Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

mira 23:35, 30 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Magleska napisał(a)


wolałabym żeby były tej wysokości

chcę tam jeszcze kaliny na pniu dosadzić ,żeby na wiosnę coś było

a w wiśniach maja być liliowce to będzie wcześniej coś cieszyć ,a w bukach róze ….

pewnie będę dosadzać jeszcze różne kwiatki ,bo chciejstwa moje się nie kończą


liliowce w rabaty? hmm liliowce lubia tworzyć odrosty - przemyśl - lepiej przy ścieżce gdzie będziesz kosić wtedy i te odrosty jakoś ograrniesz - nie żebym cos miała do liliowców jestem ich milosniczką tylko wiem co potrafią
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Agania 08:06, 01 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Magda, ale fajną nową rabatę poczyniłaś...ja już tak szurnięta nie jestem, ale byłam...Nowa rabata to taka jesienna
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Magleska 18:12, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
basia3012 napisał(a)


Z tym szurnięciem to coś jest. Tylko, że to prawie wszystkich ogrodowo zakręconych dotyczy. Oczywiście mnie również.
Cieszę się Madziu, że znów chce Ci się kopać. Kop dziewczyno, kop. Będzie pięknie.
A jak jest z zimowaniem grujecznika? Bo mam na niego chęć ( w razie gdy jakiś krzew się zestarzeje i padnie a rosną już 10 lat). Słyszałam, że nie za bardzo dobrze zimują u nas. Może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam Madziu cieplutko.



Basiu cieszę się ,że mamy taki klan szurniętych ogrodomaniaków

odnośnie grujeczników ….hmmm moje na wygwizdowie przez ostatnie 2 sezony przezimowały bez problemu,nie jestem ekspertem ,nie wiem czy są wrażliwe -jedynym minusem ,to w lecie mi je mocno przypala ,ale podobno z wiekiem im to mija

ja niczego nie okrywam na własne ryzyko ….nawet wrażliwe klony żyją jak na razie ,więc albo im u mnie dobrze ,albo ostatnie zimy były łagodne

jeden z moich klematisów fajnie się rozrósł ,bo reszta taka sobie -ale to młodziaki ,więc muszę poczekać na przyszły sezon ,może wtedy będzie je widać

Buziaki

tam na macie jest jest ich pełno( nie widać -ciekawe ,czy będą się jej czepiać bez podwiązywania ?


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:21, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
effka napisał(a)

Piękny misz masz Jak wszystko porośnie będzie mega buszyk, to co lubię najbardziej!


Ewcia jeszcze coś tam muszę dosadzić wiosenno-letniego ,ale na razie nie mam pomysłu co

a dzisiaj cały dzień walczyłam z ziemią -ale to wiesz

wiśniowa zaczęta

podosadzałam Vanilki z tyłu , liatrię fioletową i jeżówki pomarańczowe -podzieliłam z własnych na własne ryzyko -takie zestawienie co w lecie większość się nim zachwycała razem ze mną

na razie szału nie robi …
.ale przynajmniej bałagan trochę ogarnięty
nie wiem co na przód dać jakie najniższe piętro -myślałam o liliowcach ….ale już sama nie wiem ….może hakone ,albo ice dance ,albo bodziszek …
jeszcze różankę dokończę i na ten sezon koniec prac




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:30, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
inka74 napisał(a)
Wiesz co? Cieszę się bardzo, że eksperymentujesz a nie stosujesz "jedyną możliwą i słuszną metodę sadzenia" ))

Ja też tak robię )) tylko w ten sposób możemy się dowiedzieć, co w naszym ogrodzie się sprawdza. U mnie taka metoda zaprawiania tylko dołków na porządku dziennym. Powód - przekopanie gliny to nie lada wyczyn. Ba, jeszcze sadzę w podłożu opisanym jako torf z obornikiem a efekty widać na zdjęciach. Chwastów unikam sadząc dosyć ciasno. Pojawiają się ale nie w takiej ilości bym zginęła pieląc. Giną w gąszczu roślinnym

Ja dziś byłam u Kwartecika na spotkaniu. Uwielbiam jej ogród. Obłędny. Dostałam pozytywnego powera i ładowanie baterii.

Ps. Chryzantemki słodkie a nowa rabata - szacun. Nie dziwię się żeś zmęczona. Ale fajnie się zapowiada.


Iwonka obejrzałam relację od Kwartecika przepiękny ma ogród

trochę się boję tego eksperymentu ….ale chłopaki też tak robią i wszystko im pięknie rośnie ….mam nadzieję ,że tektura pod spodem przez zimę zagłuszy chwasty i na wiosnę tylko wszystko przekopię wokół roślin -do wiosny i tak jakoś mocno się nie rozrosną

tu też tak zrobiłam -duże doły ,do nich podzielone na własne ryzyko jeżówki i liatrie ….


jeszcze korę muszę kupić i później wyrównać brzegi ,dokończyć różankę i na ten sezon chyba koniec

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:31, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
anabuko1 napisał(a)

Bardzo estetycznie i pięknie.
a dekoracje jesienne na parapecie bardzo mi się spodobały


Aniu dziękuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:32, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Waclaw napisał(a)
Pracusiu!
Pięknie jest. Będzie szał


Wacławie dziękuję ….czy ten szał będzie ,to po zimie się okaże

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:34, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
wiklasia napisał(a)
skąd Ty bierzesz tę energię???


Wiklasiu po spotkaniach ogrodowiskowych nabrałam nowych chęci
takiego pozytywnego kopa dają ,że energia człowieka rozpiera



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:39, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Anda napisał(a)
Rabata świetnie wygląda. Podziwiam za energię
Myślę, że przekopanie będziesz sobie juz mogła darować Jak edafon się odbuduje, to szkoda byłoby go przekopywać.
Moją nową rabatę będę robić podobnym sposobem. Trzeba sobie trochę ulżyć w robocie w ogrodzie

Ewuś bardzo się cieszę ,że zajrzałaś

powiem Ci ,że trochę się boję tego pójścia na skróty

sama jestem ciekawa ,czy się sprawdzi takie rozwiązanie ….

na te nowej części były kiedyś pola uprawne ,więc ziemia nie jest zła tylko mocno gliniasta ….
buziaki


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:44, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
deszczowymaj napisał(a)
Ale pędzisz z tą łopatą jak szalona nowa rabata śliczna..coś czuję,że w przyszłym roku da czadu

dzięki za fantastyczny pomysł na nową rabatę
wykorzystam u siebie i ominie mnie całe to przesympatyczne zrywanie darni i przekopywanie wszystkiego




ojjjj ja nie wiem czy to jest dobra metoda po prostu mam dość tego zrywania darni i kopania …..śmietnikowa mnie wykończyła
nie chcę polecać takiego sposobu ,póki się nie przekonam na własnej skórze
a dopiero wiosną będę mogła powiedzieć czy tak jest dobrze lub nie po cichutku mam nadzieję ,że chwasty zginą




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies