu, nie wiem czy odważył by sie cos takiego wysłac do Niemiec czy u siebie w Holandii. Tak ,ze 60 euro do "tyłu'.

BBC nadaje w Tv program "Naciągacze", Fransen mogłby z cała pewnoscia wystąpic w jednym odcinku.
Ty masz ta mozliwosc , ze bedąc na miejscu widzisz co kupujesz.
Jednym słowem po Fransenie pozostał duzy"niesmak" A za duzo zachodu , zeby to wszystko spakować i mu odesłać. W Polsce nikomu by do głowy nie przyszło , ze cos takiego mozna komuś wysłac.
Pozdrawiam
____________________
Sebek 23:51, 30 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
recento napisał(a)
W Polsce nikomu by do głowy nie przyszło ,ze cos takiego mozna komuś wysłac.
Pozdrawiam


Owszem - przyszło - możesz zobaczyć u mnie w wątku jak mnie w bambuko zrobili - ale nie z hostami;
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 14:03, 01 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Gratuluję cennych nowych nabytków! Wiesz, ja tu w szkółkach widziałam bardzo malutkie roślinki w sprzedaży. Na przykład miskanty w takich maciupeńkich doniczkach o przekroju może 5cm. Są i duże, ale odpowiednio droższe. Także nie jest to jakoś bardzo dziwne, ale powinno się wcześniej wiedzieć co się kupuje - to na pewno. No i oczywiście lepiej jest kupowac "na żywo", ale nie zawsze można. Ja już zamówiłam moje Oh Cindy i mają na mnie czekac 12 maja. Mam nadzieję, że będą duuuuuuuuuuuuuuże! No, w każdym razie nie takie malutkie. Zobaczymy. I na pewno kupię Ben Vernoij - im dłużej na niego patrze, tym bardziej mi się podoba. Wsadze go w donice i pomyślę o jakimś towarzystwie odpowiednim.
A jesli u Fransenów nie będzie ok, to następnym razem pojadę do JvdT.
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies