Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

eVka 22:11, 28 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)


odpisałam dzięki również
kawałek nowego misz maszu

ten oczar mnie zaczarował

Piękny misz masz Jak wszystko porośnie będzie mega buszyk, to co lubię najbardziej!
____________________
basia3012 22:24, 28 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Magleska napisał(a)


Iwonka
świeczki w domkach zapalam sporadycznie ….częściej jesienią -jak je mam w domu ….na zewnątrz prawdę mówiąc w tym sezonie ani razu nie zapaliłam ….

dzisiaj pojechałam szukać świdośliwy …..a wróciłam z astarami ,małymi chryzantemami na parapet


i w dodatku od razu cały dzień tworzyłam nową rabatę ….jestem nie lekko ,a bardzo szurnięta -teraz rąk i pleców nie czuję
zdjęcie już prawie po ciemku zrobione



nie wiem co z tego będzie ,bo większość roślin zabrana z innych rabat ,gdzie już busz był -nie wiem czy się przyjmą -zobaczymy …
sesleria jesienna i gracki podzielone nie w takiej porze jak trzeba

mam tam 3 gracki,seslerie jesienną ,kupione dziś różne astry ,3 barbule,3 mini brzózki-nie pamiętam jak ta odmiana się nazywa ,oczara , kruszynę i grujecznika nisko szczepionego

i zrobiłam tą rabatę dziwnie ….tylko w dołkach dobroci -zdarłam trochę darń wertykulatorem ,zasypałam korą -na to jeszcze dam tekturę i dosypię dobrej ziemi ( mam zamówioną od ogrodnika -podobno dobrą -mieszaną z obornikiem ,kompostem -okaże się )a dopiero na wiosnę jak to się przegryzie przekopię wokół tych roślin

wiem ,że od d...strony ale oglądałam i czytałam gdzieś o takiej metodzie szykowania nowych rabat -eksperymentuję więc

tu przy wiśniach też zamierzam tak zrobić ….wiosną okaże się czy pójście na łatwiznę przyniesie jakiś skutek albo będę zadowolona ,albo chwasty mnie pokonają …..



buziaki cieszę się ,że spowrotem chce mi się kopać



Z tym szurnięciem to coś jest. Tylko, że to prawie wszystkich ogrodowo zakręconych dotyczy. Oczywiście mnie również.
Cieszę się Madziu, że znów chce Ci się kopać. Kop dziewczyno, kop. Będzie pięknie.
A jak jest z zimowaniem grujecznika? Bo mam na niego chęć ( w razie gdy jakiś krzew się zestarzeje i padnie a rosną już 10 lat). Słyszałam, że nie za bardzo dobrze zimują u nas. Może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam Madziu cieplutko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
inka74 22:31, 28 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Wiesz co? Cieszę się bardzo, że eksperymentujesz a nie stosujesz "jedyną możliwą i słuszną metodę sadzenia" ))

Ja też tak robię )) tylko w ten sposób możemy się dowiedzieć, co w naszym ogrodzie się sprawdza. U mnie taka metoda zaprawiania tylko dołków na porządku dziennym. Powód - przekopanie gliny to nie lada wyczyn. Ba, jeszcze sadzę w podłożu opisanym jako torf z obornikiem a efekty widać na zdjęciach. Chwastów unikam sadząc dosyć ciasno. Pojawiają się ale nie w takiej ilości bym zginęła pieląc. Giną w gąszczu roślinnym

Ja dziś byłam u Kwartecika na spotkaniu. Uwielbiam jej ogród. Obłędny. Dostałam pozytywnego powera i ładowanie baterii.

Ps. Chryzantemki słodkie a nowa rabata - szacun. Nie dziwię się żeś zmęczona. Ale fajnie się zapowiada.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anabuko1 10:52, 29 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Magleska napisał(a)


Sylwia zamiast świdośliwy ale tylko 3 rodzaje były-biała,różowa i fioletowa
był jeszcze taki bardzo drobno kwiatowy ,ale jakoś mnie nie urzekł

a te 2 duże z tyłu ,to te od Ciebie



Do jutra

Bardzo estetycznie i pięknie.
a dekoracje jesienne na parapecie bardzo mi się spodobały
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 11:10, 29 wrz 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Pracusiu!
Pięknie jest. Będzie szał
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
wiklasia 19:24, 29 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
skąd Ty bierzesz tę energię???
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Anda 19:46, 29 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Rabata świetnie wygląda. Podziwiam za energię
Myślę, że przekopanie będziesz sobie juz mogła darować Jak edafon się odbuduje, to szkoda byłoby go przekopywać.
Moją nową rabatę będę robić podobnym sposobem. Trzeba sobie trochę ulżyć w robocie w ogrodzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 16:55, 30 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ale pędzisz z tą łopatą jak szalona nowa rabata śliczna..coś czuję,że w przyszłym roku da czadu

dzięki za fantastyczny pomysł na nową rabatę
wykorzystam u siebie i ominie mnie całe to przesympatyczne zrywanie darni i przekopywanie wszystkiego
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mira 23:30, 30 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Magleska napisał(a)


Bożenko ja znowu mam na odwrót -jak mam dużo roboty ,to jakoś lepiej się potrafię ogarnąć ….ale też mam takie dni ,że nic mi się nie chce


podczytuję, i co widzę że mamy tak samo


fajnie było spędzić razem czas w cudownym ogrodzie

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:31, 30 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Magleska napisał(a)

Wiklasiu
niestety świdośliwy mieli marne ….musze poszukać gdzie indziej -były tylko 2 szt i nawet nie przebarwione i nie lamarckie tylko jakieś inne …
ale za to astrów nakupiłam więc jakiś plus wyjazdu jest


czym masz wysciółkowana rabatę ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies