Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 07:26, 24 maj 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103


takie ładne drzewko mi zakwitło, nawet nie wiedziałam ,że mam jakieś żółte

Maleństwa kwitną
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 22:33, 24 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Witam Magda. Nie widać tego z wysoka, ale jakbym mogła coś doradzić. Zdj 3 i 4 to obecne wykończenie. Ja bym tego trawnika jeszcze zmniejszyła aż do tego dużego kamienia płaskiego (między krzaczkami irgą i lawendą) nie robiłabym tego jęzora z trawy. Pojedż lekkim owalem od miejsca na 4 zdj w lewym rogu jest jakiś krzaczek i następnie trawa do tego kamienia.
Weź węża do wody i próbuj czy będzie dobrze.

Bo wiesz te dzyndzle z trawy to się i źle kosi. Jakie tam są wymiary, odstęp tej rabaty z korą od płotu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 19:50, 25 maj 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Magda. Nie widać tego z wysoka, ale jakbym mogła coś doradzić. Zdj 3 i 4 to obecne wykończenie. Ja bym tego trawnika jeszcze zmniejszyła aż do tego dużego kamienia płaskiego (między krzaczkami irgą i lawendą) nie robiłabym tego jęzora z trawy. Pojedż lekkim owalem od miejsca na 4 zdj w lewym rogu jest jakiś krzaczek i następnie trawa do tego kamienia.
Weź węża do wody i próbuj czy będzie dobrze.

Bo wiesz te dzyndzle z trawy to się i źle kosi. Jakie tam są wymiary, odstęp tej rabaty z korą od płotu.

Jutro to pomierzę , bo dopiero z pracy wróciłam .....zdj 4 -to jest taki problematyczny kawałek , bo nie dość , że tedy z kosiarą jeżdżę , to pies ma tor przebiegowy , jak tu powiększę i dam korę , to będę ją mieć na połowie trawnika...( przy jej prędkości przebiegu )..... chyba ,żeby tą rabatę korową zasypać żwirkiem , ale to całkiem kamieniołom zrobię
...... jutro mam wolne to z wężem pobiegam ...... i pomierzę ..... dziękuje
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
kerii 14:07, 26 maj 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Tfu tfu ale rododendronki Ci fajnie zakwitły, moje w tym roku chyba strajkują niby pąki duże a po jednym kwiatku tylko z nich kwitnie albo wina zimy albo coś z nimi nie tak.

A to żółte to mi na złotokap wygląda.
____________________
Jola Moja glebo terapia
sylwia_slomc... 14:41, 26 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
To drzewk kwitnące na żółto to złotokap. Piękny ale też silnie trujący, pilnuj wilka żeby nie podgryzał listków lub gałązek.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Elka 22:51, 26 maj 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Ładnie u Ciebie Pierwsze co dla mnie rzuca się w oczy to porzadek. U mnie wciąż bajzel na kółkach. Piekne widoki z tarasu i sam taras w sobie piękny. Pies super. Sama jestem na etapie psa. Jednak ja nie mam ogrodzenia i nie wiem co z tym fantem zrobić ...
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Magleska 21:55, 27 maj 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
kerii napisał(a)
Tfu tfu ale rododendronki Ci fajnie zakwitły, moje w tym roku chyba strajkują niby pąki duże a po jednym kwiatku tylko z nich kwitnie albo wina zimy albo coś z nimi nie tak.

A to żółte to mi na złotokap wygląda.

Dziekuje , poodsuwałam od korzeni kamyczków , mam na dzieje że nic im nie będzie gdzieś wyczytałam ,ze można fusy z kawy sypać pod ? Ja tylko w kwietniu trochę azofoski sypnęłam , muszę doczytać jak dalej o nie dbać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:58, 27 maj 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
sylwia_slomczewska napisał(a)
To drzewk kwitnące na żółto to złotokap. Piękny ale też silnie trujący, pilnuj wilka żeby nie podgryzał listków lub gałązek.

Dziekuje na szczęście jest w takim miejscu ,do którego psiury nie ciągnie ale i tak muszę pomyśleć o jakimś zasiekach
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:06, 27 maj 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Elka napisał(a)
Ładnie u Ciebie Pierwsze co dla mnie rzuca się w oczy to porzadek. U mnie wciąż bajzel na kółkach. Piekne widoki z tarasu i sam taras w sobie piękny. Pies super. Sama jestem na etapie psa. Jednak ja nie mam ogrodzenia i nie wiem co z tym fantem zrobić ...

Dziekuje za wizytę porządek lubię , ale jeszcze nie wszędzie mam ( nie pokazuje )ja osobiście -póki nie ma ogrodzenia -, bym psa nie brała,ale to Twoja decyzja .....( ja już miałam wcześniej psa ) ...., chyba , że takiego co będzie większość w domku lubił siedzieć..... . U mnie z 3 miesiące , póki nie zrobiliśmy płotu z przodu był problem , psiura nie chciała być w domu , nudziła sie , miałam na chwile kojec ,ale żal mi było ją zamykać ( to w końcu członek rodziny , nie tylko pies )....... ale na szczęście jakoś minęło i teraz tylko wymyślam zasieki , żeby nie niszczyła , jedynie jak pada , to nie zostawiam jej na polu , tylko w domu jest
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:14, 27 maj 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103

Te ciemne deski zostały mi od płotu , ale mi sie nie podobają , zaczęłam przemalowywać

Wakrzywnik Dopiero w początkowej fazie , na razie nawet nie mam planu jak ustawić ( muszę przestawiać i patrzeć jak mi pasuje) dziś niestety cały dzień w pracy spędziłam , wiec za wiele postępów nie ma
Może doradzacie mi jakś dobrą farbę ,żeby zakryła ten ciemny drewnochron ?
Na tło proszę nie zwracać uwagi to darń , która pójdzie do skrzyń
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies